Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Zaraza

1
  • #1
    1 0

    postova:48
    oldschool @ 2.11.2011. 23:37

    Dosta neeksponiran film, odriješen bilo kakvog uzbuđenja no nadasve gledljiv sa solidnom glumom, realističnim opisom situacija i dramaturškim tokom...

    Film govori o brzom globalnom širenju novog opasnog virusa koji ubija većinu zaraženih te borbu vlada, zdravstvenih organizacija i nadasve osobne borbe malih ljudi za preživljavanjem i opstankom u toj situaciji. 

    Realno, za ovakav film očekivana je svojevrsna napetost koja uvijek, zbog misterioznosti, koketira sa trilerom, no u ovom filmu toga nema... Možda zapravo jer smo ovu priču prošli već nekoliko puta zadnjih nekoliko godina sa svim "bajkama" o svim silnim svinjskim, ptičjim i razno raznim gripama... Vjerojatno smo zbog svega toga oguglali na bilo kakvo uzbuđenje ovom tematikom međutim ova drama je vrlo realističan primjer kako u današnje vrijeme kada je svijet globalno selo treba tako malo da dođe do katastrofe... Iskreno ne znam zgraža li me više manjak higijene u ljudskoj populaciji ili spremnost proizvođača lijekova da beskrupulozno zarade na strahu i realnoj opasnosti za život običnog čovjeka...

    Kino je za razliku od uobičajenog bilo solidno popunjeno i moram primjetiti da smo svi pogledali film da nismo promijenili izraz lica, što govori o pravocrtnosti radnje i manjku bilo kakvog uzbuđenja, no to nikako ne smanjuje vrijednost filma jer u isto vrijeme nismo, kako se kaže, ni trepnuli jer film je nadasve zanimljiv za gledanje...

    Nekoliko paralelnih priča o ljudskim životima rade izvrsno, izvrsna glumačka ekipa ( Damon, Fishburne,  Winslet, Law ) i svatko od njih daje solidnu dubinu svojem liku i moram reći stvarno realističnu reakciju, odraz... Damon doduše pokazuje jedan svojevrstan image koji gradi u dramama i uvijek ima prisutan taj jedan isti ( ja to zvem "sindrom Hopkins" naime Anthony Hopkins glumi 80% isto u svakom filmu ) lik kojeg tu i tamo mijenja po potrebi dok ga je u ovom filmu odigrao svakako najbolje, pitanje je samo hoće li ga se uspjeti riješiti ili će se utopiti u "sindromu Hopkins". Winslet je još jednom pokazala da je prava glumačka diva i da svaku ulogu koja joj se da odigra izuzetno...

    Dobra drama, soildne dinamike, razrađene radnje i likova, ne izbjegavajte je pogledati.

    Zaraza - 6.5/10 

  • #2
    1 1

    postova:2527
    bearfoot @ 18.12.2011. 15:40

    upitan sa znanstvenog aspekta, ipak zanimljiv i napet  film "virusne" katastrofe...prilično hladan, lišen emocija...možda upravo zato realističan, u takvim situacijama emocije će otežati preživljavanje...liku trivijalnog "blogera" posvećena prevelika minutaža filma...bolje da su te minute iskoristili za neku "akciju".....

  • #3
    3 0

    postova:71
    lily7 @ 2.6.2013. 17:09

    Najstrašniji i najinteligentniji film katastrofe koji sam ikad pogledala; nema tu neke akcije, ali svejedno je nevjerojatno napet. Filmovi prepuni filmskih zvijezda, kao što je ovaj, većinom budu razočaravajući, ali Soderbergh je već prije dokazao da svojom režijom zna izbjeći tu zamku. Inače, ovo je tipičan njegov film, više igra na mozak nego na emocije, ali to nikako ne znači da vam umanji doživljaj. Dapače. Pola sata nakon što sam odgledala film, slučajno sam zakašljala and it scared the crap out of me. xD

  • #4
    0 0

    postova:40
    ad94 @ 2.7.2013. 18:57

    Film nije loš,ali što više odmiče to ga je dosadnije gledati.Ocjena 6/10

  • #5
    1 0

    postova:207
    arina @ 22.4.2016. 2:07
    Dobar ali svakako predugačak film sa dosta nepotrebnih scena.Volim Matt Damona.
  • #6
    0 0

    postova:1962
    aya @ 22.4.2016. 2:49

    Na temu zaraze bilo je već dosta filmova i ne mogu reći da mi je ovaj po nečemu bolji. Interesantan je, svakako, po velikom broju zvijezda, ali tema je uvijek ista - pronaći nultog pacijenta i razviti cjepivo. Osobno ne podnosim Matt Damona, pa je mi je kao "glavni lik" potpuni promašaj, dok je Jude Law, kao agresivni teoretičar zavjere, uvjerljvo odbojan. Puno ljudskih sudbina, prepričanih sasvim površno. Lako je reći da je to bila i namjera (u što sasvim sumnjam), ali filmu definitivno fali napetosti.

    Nategnutih 6/10

  • #7
    1 0

    postova:197
    silkycoco @ 11.5.2020. 8:26

    Iz trenutne perspektive, zanimljiv i "proročanski" film - iako nije sve u filmu kao što je bilo u stvarnosti kod pandemije s covid-19. Zanimljivo kako je teško naći nultog pacijenta, točan razlog zaraze, kako je teško naći cijepivo... čitala sam neke usporedbe sa stvarnošću i znanstvenici su ga navodno jako pohvalili zbog toga što dobro prikazuje kako to izgleda s njihove strane.

    Kad sad ga gledala prije nekoliko godina svakako ga nisam doživjela kao nešto ozbiljno i moguće.

    Posebno mi se sviđaju detalji i kako su krupnim kadrovima prikazali kako se sve zaraza širi (kikiriki, kvake, javni prijevoz). Ista pouka, perite ruke.

  • #8
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 22.11.2020. 22:42
    Vrlo zanimljiv film, posebno sa sadašnjeg gledišta. 2011-te kao da su snimali film o budućem covid-19.
  • #9
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 23.11.2020. 11:09

    interesantno je citati stare postove o filmu cija je radnja identicna danasnjoj situaciji,razlika je samo u agresivnosti samog virusa i simptomima, po cemu vise lici na ebolu nego na covid,kraj filma je odlican

    *poglavito se isplati procitati poduzi osvrt oldschoola@ iz 2011 godine

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala