Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Narednik James

1 2 3
  • #16
    1 1

    postova:2527
    bearfoot @ 27.2.2011. 18:07

    1 od 5 filmova koji poberu nagrade i oskare stvarno to i zaslužuje, ostalo je politika, interesni lobiji, novac...

  • #17
    0 0

    postova:19
    zappap @ 28.2.2011. 10:28

      

       Dobar i realan film(drmusava kamera je preduvjet realnosti u akcijskim filmovima Wink). Nema opravdavanja ni objašnjavanja američkog boja u Iraku, što je čest prikaz u drugim ratnim filmovima u kojima se Amerikanci bore na tuđem tlu, za svoju "slobodu" i za "slobodu" domicilnog stanovništva. Samo ogoljena borba za preživljavanje, na samom terenu, a i kasnije, kad se narednik vrati kući. Glorificiranja u filmu jednostavno nema, režija je objektivna, ponegdje predvidiva. No predvidivost ne umanjuje vrijednost filma, samo pojačava dojam ratnog kruga; bomba, strah, nepovjerenje, krv...sve uokvireno bojom pijeska. 365 dana.

  • #18
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 28.2.2011. 11:47

      

       Dobar i realan film(drmusava kamera je preduvjet realnosti u akcijskim filmovima Wink). Nema opravdavanja ni objašnjavanja američkog boja u Iraku, što je čest prikaz u drugim ratnim filmovima u kojima se Amerikanci bore na tuđem tlu, za svoju "slobodu" i za "slobodu" domicilnog stanovništva. Samo ogoljena borba za preživljavanje, na samom terenu, a i kasnije, kad se narednik vrati kući. Glorificiranja u filmu jednostavno nema, režija je objektivna, ponegdje predvidiva. No predvidivost ne umanjuje vrijednost filma, samo pojačava dojam ratnog kruga; bomba, strah, nepovjerenje, krv...sve uokvireno bojom pijeska. 365 dana.


    Zappap

    A je l' dobio oskara i za drmusavu kameru!?

    Ja sam čuo da je kamerman u biti imao Parkinsonovu bolest...   Laughing

    Cijeli film je glorifikacija američke gluposti i devijantne politike koju vode! I tu daljnje rasprave, nažalost, nema.

  • #19
    0 0

    postova:112
    entina @ 28.2.2011. 12:34
    Prijevod filma mi je očajan, skoro ga nisam pogledala zbog toga. Ne volim gledat filmove pod opterećenjem famoznih oskara, onda obično tražim nešto posebno ili spektakularno što bi opravdalo tu nagradu.  Ovaj mi se film  svidio, mada ne preferiram ratne. Baš zato jer prikazuje borbu za preživljavanje i bavi se psihičkim stanjima ljudi koji ratuju. I zato jer nema neku razvikanu glumačku postavu... Dobar ratni film u kojem su ljudi koji to sve proživljavaju glavni i jedini akteri.
  • #20
    1 0

    postova:311
    auran @ 28.2.2011. 20:40

    "Narednik James" sasvim je zasluženo 2010. godine trijumfirao na dodjeli nagrade Oscar. Odlično vođena radnja filma potpomognuta je efektnom režijom dokumentarističkog stila, čime je postignuta uvjerljivost i realistični prikaz (po)ratnog stanja u Iraku. Kroz opasne situacije s kojima se svakodnevno susreću pripadnici odreda za demontiranje eksplozivnih naprava, pratimo njihovo polagano psihološko propadanje pod konstantnim teretom stresa, straha i neizvjesnosti.

    Redateljica Kathryn Bigelow je iz scenarija, glumaca i ambijenta (gradske ulice, pustinja, američka vojna baza) u kojemu je film sniman, izvukla maksimum podarivši nam mogućnost da iz daljine okusimo strah, neizvjesnost, kaos i rasulo koje vlada u Iraku.

    Oni koji očekuju akcijski ratni film biti će razočarani, jer je naglasak stavljen na psihološka stanja glavnih likova i njihove karaktere. 

  • #21
    0 0

    postova:666
    doom @ 28.2.2011. 22:42
    film je super zato sto nije tipicni ratni nego se vise bavi o psihi pojedinih vojnika koja je vise manje sje...bana kod svih dole... ...sta se tice dal je dobil oscara ili ne nikad mi to nije nista znacilo ....8/10........!!
  • #22
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 1.3.2011. 10:14
    ako oćeš film o psihi vojnika onda treba pogledati Thin Red Line koji je tu psihu puno bolje prikazao, a i u globalu je puno bolji film od Hurtlockera
  • #23
    0 0

    postova:94
    interceptor87 @ 5.3.2011. 15:46

    film je super...

    baziran je na psihi vojnika....

    vecina ekipe koliko sam skuzio je ocekivalo nesta tipa Spasavanje vojnika Ryana

    BTW, dok oni nisu došli u Irak tamo bombe nisu pucale.

    Skype


    ne kuzim tvoj komentar, mogli su o tome napravit film...al mislim da Narednik Saddam,ne bi ubrao neku pametnu nagradu..

    a i nisu bombe pucale..koristilo se vecinom kemijsko oruzje Cool
  • #24
    1 4

    postova:4
    urkes @ 19.6.2011. 23:09
    Najvece smece od oskara svih vremena!
  • #25
    1 0

    postova:104
    filmofil2004 @ 11.2.2016. 13:52
    Meni nije ovo toliko loše kak govori većina,daleko od vrhunskog filma al opet jedan sasvim solidan filmić.
  • #26
    0 0

    postova:392
    samuraj @ 11.2.2016. 14:50

    Nedvojbeno kvalitetno snimljen ratni film, bez podilaženja gledatelju, patetike i junaštva, ali meni kao prosječnom gledatelju je bio većinom neinteresantan. No nije ovaj film bio hvaljen samo od oscarovskog žirija. Pročitao sam da ga je, vjerojatno najcjenjeniji kritičar svih vremena Roger Ebert stavio na drugo mjesto najboljih filmova 2000 - tih. Meni je od tog mjesta poprilično daleko, ali ipak mišljenja kritike i publike znaju se dosta razlikovati.

  • #27
    0 0

    postova:1474
    buffalobill @ 11.2.2016. 16:25

    savrseni primjer kako jedna odlicna redateljica popapala za dorucak razvikane muske kolege,film je brutalan,@auran ga je dobro opisao,nemam sta dodati,najbolja scena kad narednik james jase pijanog kolegu kao konja ,u kojoj ga bigeow prikzuje kao psihopatu sto on i jest, ,potpuno zasluzeni oscar u zenske ruke,aleluja..
    btw avatar je isto tako zasluzo oscara,tu je trebalo napraviti izuzetak da dva filma dijele prvo mjesto
    edit : avatar rules !

  • #28
    0 0

    postova:1474
    buffalobill @ 11.12.2023. 22:00
    vrhunski, najbolja uloga Jeremy Rennera
  • #29
    0 0

    postova:47
    argus @ 11.12.2023. 22:11
    Gledam već jedan sat, ali ne mogu više. Živa dosada! Možda je to još uvod a tek slijedi nešto ili je cijeli taj film ništa, kako je neko napisao. I to je dobilo Oscara? Ocjena? Neću ništa dati jer neću gledati do kraja. Tko zna možda kasnije ima nečeg ;)
  • #30
    0 0

    postova:47
    argus @ 11.12.2023. 22:14
    Katastrofa od filma. Baš za Oscara ;)
1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala