Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Prdnul komp - POMOĆ !!!

1
  • #1
    0 0

    postova:32
    supertramp @ 14.12.2008. 15:15
    Bok
    Jučer mi je komp "umro", ali počnimo iz početka. Ovak, jučer ujutro ja surfam i tak, i samo najednom sve zašteka, ništa nisam mogao, pomaknuti miša, ctrl+alt+del - ništa. I ok, ja ga resetiram i otiđem iz sobe; vratim se za 5 min i vidim nije se pokrenul Windows. Resetiram ponovo i počne se javljati ženski glas i govori: "System failur ..." i još jednu riječ veli koju nemogu nikak skužiti ! Sve sam probal da se nije neke slučajno iskopčalo ili neke, ali ništa. I to je to.

    Komp već imam jako dugo, jedno 4g, ali onda kad sam ga dobil bil je opak skroz, 3,2 Pentium, 2GB rama, 2x 160 GB disk, all in wonder grafička (to je stara), asus ploča (neznam sad koja) itd ....

    Sad, kaj bi to moglo biti ?
    Ima tko kakvu ideju ?
  • #2
    0 0

    postova:711
    gordan @ 14.12.2008. 17:37

    Pa nisi baš najbolje opisao kvar. Kakva ženska se javlja? U kojem točno trenutku?

    Jel se počnu dizati windowsi?

  • #3
    0 0

    postova:494
    beno @ 14.12.2008. 17:56
    Da, taj zenski glas je ASUS uveo kao zamjenu za dobar stari zvukovni signal o pogresci. Vise nemoras brojat beepove da vidis u cemu je stvar, nego slusas sta kaze. Bezveze, ali eto. Sa ovim informacijama jedino sto mogu je savjetovati ti da pogledas knjizicu koja je dosla uz plocu pod Troubleshooting i pogledas sta izgovorena poruka tocno znaci i sta predlazu. Ili kreni sa klesicnim testiranjem: RAM, proc, HDD... Ako ne pomogne, daj nekom 'ko se vise kuzi u hardware.
  • #4
    0 0

    postova:32
    supertramp @ 14.12.2008. 18:17

    Pa nisi baš najbolje opisao kvar. Kakva ženska se javlja? U kojem točno trenutku?

    Jel se počnu dizati windowsi?


    gordan
    odmah na početku se javlja ženska, ne pokreću se windowsi, nemogu ući u bios, ništa
  • #5
    0 0

    postova:32
    supertramp @ 14.12.2008. 18:34
    Da, taj zenski glas je ASUS uveo kao zamjenu za dobar stari zvukovni signal o pogresci. Vise nemoras brojat beepove da vidis u cemu je stvar, nego slusas sta kaze. Bezveze, ali eto. Sa ovim informacijama jedino sto mogu je savjetovati ti da pogledas knjizicu koja je dosla uz plocu pod Troubleshooting i pogledas sta izgovorena poruka tocno znaci i sta predlazu. Ili kreni sa klesicnim testiranjem: RAM, proc, HDD... Ako ne pomogne, daj nekom 'ko se vise kuzi u hardware.
    Beno


    nemogu u knjižici naći ništa o tome što izgovara, toga nema ...

    ploča je P4C800

  • #6
    0 0

    postova:494
    beno @ 14.12.2008. 19:49
    Nazalost, morat' ces pazljivo poslusat sta kaze nakon "System failure". ASUS POST Reporter bi te trebao uputiti na problem. Ako ne upali, morat ces klasicno testirat komponente jednu po jednu.
  • #7
    0 0

    postova:32
    supertramp @ 14.12.2008. 22:31
    Nazalost, morat' ces pazljivo poslusat sta kaze nakon "System failure". ASUS POST Reporter bi te trebao uputiti na problem. Ako ne upali, morat ces klasicno testirat komponente jednu po jednu.
    Beno

    ASUS POST Report je kaj ?
  • #8
    0 0

    postova:494
    beno @ 14.12.2008. 23:43

    Zenski glas koj ti se javlja.

    Vidio sam da je neki lik stavio .pdf sa popisom poruka na Bug forumu. Nisam ga pogledao, ali ako je to to, pokusaj naci poruku koja bi najbolje odgovarala onoj nerazumljivoj pa ce se znat malo vise.

  • #9
    0 0

    postova:32
    supertramp @ 15.12.2008. 7:44

    Zenski glas koj ti se javlja.

    Vidio sam da je neki lik stavio .pdf sa popisom poruka na Bug forumu. Nisam ga pogledao, ali ako je to to, pokusaj naci poruku koja bi najbolje odgovarala onoj nerazumljivoj pa ce se znat malo vise.


    Beno
    imam ja tu knjižicu, ali u njoj nema tih poruka
  • #10
    0 0

    postova:494
    beno @ 15.12.2008. 11:45
        3.2 Vocal POST Messages

         This motherboard includes the Winbond speech controller to support a special feature called the ASUS POST ReporterTM. This feature gives you vocal POST messages and alerts to inform you of system events and boot status. In case of a boot failure, you will hear the specific cause of the problem.These POST messages are customizable using the Winbond Voice Editor software that came with your package. You can record your ownmessages to replace the default messages.Following is a list of the default POST messages and their corresponding actions, if any.

        POST Message Action

        3-2 Chapter 3: Powering up

    No CPU installed - Install an Intel Pentium 4 Processor into the CPU socket.

    System failed CPU test - Check the CPU if properly installed. Call ASUS technical support for assistance.

    System failed memory test - Check if the DIMMs on the DIMM sockets are properly installed. DIMMs into the DIMM sockets. PC32001270012100 Install 184-pin unbuffered. Make sure that your DIMMs are not defective.

    System failed  VGA test - Install a PCI VGA card into one of the PCI slots, or a +O.8V/1 .5V AGP card into the AGP slot. Make sure that your VGA/AG P card is not defective.

    System failed due to CPU over-clocking - Check your CPU settings in BIOS and make sure you only set to the recommended settings.

    No keyboard detected - Check your keyboard if properly connected to the purple PS/2 connector on the rear panel.

    No floppy disk detected - Make sure you have connected a floppy disk to the floppy disk connector on the motherboard.

    No IDE hard disk detected - Make sure you have connected an IDE hard disk drive to the one of the IDE connectors on the motherboard.

    CPU temperature too high - Check CPU fan if working properly.

    CPU fan failed - Check the CPU fan and make sure it turns on after you applied power to the system. Make sure that your CPU fan supports the fan speed detection function.

    CPU voltage out of range - Check your power supply and make sure it is not defective.

    System completed Power-On Self Test - No action required  

    Computer now booting from operating system - No action required

     Pomaze li ovo kako?To je iz onog .pdf-a.
  • #11
    0 0

    postova:32
    supertramp @ 15.12.2008. 13:07

     Pomaze li ovo kako?To je iz onog .pdf-a.
    Beno

    ne, ne pomaže mi to
  • #12
    0 0

    postova:1130
    mario @ 15.12.2008. 13:51

    A ako je čuo System fail i onda nesto cini mi se da bi moglo biti samo ovo.


    System failed CPU test - Check the CPU if properly installed. Call ASUS technical support for assistance.

    System failed memory test - Check if the DIMMs on the DIMM sockets are properly installed. DIMMs into the DIMM sockets. PC32001270012100 Install 184-pin unbuffered. Make sure that your DIMMs are not defective.

    System failed  VGA test - Install a PCI VGA card into one of the PCI slots, or a +O.8V/1 .5V AGP card into the AGP slot. Make sure that your VGA/AG P card is not defective.

    System failed due to CPU over-clocking - Check your CPU settings in BIOS and make sure you only set to the recommended settings.

    Dakle, otišla memorija, grafička ili procesor.

    Možda da odeš do nekog prijatelja pa posudiš memoriju ili grafičku kako bi testirao da li ti sa tim radi.

  • #13
    0 0

    postova:32
    supertramp @ 15.12.2008. 14:02

    A ako je čuo System fail i onda nesto cini mi se da bi moglo biti samo ovo.


    System failed CPU test - Check the CPU if properly installed. Call ASUS technical support for assistance.

    System failed memory test - Check if the DIMMs on the DIMM sockets are properly installed. DIMMs into the DIMM sockets. PC32001270012100 Install 184-pin unbuffered. Make sure that your DIMMs are not defective.

    System failed  VGA test - Install a PCI VGA card into one of the PCI slots, or a +O.8V/1 .5V AGP card into the AGP slot. Make sure that your VGA/AG P card is not defective.

    System failed due to CPU over-clocking - Check your CPU settings in BIOS and make sure you only set to the recommended settings.

    Dakle, otišla memorija, grafička ili procesor.

    Možda da odeš do nekog prijatelja pa posudiš memoriju ili grafičku kako bi testirao da li ti sa tim radi.


    mario


    ok, budem to

    hvala svima

  • #14
    0 0

    postova:32
    supertramp @ 17.12.2008. 7:57

    komp popravljen

    u servisu je očišćen od prašine i izvađena baterija sa ploče i ponovo stavljena i to je to

    hvala svima

  • #15
    0 0

    postova:32
    supertramp @ 17.12.2008. 19:26
    komp ipak ne radi, jučer je radil a danas ne; pokušavam ga upaliti ali opet se javlja one žena jbg !
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala