Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

PRAVO NA MIŠLJENJE

1 2
  • #1
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 22.11.2008. 20:00

    Imamo li danas pravo na vlastito mišljenje?

    Možemo li kritizirati i biti kritizirani? Možete li kritizirati a da pritom ne vrijeđate? Mogu li u razvijenim demokracijama jedni imati pravo na mišljenje, a drugi zbog toga biti kažnjeni?

    Jeli ovaj portal demokratski osvješten?

    Hoće li Gordan iako ne voli Dinamo, MPT-a i mene ipak prevladati naše razlike i prihvatiti ruku prijateljstva.

    Ipak svi smo ovdje zbog filma, bar mislim da jesmo? To bi nam trebalo biti svima zajedničko!

    Hoćemo li se složiti oko podjeljenih mišljenja o nekom filmu ili će me netko izvrijeđati jer je meni neki film glup, a drugom remekdjelo?

    I na kraju, jesmo li dovoljno demokratski osvješteni ????????

  • #2
    0 0

    postova:541
    franz @ 22.11.2008. 23:38

    .. hier ist demokratishe wie zu nach deutscher demokratishe republik, das ist albtraum, das ist mein erfahrung auf seite..

    franz

  • #3
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 22.11.2008. 23:47

    .. hier ist demokratishe wie zu nach deutscher demokratishe republik, das ist albtraum, das ist mein erfahrung auf seite..

    franz


    franz

    ajme Franz, učio sam engleski prevedi......
  • #4
    0 0

    postova:29
    gemini @ 23.11.2008. 2:19

    Gorlock - kontam si da ti negdje radiš?

    Reci mi jel imaš pravo na mišljenje u svojoj firmi i da li smiješ svojem

    šefu (šefici) reći što uistinu misliš  o njihovim postupcima, posebice kada se radi o lošim potezima nadređenih??

    Gemini

  • #5
    0 0

    postova:541
    franz @ 23.11.2008. 13:42

    nein, trebali ste do sada naučiti osnove!

    djelomičan citat jednog austrijskog zastupnika....

    f.....z

  • #6
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 23.11.2008. 14:06

    Gorlock - kontam si da ti negdje radiš?

    Reci mi jel imaš pravo na mišljenje u svojoj firmi i da li smiješ svojem

    šefu (šefici) reći što uistinu misliš  o njihovim postupcima, posebice kada se radi o lošim potezima nadređenih??

    Gemini


    GEMINI

    Za Franza mi je teško dokučiti odakle je, Austrija, Njemačka, Hrvatska, ali ti Gemini, pa to je bar lako, s obzirom da "kontaš" znači dobar si nam susjed iz BiH ili možda iz CRO ali to nije bitno. Kod Franza su vjerovatno svi istomišljenici.

    Prvo kod mene u "tvrtki" (firmi), imamo svi pravo na mišljenje, a da li ukazujemo jedni drugima na krive poteze, pa naravno da ukazujemo, zato i je, tvrtka u kojoj radim toliko uspješna, među prvima u hrvatskoj zbog slobode mišljenja.

    Žao mi je ako ti u svojoj tvrti (firmi), moraš dvaput razmislit (prokontat), prije nego nešto kažeš.

    gorlock 


  • #7
    0 0

    postova:29
    gemini @ 23.11.2008. 15:22

    Gorlock

    ti očito živiš okružen jaranima kad iste toliko dobro poznaš - ili si možda jedan od njih prekriveni pa sad mene loviš na "kontam"- taj turcizam je prisutan u RH još od doba Nadrealista tako da ne vidim čemu si se toliko uplašio??

    Što se tiče tvoj "prava na mišljenje" - bit će da si ti neki KAM ili P.R. svoje ili tvrtke nekog tvoga rođaka kad toliko stojiš iza njih- sve u svemu nisu tu čista posla i očito imaš i ti kg ili više margarina(putra) na glavi

    Gemini 

  • #8
    0 0

    postova:541
    franz @ 23.11.2008. 15:34

    Gorlock

    ti kao i ostali nešto Vas puno zanimam.. jel bi možda i broj telefona moj da napišem...

    franz

  • #9
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 23.11.2008. 15:41

    Gorlock

    ti očito živiš okružen jaranima kad iste toliko dobro poznaš - ili si možda jedan od njih prekriveni pa sad mene loviš na "kontam"- taj turcizam je prisutan u RH još od doba Nadrealista tako da ne vidim čemu si se toliko uplašio??

    Što se tiče tvoj "prava na mišljenje" - bit će da si ti neki KAM ili P.R. svoje ili tvrtke nekog tvoga rođaka kad toliko stojiš iza njih- sve u svemu nisu tu čista posla i očito imaš i ti kg ili više margarina(putra) na glavi

    Gemini 


    GEMINI

    Ne znam što misliš pod "prekriveni", možda si htjeo reći prikriveni, ali iako se silno trudiš hrvatski jezik te baš ne ide. Inače hvala na poduci iz povijesti ili kako bi Vi rekli (h)istoriji, što se tiče posla, on ne bira jezik, vjeroispovjest, boju kože itd... pa ako želiš biti uspješan u poslu morat ćeš prevladati te razlike, ali neću ja sad tebi davati lekcije o poslu, kao što si ti pokušao meni iz povijesti... Na tvoje niske udarce se neću niti osvrnuti jer demokracija znači i tolerancija također.


  • #10
    0 0

    postova:29
    gemini @ 23.11.2008. 16:29

    CryNe znam što misliš pod "prekriveni", možda si htjeo reći prikriveni, ali iako se silno trudiš hrvatski jezik te baš ne ide. Inače hvala na poduci iz povijesti ili kako bi Vi rekli (h)istoriji, što se tiče posla, on ne bira jezik, vjeroispovjest, boju kože itd... pa ako želiš biti uspješan u poslu morat ćeš prevladati te razlike, ali neću ja sad tebi davati lekcije o poslu, kao što si ti pokušao meni iz povijesti... Na tvoje niske udarce se neću niti osvrnuti jer demokracija znači i tolerancija također.

    Gorlock

    Ti očito mješaš "kruške i jabuke", bit će da ti fali ta emisija od prije desetak godina?¨!.

    Da imaš tolerancije ne bi me kontinuirano bacao u neke "okvire" tebi ne prihvaćenih ljudi

    i ne bi ljude djelio na Hrvate iz RH, iz BiH, iz Australije ili sl. ?

    Sve ovo ide u prilog da ti niti si demokratski osvješten niti si tolerantan (kad tražiš "dlaku u svakom mom zarezu")-

    možda želiš nasljediti pokojnog Tomislava Ladana? Slabo ti ide-!!!! Cry

    Gemini

  • #11
    0 0

    postova:29
    gemini @ 23.11.2008. 16:31

    Gorlock

    ti kao i ostali nešto Vas puno zanimam.. jel bi možda i broj telefona moj da napišem...

    franz


    franz

    Gorlock se zaljubio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wink

    Gemini


  • #12
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 23.11.2008. 16:47

    Godine djetinjstva i školovanja proveo je u Travniku, Bugojnu, Banja Luci i Sarajevu, gdje je diplomirao na Filozofskom fakultetu 1958. Pod utjecajem poliglota Rikarda Kuzmića i Henrika Barića, za vrijeme filoloških studija podjednako se posvetio proučavanju klasičnih jezika uz slavistiku i germanistiku. Kako nije uspio dobiti mjesto na Filozofskom fakultetu, radio je neko vrijeme kao privatni poučavatelj, tumač, novinar, urednik za stranu književnost u izdavačkom poduzeću.

    Tomislav Ladan (Ivanjica, Srbija25. lipnja1932. - Zagreb12. rujna2008), hrvatski književnik, prevoditelj i polihistor.

    Gorlock:

    Hvala na usporedbi. Ne tražim dlaku u svakom tvom zarezu, nego se branim od tvojih napada, niti djelim Hrvate, kao što si napisao, baš naprotiv dobro je da nas ima svuda, a za tebe nisam niti rekao da jesi Hrvat, ali drago mi je da jesi i suprotno tvojim očekivanjima ako mi ponudiš prijateljstvo, prihvaćam.

  • #13
    0 0

    postova:29
    gemini @ 23.11.2008. 19:23

    Gorlock:

    Hvala na usporedbi. Ne tražim dlaku u svakom tvom zarezu, nego se branim od tvojih napada, niti djelim Hrvate, kao što si napisao, baš naprotiv dobro je da nas ima svuda, a za tebe nisam niti rekao da jesi Hrvat, ali drago mi je da jesi i suprotno tvojim očekivanjima ako mi ponudiš prijateljstvo, prihvaćam.


    gorlock

    Prijateljstvo ponuđeno. "Ratna sjekira" u ovoj temi zakopana.

    Gemini


  • #14
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 23.11.2008. 19:49

    Kao što vidiš moj novi prijatelju, GEMINI, imam jako puno tolerancije, a i ti si ok, samo brzo mjenjaš mišljena, da misliš zaista da sam netolerantan ne bi mi ponudio prijateljstvo, ili si i ti tolerantan u svojim stavovima kao i ja. Nadam se da ćemo biti dobri prijatelji. Koliko imamo različite ili slične stavove tek ćemo saznati.

  • #15
    0 0

    postova:580
    arnol @ 13.1.2009. 21:37
    Odlična, ali nezahvalna tema !
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala