Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Gledali smo: Agora
Konceptualno promašen, ali efektan spektakl s uznemirujućim povijesnim paralelama

Gledali smo: Agora

1
  • #1
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 27.4.2011. 13:28

    i na kraju ocjena 5/10????!!!!????

    i što sad???

    gledati ili ne??????

    tema super interesantna, ali 5/10????!!!!!????

  • #2
    0 0

    postova:8
    emef @ 27.4.2011. 15:17

    Mišljenja sam da bi Agoru trebala pogledati svaka osoba koju imalo zanima povijest, filozofija, znanost, politika, a osobito oni koji ijednu religiju drže nepogrešivom i čistom (takve nema). Film definitivno nije za 10, ali svakako nije ni prosječan.

    P.S. U jednom kadru vidi se kaktus opuncije, danas raširen na Mediteranu. Greška je što je kod nas stigao tek s otkrićem Amerika.

  • #3
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 27.4.2011. 22:17

    Ne, ne, bearfoot, definitivno gledati! Ozbiljno. Predobar film. Već sam dala kratki komentar ovdje

    https://mojtv.hr/forum/tema/2/1576/1/agora-.aspx

    Film me je ostavio da razmišljam o nekim stvarima danima. Što je to vjera? Je li ona zaista oprečna znanosti? Koliko čovjek vjere uistinu voli bližnjeg svoga ako ga je spreman žrtvovati za ideal vjere? Štiti li vjera čovjeka ili samo sebe samu? Itd, itd... I sve to kroz likove ne same Hipatije, nego njenih najdražih (m)učenika.

    A što se nje tiče, pitam se je li zdravo prijatelje koje imaju izrazito čvrsti stav o nečemu osobnom pustiti na miru, ne natjerati ih ni da uzmu u obzir drugačiji stav? Je li racionalno držati se jednog važnog life-shaping mišljenja cijeli život, pa čak i ako je to jedan od tvojih najvažnijih oslonaca u životu?

     A opet, možda ja samo izmišljam. Da se u to uvjeriš, moraš pogledati film! Laughing

  • #4
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 28.4.2011. 14:30

    Ne, ne, bearfoot, definitivno gledati! Ozbiljno. Predobar film. Već sam dala kratki komentar ovdje

    https://mojtv.hr/forum/tema/2/1576/1/agora-.aspx

    Film me je ostavio da razmišljam o nekim stvarima danima. Što je to vjera? Je li ona zaista oprečna znanosti? Koliko čovjek vjere uistinu voli bližnjeg svoga ako ga je spreman žrtvovati za ideal vjere? Štiti li vjera čovjeka ili samo sebe samu? Itd, itd... I sve to kroz likove ne same Hipatije, nego njenih najdražih (m)učenika.

    A što se nje tiče, pitam se je li zdravo prijatelje koje imaju izrazito čvrsti stav o nečemu osobnom pustiti na miru, ne natjerati ih ni da uzmu u obzir drugačiji stav? Je li racionalno držati se jednog važnog life-shaping mišljenja cijeli život, pa čak i ako je to jedan od tvojih najvažnijih oslonaca u životu?

     A opet, možda ja samo izmišljam. Da se u to uvjeriš, moraš pogledati film! Laughing


    bozoli

    pa puno je upitnika u tvom komentaru......

    kod mene jedan upitnik manje....


  • #5
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 29.4.2011. 11:58

     film potencira netrpeljivost i netoleranciju vjernika koji negiraju pravo na drugačije mišljenje i na drugačije vjerovanje,

    iako same religije nisu u osnovi nasilne, već ih "vjernici" čine nasilnima....

    film kao film nije mi se svidio, jednostran, prepovršan, od spektakla iz naslovnog opisa filma nema ništa, drama i dilema loše prikazana....

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala