Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Underworld: Buđenje

1
  • #1
    0 0

    postova:48
    oldschool @ 22.1.2012. 0:28

    Eh taj nesretan 3D je počeo stvarno biti iritantan i trn u oku svakog ljubitelja uživanja u kino projekcijama... Što smo to točno platili što se tiče 3D tehnologije u ovome filmu i kako je to poboljšalo doživljaj filma? NIŠTA I NIKAKO! Mada niti spektakularni 3D efekti ne bi uspjeli spasiti ovaj film od grozne prosječnosti.

    Četvrti nastavak Underworld franšize u potpunosti je podbacio... Gluma je očajna, scenarij površan ( čak i za ovaj žanr ), režija bijedna, jedino uz svu tu današnju tehnologiju CGI je uspio stopiti svijet vampira i vukodlaka među "normalan narod" tako da više ne moramo gledati loše maske i vidljivo "čudna" grafička rješenja u hororcima ( sjetite se samo onih očajnih maski transformacija vukodlaka iz 80tih ).

    Sadržajno i linijom vremena film je dosljedan serijalu, priča isto tako drži vodu međutim vampiri su u potpunosti izgubili čar i dostojanstvo koje su imali kroz cijeli serijal. Vukodlaci su uvijek bili sirovi no ipak moderno cyber orijentirani, dok su vampiri očaravali svojom dekadentnošću, osjećajem visoke klase, poput kraljevske krvi među "freakovima". Charles Dance je mogao dati tu visoku klasu vampirima no nisu mu dali šansu. Kate, oh ta Kate... Stvarno izgleda fantastično u svom latex odijelu koje strašno podsjeća na odjelo Trinity iz kultnog Matrixa, njen britanski savršeno čist naglasak muzika je za uši no, nažalost, to nije dovoljno da film učini dobrim...

    Nisam siguran no vrlo vjerojatno je ovo kraj serijala to ovisi o zaradi u kinima, iako je film napravljen više kao epizoda serijala nego samostalan film. Kao usputna stanica do sljedećeg dijela kada će Kate, njen dečko "hibrid" te njihova kći krenuti u novi rat protiv vukodlaka...

    Film je izgubio čar serijala i osim Kate u njenom latex odijelu i uvijek zanimljive priče o vampirima i vukodlacima nema ništa kvalitetno... Tko zna da li bi ovaj nastavak ikada i vidio svjetlo dana da vampiri nisu toliko popularni zbog serijala Sumrak sage pa je nešto sklepano na brzinu "da se uzme neka lovica"...

    Preporučam da ne trošite novac na kino ulaznice...Pogledajte film kod kuće na DVDu ako baš toliko volite serijal...

    Underworld: Buđenje - 2.5/10 

  • #2
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 22.1.2012. 21:25

    hm, nisam još gledao, ali morat ću iz znatiželje.

    Kate?............ 

  • #3
    0 0

    postova:56
    ecimir @ 28.2.2012. 20:13
    Prvi i drugi dio su mi solidni, ali ovo je toliko loše da nisam imao živac pogledati do kraja.
  • #4
    0 0

    postova:4
    who_i_am @ 9.3.2012. 15:24
    veliki sam fan Underworlda i film je za mene vrlo dobar..iako losiji od svojih prodhodnika i ovaj je odlican..


  • #5
    0 0

    postova:2
    mishko03 @ 19.3.2012. 11:30

    hm,meni su ipak najbolja prva dva filma iz ove franšize,ostalo je tak tak.ovaj mi je nekak ko alien uskrsnuće..pomalo razočaravajuće..i kraj mi baš i nije jasan.sve nekako miriše da će još jedan snimit..

    ocjena 2/10

  • #6
    0 0

    postova:2
    shrike @ 26.3.2012. 23:58

    Uh, nevjerojatno se slažem s prvim komentarom - nigdje nisam vidio besmisleniju primjenu 3D-a. A i ostalo je podjednako loše s naglaskom na scenarij. Nije mi jasno kako je moguće da itko od profi scenarista za ovaj rang produkcije može napisati nešto toliko traljavo i besmisleno.

    Jedini plus ide lateksu...

  • #7
    0 0

    postova:59
    scheilinkin @ 23.5.2012. 23:32
    kate u lateksu sam ocekivao. to sam i dobio i zato cista 10ka od mene. prilagodite se malo ocekivanjima vise cete uzivati. ja nisam nijednog trena ni pomislio da ce ovo biti neki inception mind fuck i uopste nisam bio opterecen sa time.
  • #8
    0 0

    postova:20
    berlinci @ 18.6.2015. 10:35

    Licno meni, film koji mogu stalno gledati od prvog pa do zadnjeg dijela

  • #9
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 1.11.2017. 18:43

    Nakon trećeg nastavka Underworlda ostalo je pitanje što dalje.... treći dio je stavio točku na i , te završio franšizu...

    No filmotvorci su pronašli način da nastave dalje, te nam ponudili cirka sat i 20 minuta žestoke nabrijane akcije, kroz neku novu/staru priču...

    Ovaj nastavak daje odgovor da li može hibrid vampira i vukodlaka sa svojom partnericom vampiricom imat potomka ?

    Što se dešava kada se umiješa treće zlo ?

    Koja vrsta su najveći, najzobniji predatori: vampiri, vukodlaci ili možda ljudi ?

    Što je iskonsko izvorno u usporedbi sa genetskim inženjeringom, hibridi ili mutanti ?

    Tko voli ovu tematiku uživat će i u ovom nastavku.

    Bio sam skeptičan prema ovom nastavku, ali opet sam ostao ugodno iznenađen, očekivao sam tek možda dosadnjikavu jurnjavu, pucačinu, pokoju divljačinu, poneko zvjerstvo i dobio sve to i još malo više, te mi je i ovaj nastavka ispao sasvim ok filmsko ostvarenje ovog žanra.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala