Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Muškarci koji mrze žene

1
  • #1
    0 0

    postova:36
    zumbul @ 31.12.2011. 2:01
    ...necu citati niti knjigu niti gledati svedsku verziju, jedna verzija je u vrh glave...Nije da se nista ne dogada i da gledate u prazno, ali bi radije gledala 158 minuta u prazno. 
  • #2
    0 0

    postova:36
    zumbul @ 31.12.2011. 2:13
    trailer svedske verzije definitivno izgleda bolje.
  • #3
    0 0

    postova:48
    oldschool @ 4.2.2012. 9:33

    Vrlo dobar film, odlično razrađen scenarij, vrlo solidna egzekucija, no uz dosta mjesta za poboljšanjem...

    Finchera uvijek privlače mračne radnje, tako da vidim što ga je privuklo da snimi ovaj film...Iskreno imam osjećaj da je film sniman pomalo konzervativno, jer poznavajući Fincherov rad, puno toga u ovom filmu moglo je biti snimljeno puno puno mračnije...

    Odličan scenarij, radnja i dva života mlade neobične djevojke i prekaljenog novinara kao dvije odvojene cjeline dobro funkcioniraju, možda i puno bolje nego kada im se životi spoje... Prvi dio filma kada su njihovi životi odvojeni film više izgleda kao tradicionalni kriminalistički roman, međutim kada se spoje transfomira se u moderan istraživački triler. Vrlo lako su obje radnje mogle biti samostalni filmovi. Zamislite djevojku i njenu polovicu radnje samostalno i do trenutka spajanja sa njegovom polovicom radnje do kraja može biti jedan film bez znanja o postojanju druge polovice...Isto vrijedi i za njega.

    Christopher Plummer, glumačka institucija daje filmu vjetar u leđa svojom uvijek izvrsnom glumom, dok Craig možda treba ostaviti iza sebe Bondovsku čvrstoču i malo omekšati likove koje glumi. ( iskoristiću ovaj komentar da iznesem svoje mišljenje da bi glumci koji glume Jamesa Bonda trebali glumiti isključivo Jamesa Bonda i ništa drugo do god su u toj franšizi ). Rooney Mara glumi naizgled vrlo izoliran lik, međutim pogledajte ju u kontekstu noćnog kluba u koji izađe i nađe se među ljudima svojeg stila, tada možete vidjeti njeno pravo lice, djevojka koja želi biti normalna među ljudima koji ju shvačaju i ne osuđuju jer je drugačija.

    Sve u svemu solidan triler, međutim osobno mislim da je sve skupa moglo biti puno "paprenije" što bi i očekivali od Finchera...Ovako film balansira u nekoj "soft" verziji, mada mi nije jasno zašto, s obzirom da su sa eksplicitnim scenama silovanja već zaradili "R" rejting, moglo je sve skupa biti žešće. 

    Film svakako pogledajte ako volite dobar triler, no nečete vidjeti ništa nova...

    Muškarci koji mrze žene - 6/10 

    PS: Možda još dodam koji komentar jer dosta mi se toga mota po glavi, međutim subota je ujutro, nisam još baš sav svoj :) 

  • #4
    0 0

    postova:7
    luketinski @ 7.2.2012. 23:22
    jedan od najboljih filmova koje sam gledao zadnjih 6 mjeseci...
  • #5
    0 0

    postova:4
    khan @ 8.2.2012. 17:37

    Kakvo se smeće od filmova pojavljuje u zadnje vrijeme komotno mogu reći da je ovaj film u top 10.

    Film je općenito onako kako sam ga i zamišljao

    Ocijena 7/10Smile

  • #6
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 11.2.2012. 15:17

    prvo moram pohvaliti uvodnu "fluidnu" špicu i naslovnu pjesmu, savršen spoj, prekrasan uvod u film...

    iako sam s podozrenjem ušao u ovu kopiju švedskog originala, moram reči da me poznata radnja i nedostatak iznenađenja nisu omeli u uživanju pri gledanju...

    odličan izbor glumaca, izvrsna atmosfera, nisam očekivao da će i američka inačica biti smještena u Švedsku, original je suroviji i stvarniji dok američka verzija ima bogatiju fotografiju i scenografiju...radnja gotovo u detalje identična...

    tko voli original neka pogleda i ovaj film, isto a opet različito... 

  • #7
    0 0

    postova:127
    maestroxxx @ 13.4.2012. 19:07

    Solidan film,8/10 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala