Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Bitka za Pacifik

1
  • #1
    0 0

    postova:167
    apex @ 20.7.2013. 16:13
    Pogledo ga i nisam pretjerano zadovoljan..film bi nekak podijelio u 2 dijela.. i 1. dio(uvodni do nekih polovice filma) još nekak mogu progutat..al ostatak je loš kao i kraj filma..previše se fora pokupilo iz transformersa i top guna..S obzirom da sam ga gledo u IMAX 3D mogu reć da je 3D solidan..al da me je oduševio izrazito jaki bas (skoro ga ima 50% filma) zbog kojeg se trese cijelo kino pa te to dodatno nabrije dok se gleda film..ugl..5/10
  • #2
    1 2

    postova:6
    cfnf @ 11.8.2013. 4:40

    Del Torova pljuska poklonicima istoga..Fijasko.

  • #3
    4 4

    postova:2527
    bearfoot @ 8.10.2013. 19:56

    da, baš kombinacija godzille powerrangrsa transformersa...sve već viđeno i besmisleno u svim izmišljenim problemima i riješenjima koje nudi...tehnički savršeno odrađen film i to je sve što je vrijedno spomena....

  • #4
    5 2

    postova:256
    karter @ 9.10.2013. 12:25

    Meni je pacific rim bio i više nego solidan ljetni blockbuster te da sam malo mlađi (nekih 10-15 godina) bio bi mi kao djetetu valjda najbolji film ikad. Film je del torova geekovska posveta kaiju i mecha žanru (koji je počeo 40-ih godina u japanu - godzilla, ona neka divovska kornjača ne znam kako se zove is sl.) tako da je ikonografija japanska a ne američka koja bi onda uključivala power rangerse, transformere i slične američke gluposti.

    I upravo taj neamerički dio filma koji se očituje radnjom u hong kongu, japankom kao glavnom junakinjom, kineskim, ruskim, australskim robotima rezultirao je lošom zaradom u americi ali odličnom zaradom u ostalom svijetu, prvenstveno kini. Taj neameriči štih filma uz režiju del tora spašava film. Del toro stvara vizualno  impresivno djelo s tom scenografijom gdje se sve bitke događaju u moru, na kiši, magli, po noći pod neonskim osvjetljem dajući filmu neku neočekivanu noirovsku atmosferu. Scena s onim glavnim robotom kad se bori s dva kaijua po hong kongu (hvala bogu da nije opet new york) je jedna od najimpresivnijih koje sam gledao. Pa usporedite s koliko stila to del toro radi u usporedbi sa bayem ili emmerichom nekad. Američki dio filma očituje se klišejiziranim dijalozima i likovima (moraju biti dva geek znanstvenika), slabom radnjom i ponekim nelogičnostima u filmu nevezano što se bore roboti i čudovište pa se one i mogu očekivati. Mislim da bi se i to rješilo te da bi film dobio na nekoj dubini da del toro zbog komercijalnih razloga nije morao u montaži odbaciti sat vremena filma koji se baš bavi nekom karakterizacijom likova.LIkovi poprilično plošni, japanka solidna, sin anarhije li la, elba nikako da mu daju priliku da skroz pokaže svoj talent ali sasvim ok, chalie day lud kao uvijek.

    Ovako stilski i vizualno impresivno djelo međutim sa ne baš nekom  radnjom koja oduševljava, ali ono što film želi biti i više nego ispunjava. 7.5/10

  • #5
    2 0

    postova:264
    filmofil1983 @ 29.10.2013. 0:08

    ovaj sf film katastrofe je blockbuster s tankom pričom već viđenom u pregršt filmova ali sa nevjerovatno dobrim specijalnim efektima!od samog početka film je pun akcije i specijalnih efekata,te se na tome nije štedilo.scene rušenja gradova izgledaju spektakularno i ostavljaju bez daha,što možemo zahvaliti redatelju Guillermu del Toru!priča je prejednostavna i već viđena,ali vrijedi pogledati zbog specijalnih efekata!

  • #6
    0 0

    postova:542
    leon123 @ 2.7.2018. 10:48
    Sve sto sam htio reci je u prethodnom komentaru.Ok film s losom pricom i izvrsnim specojalnim efektima.Film je napravljen samo da zdrpi lovu. 6.2/10 zbog Gulierma Del Tora
  • #7
    0 0

    postova:10
    boris123 @ 5.5.2019. 17:48

    Film je stripovski po radnji, naraciji i vizualizaciji. Tko voli gledati strip na filmu uživat će. Tko voli gledati film neće.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala