Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Bijeg iz Gulaga

1
  • #1
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 19.2.2011. 19:47

    Na temu bijega iz Gulaga gledao sam vrlo sličan film nešto stariji ali ne mogu se sjetiti imena.

           Ovo je još jedan film o preživljavanju, mogao bih reći ljudske vrste progonjene prirodom a i samima sobom.

    O okrutnosti komunizma nije potrebno govoriti, sam redatelj osvrnuo se na početku i kraju filma, te na zanimljiv način pokazao koliko je dugo ta priča trajala. 

    Što se tiče glume u filmu Colin Farrell i Ed Harris su svakako aduti koji su me privukli gledati ovaj film - koji vjerovatno ne bih niti gledao da nema zvučnih imena u njemu. 

    No ipak meni potpuno nepoznata mlada glumica Saoirse Ronan svojom glumom ostavila je još jači dojam na film. 

    Sam početak filma nije obećavajući, ali kasnije kako priča ide postaje sve bolji, a u tome uvelike pridonose uvjerljive glumačke sposobnosti navedenih glumaca, ali i vizualno je film vrlo dobar zahvaljujući prirodnim scenama kojima film obiluje. 

    Složit ću se sa najavom "epska priča" o bijegu iz Gulaga (okrutnog logora u Sibiru, za vrijeme Staljinove vladavine terora) - vrlo snažna ljudska drama.

    Moja ocjena 7/10, zbog nekih za mene već viđenih scena u drugim filmovima slične tematike, i nekih nerealnih scena u filmu.  

  • #2
    0 0

    postova:1962
    aya @ 19.2.2011. 20:52

    Na temu bijega iz Gulaga gledao sam vrlo sličan film nešto stariji ali ne mogu se sjetiti imena.

       gorlock

    Pretpostavljam da misliš na film "Gulag" sa Davidom Keithom.

    https://www.imdb.com/title/tt0089240/

    Btw. -  šefeeeee  - forum opet luduje, otvara dva paralelna topica za isti naslov!

  • #3
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 19.2.2011. 21:43

    Pretpostavljam da misliš na film "Gulag" sa Davidom Keithom.

    https://www.imdb.com/title/tt0089240/

    Btw. -  šefeeeee  - forum opet luduje, otvara dva paralelna topica za isti naslov!


    aya


    Zapravo ne na taj, u filmu na koji mislim koliko se sjećam radnja je bazirana na jedan lik, ali je priča vrlo slična.

    Ne sjećam se točno ili glavni lik bježi preko Norveške ili je film norveški. Znam da se radi o dosta visokom bradonji.

  • #4
    0 0

    postova:94
    interceptor87 @ 19.2.2011. 22:59
  • #5
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 19.2.2011. 23:24

    mozda ovo...

     


    interceptor87


    Bravo upravo taj  - jako dobar film, isto kao i The Way Back Wink

     

    Evo još jedan jako dobar film o doživljajima iz Rusije .- TransSiberian, ovaj film nema veze sa Gulagom ali ima veze sa Sibirom. 

    Budući nema opisa ovog filma evo trailera za isti. 

  • #6
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 21.2.2011. 21:33
    Molim admina da spojite komentare istog filma !
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala