Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Tri mušketira

1
  • #1
    1 0

    postova:48
    oldschool @ 22.10.2011. 22:10

    Uzevši u obzir da su Tri Mušketira oduvjek bila zabava od knjige pa nadalje, i ovaj film bez dubokoumnog šekspirijanstva pruža upravo to - zabavu i razbibrigu... Zanemarite velika očekivanja u smislu dubine likova, zamršene radnje i neočekivanih obrata, ovo su stari dobri mušketiri.

    Tri Mušketira su oduvijek bili politička satira sa solidnom akcijom i ovaj uradak nije u tome zakazao, savršeni mix satire i akcije. Novina jesu svakako suvremeni efekti i koreografije borbe, naravno da će to puno ljudi iskritizirati jer nije staromodno međutim to je samo zato što su oni staromodni i ne prihvaćaju da sve ide naprijed pa tako i taj dio filmske industrije. Svi smo mi pogledali podosta mačevalačkih duela no moram reči kako je ovaj posljednji između D´Artagnana i Rocheforta vrlo solidan. Još jedan detalj; oduvijek su se u filmovima koristile makete i animirani dijelovi prikazivanja putovanja likova i kretanja radnje. U ovom filmu i taj dio je odveden recimo naprijed, staromodna animacija napravljena u modernom 3D-u. Detalj ne utječe nikako na kvalitetu filma...

    Glumačka ekipa je solidna međutim nitko, ali baš nitko nije pokazao ništa što bi bilo vrijedno spomena...

    Trojka Atos-Portos-Aramis ( Macfadyen-Stevenson-Evans ) preslikani su knjiški likovi i savršeno odgovaraju svom opisu, međutim niti jedan ne daje novu dimenziju likovima koje su odigrali velikani poput Reeda, Chamberlaina, Kellya, Sutherlanda. Isto se može reči i za mladog Lermana u ulozi D´Artagnana... Christoph Waltz je nakon uloge Hans Lande u Nemilosrdnim gadovima postigao kultni status, međutim odonda ga nije uspio opravdati, ruku na srce, nije imao ni prilike, jer su sve uloge koje je prihvatio redom trivijalne i u isto takvim filmovima. U ovom filmu glumi jedan od stupova radnje Tri Mušketira - Richelieua...Blijedo, vrlo blijedo... Jedva gledljivo nadopunjavanje rečenica i misli sa Milom Jovovich u ulozi legendarne Milady de Winter koju su utjelovile isto tako legende Lana Truner i Fay Dunaway... Orlando Bloom s druge strane dao je simpatičan štih liku vojvode od Buckinghama.

    Sve u svemu jedan od onih filmova koje vjerojatno nikada nećemo imati potrebe pogledati još jednom međutim to ne znači da ga ne vrijedi pogledati kada se zaželimo zabave i akcije bez puno petljanja i kompliciranja.

    Ugodna zabava, simpatično, međutim ništa više od toga...

    Tri Mušketira - 4/10 

  • #2
    0 2

    postova:1
    kuk @ 1.12.2011. 20:38

    Film je super jako je zabavan i jako mi se sviđa jedva čekam vidjeti ga na televiziji zato ako ga niste pogledali molim pogledajte.SmileAKO VAM SE NE SVIĐA POŠALJITE PORUKU ALI SIGURNA SAM DA ČE VAM SE SVIDJETI.Pogotovo onaj mali kaj glumi je pre zgodan.  

  • #3
    0 0

    postova:2528
    bearfoot @ 5.2.2012. 13:42

    ako su autori željeli od Tri mušketira napraviti film fantastike uspjeli su u toj namjeri, po mom mišljenju i pretjerali, razumijem želju da se staroj priči doda nova dimenzija, u ovom slučaju treća, ali previše je previše...bolje scene mačevanja viđene su u mnogo filmova prije, i u Piratima i u Zoro-u pogotovo, od novijih...Mila-in borbeni slow motion na krovu neuspjelo režiran,zamka sa ogledalima promašaj, u svemu tome najviše sam zapamtio njene noge...leteće "naprave" su ,bez obzira na atraktivnost ideje, sasvim nesuvislo letjele kroz film...

    iskazala se kostimografija i scenografija, svaka čast, 

    što se glumaca tiče, potpuno promašen i neusklađen glumac i lik D'Artagnana...ostali bez posebnog komentara, iako su likovi mušketira na početku filma karakterno određeni, tijekom filma su ti okviri potpuno zanemareni i neiskorišteni... 

    krene li nastavak istim stopama, za očekivati je četvrtu dimenziju, tj, putovanje kroz vrijeme... 

  • #4
    0 0

    postova:80
    cor @ 6.12.2013. 8:17

    @bearfoot, haha, koji dobar komentar.

    ajde, vidjet ću što će ispati, privukao me orlando bloom,pa što bude.

  • #5
    1 0

    postova:542
    leon123 @ 25.10.2017. 12:23
    Vrlo losa interpretacija tri musketira.D'Argantan je jadno odglumljen kao i ostala tri musketira.Milla Jovovich je bila vrlo losa,kao i Christoph Waltz. 4.4/10
  • #6
    1 0

    postova:93
    malo @ 18.4.2020. 20:22

    Ta babuskara je sve pokvarila. Ne volim tolika odstupanja od predloška.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala