Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Cenzura!

1
  • #1
    0 0

    postova:311
    auran @ 16.12.2011. 18:49
    Je li netko slučajno primijetio kako sve televizije u RH, uključujući i HRT, iz filmova izrezuju pojedine scene? Podosta je scena bilo izrezano iz sinoćnjeg filma Malena i to unatoč tome što je film bio prikazan dosta kasno. Ista situacija vrijedi i za filmove kao što su Tajni rječnik, Posljednji Mohikanac, Pobješnjeli Max i dr.   
  • #2
    0 0

    postova:96
    hypnotoad @ 16.12.2011. 19:13
    Je li netko slučajno primijetio kako sve televizije u RH, uključujući i HRT, iz filmova izrezuju pojedine scene? Podosta je scena bilo izrezano iz sinoćnjeg filma Malena i to unatoč tome što je film bio prikazan dosta kasno. Ista situacija vrijedi i za filmove kao što su Tajni rječnik, Posljednji Mohikanac, Pobješnjeli Max i dr.   
    Auran

    Događa se iznova svakog puta kada naleti film za koji urednici smatraju da bi mogao narušiti kakve "moralne vrednosti" - ovo je pojednostavljeno objašnjenje. Prava istina je da su ljudi koji to čine mentalno ograničeni krastavci (kao da nije dovoljno šta čovek treba da čeka kakav dobar film do 3 ujutro, nego ga još ne može ni da pogleda celog). Slično su napravili i Terminatoru (i to više puta u filmu).

    A uz to sada su zahvaljujući izmeni zakona o reklamama uspeli da filmove nagrde raznoraznim smećem kao šta to radi RTL i Nova TV. Srećom imaju određeno vremensko ograničenje (po broju reklama na sat).

    Još samo da i HRT ubaci kakav EzoTV i one proklete gatare pa će sve da ide u tri pi*** materine.
  • #3
    0 0

    postova:311
    auran @ 16.12.2011. 19:30
    Nije mi jasno što to ima loše u prikazu golog ljudskog tijela na filmu, tim više ako je ono u sklopu radnje, važno za priču i nije vulgarno prikazano? Kako to da se izrezuju primjerice ljubavni prizori, a ostavljaju oni u kojima se brutalno ubija, sakati i krv pršti posvuda? Kakvo je to ćudoređe tih dušobrižnika koji određuju što smije biti prikazano, a što ne i tko su ti fenomeni što se kriju iza anonimnosti i idiotskih zakona (nije valjda i to usklađivanje s EU tekovinama)? Čini se da je na djelu nekakva protufilmska inkvizicija. A možda su u to prste upleli Bozanić i njegova ekipa s Kaptola, tim više što su na udaru cenzure uglavnom ženski likovi.       
  • #4
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 17.12.2011. 23:50

    Mislim da sam negdje pročitala/čula da što je moralno nedjelo bliže stvarnosti i lakše ga je napraviti, da ga se i brže cenzurira. Kao, u stilu: djeca će puno prije se upustiti u seksualne odnose nego ubiti, pa onda ne trebamo skrivati ubijanje. Zvuči naopako.

     Isto tako, djeci ispod 12 godina možeš prikazati krv, ali ne i kako ta ista teče/kapa, možeš prikazati golotinju, ali ne i butcrack, možeš pokazati pokrete seksa, ali ne i zvukove. U biti možeš prikazati prvotno stanje i posljedicu, ali ne i sam čin. Samo razmišljanje o tim stvarima je psihološko ubijanje, ako se mene pita.

    A što se samog seksa tiče, što je društvo više potlačeno i kontrolirano, to će biti i veća napetost oko tog čina. As simple as that.

    So, people... walk naked in the forest! Go on, for the sake of us all... Wink

  • #5
    0 0

    postova:96
    hypnotoad @ 18.12.2011. 0:17
    So, people... walk naked in the forest! Go on, for the sake of us all... Wink
    bozoli

    Doin' it as we speak! Nakedness is freedom!!!
  • #6
    0 0

    postova:377
    gestapo @ 18.12.2011. 18:19
    Da ali bitno da su novine (jutarnji list prvenstveno) stavili kroz cijelu glavnu stranicu (na naslovnicu) ogromno krvavo, mrtvo tijelo Gadafia !
  • #7
    0 0

    postova:14
    skembo @ 18.12.2011. 20:37
    Da ali bitno da su novine (jutarnji list prvenstveno) stavili kroz cijelu glavnu stranicu (na naslovnicu) ogromno krvavo, mrtvo tijelo Gadafia !
    gestapo

    Jutarnji list nije uopće bitan, on sam po sebi je cenzura. Probaj nešto komentirat pa ćeš biti cenzuriran na vrlo perfidan način, kao tobože nema cenzure. Naime, kad si FB login tada visdiš sve što si komentirao, ali kade se delogiraš - nestao si - druge, njima podobne vidiš, to su oni bliski Kukuriku koji daju hvalospjeve novoj vlasti.

    Vrlo genijalna cenzura - he,he,he. A moge te samo jednim klikom isključiti (onemogućiti) ali tada bi vidio i sam da si cenzuriran - ipak su fer jer samo misle da si budala. 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala