Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Prkos

1
  • #1
    0 2

    postova:2527
    bearfoot @ 3.3.2011. 20:14
    nekako nisam osjetio ni dramu ni napetost...
  • #2
    1 1

    postova:94
    frxi @ 4.3.2011. 21:29

    ja nisam nista vala osjetio u filmu meni je bas beze i razocaran sam filmom nema nesto da nekom preporucim da ga gleda

    osim šumskih predjela Smile

  • #3
    1 1

    postova:127
    maestroxxx @ 19.6.2011. 20:34
    loše,da lošije ne može bit
  • #4
    1 1

    postova:311
    auran @ 20.8.2013. 10:06

         Daniel Craig, Liev Schreiber, Jamie Bell i Mia Wasikowska očaravaju u ovom filmu snimljenom prema istinitom događaju. Da se razumijemo, film nije savršen niti pripada najboljim naslovima ovoga redatelja, no na stranu umjetnički dojam, ovdje su važni priča, prikazi odnosa među ljudima prisiljenima biti u izolaciji duboko u šumama Bjelorusije, prisutnost neprekidnog straha da će biti otkriveni i ubijeni, te borba za samoopstojnost i opstojnost zajednice, ali i zadržavanje ljudskosti ili gubitak iste u trenucima kada emocije, strah, patnja i bol nadvladaju razum.

         Film ima upečatljivih scena poput one kad se Tuvia Bielski osveti bjeloruskim policajcima koji su mu ubili roditelje, zatim izvrsno režiranog upada Zusa i njegovih ljudi u njemačku stanicu i okršaj u njoj, Tuvijin dolazak u židovski geto kako bi nagovorio ljude na bijeg, sebičnost lika koji nije poštivao pravilo jednakost prilikom raspodjele hrane, scena u kojoj okupljeni civili na smrt zatuku zarobljenog esesovca, te Zusov razgovor sa zapovjednikom proruski orijentiranih partizana kad shvati da njegova dužnost ne leži u vođenju rata za račun ruske Crvene armije već u obrani svojih ljudi, civila, staraca, žena i djece.

         Ovim filmom se željelo odati poštovanje braći Bielski za izniman pothvat izveden za vrijeme Drugoga svjetskoga rata kada su spasili veliki broj židovskih žena, staraca i djece od deportacija u logore smrti.          

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala