Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Zlatni kompas

1
  • #1
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 26.9.2010. 15:21

    Još jedan film, nebaš klasični SF - ali film koji me je oduševio svojom fantastičnom pričom te svojom originalnošću.

    Inače volim polarne medvjede, pa je to možda i razlog zbog kojeg mi se film sviđa.

    Film je priča o svijetu u kojem vlada tajanstveni magisterij, koji želi kontorlirati sve ljude. No kao i svakom zlu na kraj može stati samo chosen one ! 

    Film prati i odlična kampanja, na službenim stranicama filma možete saznati koji je vaš demon odgovarajući na postavljena pitanja https://newline.com/properties/goldencompassthe.html

    Inače Zlatni kompas je prvi nastavak planirane trilogije.

  • #2
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 26.9.2010. 15:52

    Gorloče, jesi APSOLUTNO siguran da će snimiti i drugi i treći nastavak???

     Don't get my hopes up!!

    Obožavam ovaj film, pročitala sve knjige, što da vam kažem...

     Što se tiče radnj:

       - Svako ljudsko biće u ovom zamišljenom svijetu ima vanjsku dušu nazvanu demonom. Demon ima oblik životinje čije glavne karakteristike najbolje odražavaju tu odraslu osobu. Dječji demoni su promijenjivi, jer je takav i dječji karakter. Odvojiti demona od osobe znači ubiti osobu ili ju osuditi na isprazan život.

       - Demoni su također osjetljivi na "prašinu", misterioznu tvar koje se Magisterij iznimno boji.

     Što se tiče knjiga (His Dark Materials):

       -  Naš svemir je "ispunjen" materijom i a(nti)materijom. Što je ovo potonje, nitko ne zna. Autor vuče paralelu svemira sa atomom - što se nalazi između čestica? Upravo tu sjedi cijeli genij ovih knjiga. Poznato je da su fizički zakoni drugačiji za svemir, za čovjeka i za atom. Ali znanstvenici sve više sličnosti pronalaze između fizike atoma i svemira. Phillip Pullman (autor) daje mašti na volju i tvrdi da sve ono što nije materija jest "prašina", magija, his dark materials (ili njegova (božja?) tamna građa).

     Što se tiče filma:

       - Kao što se moglo i očekivati, spomen riječi 'demon' katoličku crkvu je refleksno dignuo na noge. Opasnost da će ljudi prihvatiti tu riječ u bilo kakvom pozitivnom kontekstu uzbudila je i mnoge američke kršćanske organizacije (pro-family, pro-life, itd) koje su vršile medijski pritisak na produkcijsku kuću koja je i više nego ispodstandardno reklamirala ovaj film. Kao rezultat, u početku najavljivani nastavci pretvorili su se u prašinu (all pun intended), usprkos činjenici da film i na video/dvd formatu svaki dan stječe nove obožavatelje.

       - Sa imdb-a: The disappointing opening was attributed to mediocre reviews and efforts by the Catholic League, the nation's largest Catholic lay group, to persuade moviegoers to stay home on the grounds that the movie might encourage children to read His Dark Materials, the book trilogy on which it is based and which the League claims espouses atheism. ...

  • #3
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 26.9.2010. 19:51

    Gorloče, jesi APSOLUTNO siguran da će snimiti i drugi i treći nastavak???

     Don't get my hopes up!!

    Obožavam ovaj film, pročitala sve knjige, što da vam kažem...


    bozoli


    Što se tiče obožavanja ovog filma, dobordošla u klub.

    Nastavci su najavljivani, nije mi poznato kad će krenuti u realizaciju, ali znam da nisu odustali od snimanja. 

    Ostaje nam čekati. 

  • #4
    1 0

    postova:666
    doom @ 27.9.2010. 3:37

    pogledal sam ga i film je super .......svemu sudeci nastavak bi moral biti sigurno!!!

  • #5
    1 0

    postova:1130
    mario @ 27.9.2010. 10:53
    Hm, ja baš i nisam siguran da će se snimati nastavak, prvi dio je u potpunosti razočarao (barem mene koji sam isto uživao u knjigama). Plus, nije im ni pomogla buka što su digle neke kršćanske organizacije, a ako im je toliko smetao prvi dio, šta bi tek bilo kad izađu drugi i treći.
  • #6
    1 0

    postova:311
    auran @ 27.9.2010. 12:34

    Književna trilogija "I njegove tamne tvari" bila mi je pravi užitak za čitanje, a i film me je podjednako oduševio! Glumice i glumci koji su odigrali uloge u filmu, potpuno su se stopili s likovima opisanima u knjizi! Ovdje posebice mislim na glumicu Dakotu Blue Richards koja je perfektno utjelovila buntovnu i odvažnu djevojčicu Lyru Belaqua! Ideja da u paralelnom svijetu postoje ljudi slični nama čija je duša vidljiva i nalazi se izvan čovjekova tijela mi je predobra! Te duše koje se nalaze u životinjskim obličjima nevidljivom sponom povezane s čovjekom, nazvane su "daemonama", a ne demonima kao što većina ljudi govori želeći time knjigama i filmu prišiti negativne i protukatoličke konotacije!

    Iako je film odlično režiran i odglumljen, prepun sjajnih prizora, vizualnih atrakcija i krajolika koji su prava gozba za oči, zbog kršćanskih je napada i optužbi njegova poruka previše ublažena čime je mrvicu izgubio na provokativnosti kakvu su imale same knjige! Znam da u kinima nije prošao baš najbolje i da se zbog toga odustalo od ekranizacija druge dvije knjige! No ako je istina da ponovno razmatraju mogućnost snimanja nastavaka, jedva čekam! 

    Tko voli slične priče, preporučam da si pročita od Rogera Zelaznya ciklus od deset knjiga Amberskih kronika podijeljenog u dva petoknjižja, a čija radnja se također vrti oko paralelnih svjetova i članova jedne vladarske obitelji koja posjeduje moć kretanja među njima! Svaka knjiga ima oko 180 stranica i malog je formata! Vjerujte mi neće vas razočarati! Ljudi pozdrav i pazite na svoje "daemone"!

  • #7
    1 1

    postova:2916
    gorlock @ 27.9.2010. 16:12
    Hm, ja baš i nisam siguran da će se snimati nastavak, prvi dio je u potpunosti razočarao (barem mene koji sam isto uživao u knjigama). Plus, nije im ni pomogla buka što su digle neke kršćanske organizacije, a ako im je toliko smetao prvi dio, šta bi tek bilo kad izađu drugi i treći.
    mario


    Ponekad je i negativna reklama dobra reklama, to će najbolje shvatiti moj "ex friend gordan", sa ovog portala.  

    Tako da možemo očekivati još provokativnije nastavke, nadam se. 

  • #8
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 22.2.2013. 21:18

    Šteta što nije snimljen nastavak, za koji je scenarij napisan, no dok ga ne snime preostaje nam uživati u ovom filmu.

    Tko nije još gledao - nemojte propustiti večeras.

  • #9
    2 0

    postova:348
    masina @ 1.12.2018. 18:27
    Evo opet ovih kretena sto prodaju gluposti...
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala