Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Medonje iz kraja info?

1
  • #1
    0 0

    postova:1
    guzv4 @ 15.1.2016. 12:47

    Radi se o kratkim, cca 1min dugim humoristicnim serijalima u kojima uloge imaju plišani medvjedi koji su gangsteri. Show je na srpskom i vrti se na cc extra pod reklamama. Tražim bilo kakve informacije o tome na netu, ali nema ničeg. Ako bilo ko ima išta, molio bih da odgovori u temu. Hvala.

  • #2
    1 0

    postova:1
    hun @ 31.1.2016. 17:10

    https://hu.wikipedia.org/wiki/Susogós_Mackók


    U Medonje iz kraja "Susogós Mackók" , Brendon i Sanya u naselju Futrinka ulici žive dva medveda koji redovno pojavljuju na kanalu .

     

    Medonje iz kraja Comedi Central proizvedeni sopstvenim minute nadređeni kerpegeni ideju rođenu iz pera Gergely Litkai. Osnovni koncept je da će dobiti dva Cute Teddi Bear krzneni neobičan ličnost - a to će uskoro biti stanovanje podkulturi pojavio , tako da je bio Brendon i Sanya dva stambena Futrinka ulica staza . Kretanje medveda i zvuk poznatog Comedi Centralrol Mogacs Daniel i Andras Veres .

     (google translate)

  • #3
    1 0

    postova:1
    cubez @ 16.3.2017. 22:00
    Medonje iz kraja ...zaista ne mogu da se pomirim sa tim da je neko to osmislio i da veruje da je to smesno.I ne shvatam kako je iko mogao da odobri emitovanje takve nekreativne gluposti.
  • #4
    2 0

    postova:1
    kozme @ 29.6.2017. 20:37
    Hello, I'm from Bulgaria and I made a registration in this forum only for this comment. As far as I understood the comment above /your language is kinda close to ours/ I'm not the only one upset with those effin retarted bears /thank God/ that are all the time on the CCextra commercials. I mean what the hell is this shit?? They're clearly for adults making adult jokes but they are making me uncomfortable with their lame sense of humor. Who ever is responsible for them I hope is reading this: STOP TRYING TO BE FUNNY IT'S NOT WORKING YOU SHOULD DEFINETLY DO SOMETHING ELSE FOR A LIVING AND STOP WASTING YOUR AND EVERYBODY ELSES TIME. THE JOKES MIGHT BE FUNNY FOR YOU BUT THAT DOES'NT MEAN THEY'RE FUNNY FOR THE REST NORMAL PEOPLE. PLEASE SERIOUSLY TAKE A STEP BACK AND TRY TO REALLY SEE THAT THE JOKES ARE REALLY, REALLY STUPID. EVERY SINGLE ONE OF THEM. IF THEY'RE SMOKING WEED AND SHIT THEY SHOULD'NT BE ACTING LIKE 77 YEAR OLD GRANDMAS WHO WOULD STILL TELL BETTER JOKES THAN THEM. THAT SHIT'S RETARTED JUST STOP IT PLEASE, THANK YOU I'M NOT SORRY BECAUSE THAT'S ON TELEVISION AND IT'S REALLY SAD. peace.
  • #5
    0 0

    postova:2
    karimlolxd @ 8.8.2017. 6:28
    Hey! I'm from Hungary. Please calm down. The Hungarian (original) version of the Susogós Mackók is actually funny. I watch them with love, since I was young. Daniel Mogács is one of our best "stand-uppers" and actors. I saw 5-6 serbian (is it serbian?) episodes, and all of them got me angry. The translation was awful. Some of 'em wasn't translated, they made their own jokes. Sorry for the bad english. (I didn't want to blame Serbia at all.) I hope I corrected your views. May peace be upon you all.
  • #6
    0 0

    postova:2
    karimlolxd @ 8.8.2017. 6:31
    (P.s.: The series were made from comics by another well talented comedian, Gregory Litkai)
  • #7
    0 0

    postova:1
    natasa81 @ 10.9.2018. 15:37
    comedy mi je konstantno ukljucen kad i televizor. Ali, ja vas MOLIM prekinite sa emitovanjem ovog debilizma ''medonje iz kraja''. Niti je smesno, niti je zabavno... iritantno je, debilno i iznervira me svaki put. Ja jos uvek ne mogu da verujem da se ovo emituje...
  • #8
    1 0

    postova:1091
    yuma @ 10.9.2018. 19:36

    Ovako dalekosežan utjecaj ovog portala me oduševljava i raduje! Ne mogu vjerovati da ovdje pišu ljudi iz šire regije?!?

    Bok svima!

    Što se tih debilnih medvjeda tiče - slažem se! Međutim, bojim se da ovaj forum ne čitaju urednici i producenti koji odlučuju o comedy programu... :-( 

    P.S. A i nisu ti medvjedi jedino sto ne valja na comedyju....

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala