Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Tajni život kućnih pomoćnica

1
  • #1
    2 3

    postova:48
    oldschool @ 27.12.2011. 0:42

    Prije komentara moram naglasiti da film nisam pogledao u kinu već u avionu tako da moj komentar neće sadržavati činjenice o kvaliteti kino projekcije. Isto tako, filmovi koji se prikazuju u avionima ponekad imaju izrezane neke dijelove. Ako vi kolege forumaši držite da je gledanje takve projekcije nedostatno za komentar ovdje, rado ću ukloniti ovaj komentar.

    ***** 

    Dakle sami film daje utisak nečega već viđenog. Ja, naime, nisam znao koji film gledam jer sam propustio prvih par minuta filma, pa mi se kroz cijeli film činilo da gledam nešto snimljeno prije par godina. Nisam imao dojam da je to nešto novo.

    Sama radnja je tihi rat između crnačkih domačica i njihovih bijelačkih gazda koji su tipični primjer rasista sa američkog juga. Iako se kroz film animozitet potencira i stvarno suosjećamo sa tim jadnim ženama, moram reći da u nikojem segmentu taj film ne donosi ništa nova, ništa što već nismo vidjeli puno puta, i to u puno boljim filmovima, a i sam problem je više puta nego ne prikazan poprilično satirično...

    Kada se samo sjetim filmova poput Misissipi u plamenu naježim se od te mučne atmosfere i nedljudskih situacija na dnevnoj bazi kroz koje su ti ljudi prolazili. Ovaj film, međutim, nudi jedan drugi pogled, jednu, bez da zvučim kao šovinist, žensku stranu samog problema... Isto tako svi problemi tih žena se svodi što ih njihovi gazde tretiraju kao nevažno osoblje... Gdje je tu problem zlostavljanja tih žena, dugogodišnjeg psihičkog i fizičkog maltretiranja? Mislim da je film pre mlak, i ne daje pravu sliku problema, već jedan pomalo metaforički pristup.

    Gluma je isto tako pomalo mlaka, nema karaktera... Možda najbolja stvar u filmu je autentična scenografija i kostimografija.

    Sve u svemu, film koji je daleko od nečega što bi me privuklo pogledati u kino. Ovo je film koji bih pogledao jedno nedjeljno poslijepodne, kada sam previše lijen raditi nešto drugo...

    Tajni život kućnih pomoćnica - 3/10 

  • #2
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 14.1.2012. 18:19

    Za razliku od nekih, kojima je dobar film nešto već neviđeno, ja moram napisati da je ovo za mene jedan od najboljih filmova 2011 godine.

     Postoje veliki izuzeci, ali općenito ova "mlaka" gluma je već donijela nekoliko nominacija za prestižne nagrade sporednim glumicama, ali tko gleda takve malene stvari, zar ne? Napokon, tko smo mi da objektiviziramo ne film sam po sebi, nego filmsko iskustvo, taj apsolutno i hvala-Bogu subjektivni doživljaj gledanja filma.

     Ova "ženska" (skoro sam čula kako ta riječ vrišti "površna") perspektiva rasizma na američkom jugu, ima potpuno smisla ako si dopustite samo malo, mrvicu, saživjeti se sa likovima filma. A da se pritom muškarci ne osjećaju manje muževno, a inteligentne liberalne žene ne osjećaju gluplje.Čini mi se da bez empatije ili, ako ništa drugo, hladne psihološke analize likova u filmu, čovjek ne može zaista doživjeti film. A onda, čemu gledati film? Radi specijalnih efekata?

     Najviše krvi što vidimo u ovom filmu je ogrebano i natečeno koljeno. Je li zbog toga atmosfera filma manje vrijedna nego  recimo ona pri ubojstvu male crnkinje (Vrijeme ubijanja, 1996), ne bih rekla. Šokantna stvar u ovom filmu je spoznaja da osoba koja te odgojila i koju toliko voliš, postaje preko noći predmet tvojeg mučenja. Kako? Što se dovraga dogodi u tvojoj glavi da možeš reći kako tretirati drugo ljudsko biće humano nije bitno?

  • #3
    1 3

    postova:2527
    bearfoot @ 16.1.2012. 10:34

    bez obzira na broj gledanih filmova koji obrađuju teme rasizma, šovinizma, nacionalizma... ne uspijevam razviti imunitet na iste, uvijek me pogode i izvuku iz mene najniže porive...možda upravo stoga u ovoj priči nema muškaraca, kako bi se uklonila mogućnost bilo kakvog ozbiljnog fizičkog nasilja, koje je samo usputno spomenuto u vidu nevidljivog Leeroy-a...a i onaj jedan lik perspektivnog dečka na kraju potvrdi prvi dojam...

    s druge strane izgleda mi to kao zamka autorice kojom stvara lažnu sliku o tome da žene upravljaju situacijom i odlučuju o svojoj sudbini izdižući muškarce nad svakodnevnu sudbinu žena i djece, koji s tim nemaju i ne žele imati posla...

    zanimljiva i uzbudljiva radnja, perfektne izvedbe nekih do sada nepoznatih glumica, prekrasna, ali ipak preromantična i prebenigna atmosfera provincijskog juga Amerike, "površinskog raja" koji živi na temeljima robstva...

    prikaz licemjerja u ovom filmu doveden je do savršenstva, film je dokaz, kao i naša nedavna prošlost, da je "razum" relativna kategorija...

    preporuka svima... 

    e da, u današnjem značenju, ovo svakako nije film za ići u  "kino", @oldi... u tome je njegova vrijednost...

  • #4
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 24.2.2013. 10:04

    Pročitao knjigu i odmah zatim pogledao ovu ekranizaciju iste. I dok je knjiga odlična, film je, kao što je već napisao kolega forumaš oldschool, prilično mlak. Imam dojam da je neki bolji scenarist/redatelj mogao napraviti puno bolji posao. Film ne uspijeva stvoriti tu mučnu, tešku atmosferu pisanja knjige u strahu da budu otkrivene, sve se to nekako prelako odvija. Likovi su dosta površno prikazani, fale one sitnice koje bi dodatno isprofilirale karaktere. Najbolji dio je glumačka postava koja je skoro pa briljantna (čak mi je nekako najslabija ispala Emma Stone). Glazba je također ok, kao i fotografija.

    Znam da sam dosta negativnosti napisao, no film je ipak dobar, ali ostaje žal za tim da je mogao biti puno više od toga s obzirom na odličan književni predložak.

    7/10 

  • #5
    0 1

    postova:1090
    yuma @ 21.7.2015. 0:45

    Meni je, opet, drago da nema eksplicitnog nasilja, KKK, mučkog ponižavanja; svih stvari koje su servirane redovito pa će,  ne daj bože, stvoriti imunitet. Ovo je ozbiljna priča ispričana na emotivno probabljiviji način.  Poanta je vrlo jasna,  ali pritom ne moramo trošiti paket maramica. Meni godi ovakva promjena. Što se glume tiče,  GENIJALNE SU SVE ODREDA!  Jako dobro!  Dinamičan i zanimljiv film koji dugo traje a brzo završi.  I da, dobro zapažanje, muški su u 2. planu. Film se zove THE HELP, Ispomoć, a žena je ženi vuk, što je ovdje vrlo dobro prikazano.  9/10 bez problema.  😇

  • #6
    0 2

    postova:2527
    bearfoot @ 21.7.2015. 14:50

    "mučkog"...hihihihihi..kako se ta već zaboravljena riječ vratila u upotrebu zahvaljujući spodobi hrvatskog nogometa...

  • #7
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 12.8.2017. 9:30

    da ovaj film veceras je dobar,mozda mu fali nesto da bude savrsen, ne znam sta,ali spada u one koji se mogu bez zadrske preporuciti,mane su vjerovatno pobrojane u predhodnim komentarima pa nema potrebe da filozofiram

  • #8
    0 1

    postova:208
    jeremiah @ 13.8.2017. 1:18
    Dobar film. Nećemo sada tražit dlaku u jajetu jer ćemo je uvijek naći. Protagonisti manje više odlični.Oktavija zasluženo Oskara. Vrhunski talent. I prije u malim,beznačajnim rolama odlična, a kasnije,izašavši konačno iz sjene samo potvrđuje već rečeno.Od nje najbolje tek dolazi.
  • #9
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 13.8.2017. 5:13

    necemo traziti ali bi mogli,nisam sinoc gledao cijeli film ali ono malo sto sam vidio me podsjetilo sta me je smetalo,film je nekako i predobar,prepozitivan,sve sjeda na svoje mjesto,bas onako kako i ocekujemo i kako bismo htjeli,i tu se kosi sa zivotom,,kao neki poklon gdje celofan u koji je zamptan vrijedi vise od samog poklona,drama koja to u stvari i nije,takav sam dojam imao nakon sto sam ga prije gledao

    edit: sad sam procitao osvrt koji je napisao @oldschool,ima tu istine,ali zbog izvrsne glume ocjena 8/10 je u redu

  • #10
    0 0

    postova:106
    zanoktica @ 13.8.2017. 7:43
    Hm... Metaforicki pristup, da, jer ti ostavlja prostor da razmislis i dozivis na sebi svojstven nacin! Nisam sinoc gledala ovaj film ali ga dobro pamtim. Istina, zenski pristup problemu. Mozda je malo i mlak, vjerovatno namjerno da bi ga pogledao sto veci broj ljudi, i vjerujem ne izuzetno zbog profita, nego upravo zbog onog prostora za razmisljanje. Genijalan film. "Eat my shit!" hahaha
  • #11
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 13.8.2017. 8:38
    ....
  • #12
    0 0

    postova:106
    zanoktica @ 13.8.2017. 8:50
    :) Metafora je prostor izmedju jave i sna. Kakav bi bio zivot bez snova...
  • #13
    0 0

    postova:242
    smarkovi @ 27.5.2018. 17:10
    Za razliku od drugih koji ovaj film nije dojmio i ne daju dobru recenziju, meni je film izvanredan, dapače najbolji u 2011 godini.
  • #14
    0 0

    postova:542
    leon123 @ 28.5.2018. 13:43
    Izvanredan film.Svi glumci fantasticni,posebno Bryce Dallas Howard.Film koji zasluzuje Oscara. 9.0/10
  • #15
    0 1

    postova:1473
    buffalobill @ 23.9.2018. 13:42
    u tom filmu sam otkrio Jessicu Chastain,za par minuta na RTL-u,pa tko voli reklame i vijesti i između toga malo dobre drame
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala