Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Plačete li zbog konačnog kraja Hitne službe?
Najdugovječnija bolnička serija prestaje se snimati nakon 15 uspješnih godina

Plačete li zbog konačnog kraja "Hitne službe"?

1
  • #1
    0 0

    postova:144
    imba @ 2.1.2009. 21:39
     to je prava bolnička serija, a ne sranja poput Greya i Housa
  • #2
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 2.1.2009. 22:44

    Razlika između Hitne službe i Dr Housea je jednakoznačna razlici između laika koji je površno odslušao kratki tečaj prve pomoći i doktora nauka s područja medicine! Stoga ne čudi da je prvospomenuta imala veliki broj poklonika i obožavatelja. No, količina kvalitetnih dijaloga i inteligentnog humora raspoređena u dvije, tri epizode Dr Housa veća je od istih prikazanih u svih petnaestak godina emitiranja Hitne službe.

    Hitna služba je zanimljiva prosječnom nezahtijevnom gledatelju, a Dr House je ipak nešto puno puno više!

    No, iako se o ukusima ne raspravlja, komparaciju dvije ili više serija s određenom stručnom tematikom (istaknutom i u samom nazivu), u ovom slučaju iz područja medicine, ne može paušalno iznositi spomenuti laik iz prve rečenice mog komentara...

    P.S. Ima li netko tko Gorana VIšnjića zaista smatra kvalitetnim glumcem!?

  • #3
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 2.1.2009. 22:46

    Isprika zbog dvostrukog slanja istog komentara                    

      

  • #4
    0 0

    postova:3
    hrkljush @ 2.1.2009. 23:42

    daj nemoj k*njat, kakva jadna komparacija ER i Housea, presmješno, da se iole razumješ u medicinu ne bi piso take gluparije.... no dobro...

    vratimo se naslovu, ovo je jedna od vrhunskih medicinskih serija, usudio bi se reći za sada najbolje izdanje sličnog žanra... svaka čast svima, mislim uvijek bi se moglo poradit na nekim stvarima da izgledaju bolje no Bože moj, ima novih serija pa nek uče na pogreškama prethodnih... 

  • #5
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 3.1.2009. 0:28

    daj nemoj k*njat, kakva jadna komparacija ER i Housea, presmješno, da se iole razumješ u medicinu ne bi piso take gluparije.... no dobro...

    vratimo se naslovu, ovo je jedna od vrhunskih medicinskih serija, usudio bi se reći za sada najbolje izdanje sličnog žanra... svaka čast svima, mislim uvijek bi se moglo poradit na nekim stvarima da izgledaju bolje no Bože moj, ima novih serija pa nek uče na pogreškama prethodnih... 


    hrkljush

    "daj nemoj k*njat", "take", "piso", "razumješ"...    


    Nisam piso već sam pisao! Ako se u medicinu razumiješ (po tvome "razumješ") kao i u hrvatsku gramatiku, nije ni čudno što si sve istovario u svom komentaru!

    Inače, sa stanovišta medicinske struke, serija koju veličaš je prava lakrdija!  

    A u medicinu se razumijem "iole", ali i nešto malkice više budući da sam liječnik s popriličnim iskustvom rada u hitnoj medicinskoj pomoći iliti hitnoj službi...

    I kao što sam već napisao, Dr House je za nešto zahtjevnije i inteligentnije konzumente...  

    P.S. Čemu muka s otvaranjem novog loga, možeš i sa starog replicirati!

  • #6
    0 0

    postova:3
    hrkljush @ 3.1.2009. 0:57

    "daj nemoj k*njat", "take", "piso", "razumješ"...    


    Nisam piso već sam pisao! Ako se u medicinu razumiješ (po tvome "razumješ") kao i u hrvatsku gramatiku, nije ni čudno što si sve istovario u svom komentaru!

    Inače, sa stanovišta medicinske struke, serija koju veličaš je prava lakrdija!  

    A u medicinu se razumijem "iole", ali i nešto malkice više budući da sam liječnik s popriličnim iskustvom rada u hitnoj medicinskoj pomoći iliti hitnoj službi...

    I kao što sam već napisao, Dr House je za nešto zahtjevnije i inteligentnije konzumente...  

    P.S. Čemu muka s otvaranjem novog loga, možeš i sa starog replicirati!


    buzdovan
    ako si liječnik onda bi kao osoba sa završenom srednjom školom trebao znat da korištenje standardnog hrvatskog jezika nije jedina opcija govora/pisanja hrvatskog jezika, i da je ovo internetski site, a na sličnim se u enormnim količinama koriste raznorazni slengovi, no kako reče da si doktor sa iskustvom pretpostavit ću da ti je teško upratit sve to, uz dužno poštovanje, stariji kolega :D
    druga stvar, očito je da nisi baš stručan bio tijekom svog višegodišnjeg, pretpostavljam, rada u hitnoj službi, i posljedično ne možeš razlučit kvalitetnu medicinu tog područja od srednje do loše medicine. ako si radio u HMP ne znači da si kompetentan pričat o hitnoj medicini, jer se na moje oči, takva rijetko primjenjuje u HMP, tj u tim uvijetima se radi o prethospitalnoj hitnoj medicini, koja se razlikuje od one u stacionarnoj ustanovi.  a ako ti smatraš Housea boljim prikazom medicine onda se poklopi dragi kolega jer tek se tada prosipaš... od nerealnog prikaza mogućnosti njegovih doktora do njihovog istovremenog nepoznavanja osnova klinički i bazične medicine je presmješna, i upravo je zanimljiva med. laicima koji ne mogu pohvatati takve finese, tako da ja ozbiljno sumnjam u tvoje ikakvo iskustvo u medicini a kamoli višegodišnje poslijediplomski, no kako si se izjasnio kao liječnik onda ću te tako i oslovljavati...
    al ovo je malo previše off topic, možda da se ipak vratimo samoj Hitnoj službi...Cool

  • #7
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 3.1.2009. 7:18

    P.S. Čemu muka s otvaranjem novog loga, možeš i sa starog replicirati!


    buzdovan

    Ako si mislio na mene prevario si se, od kad sam se prijavio imam isti logo, isti avatar i ne namjeravamg ga mijenjat zbog nikog. A što se tiče teme, meni osobno nije zanimljiva niti jedna niti druga spomenuta serija.
  • #8
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 3.1.2009. 8:47

    Mene osobno ne smeta kako netko piše, kako se izražava i koliko je pismen, ali očekujem od onih koji me napadnu i nedvosmisleno upozore "da ne kenjam" barem djelomično prihvatljivu pismenost! Kako gramatičku, tako i misaonu. Jer, pismenost je sastavni dio opće kulture, ali i cjelokupnog doživljaja nečije kvalitete, nečijeg intelektualnog potencijala...  

    No, vratimo se spomenutim serijama.    

    Dakle, napisao sam da je Hitna služba prihvatljiva širokom puku, a Dr House zahtijevnijoj publici.

    Zašto Hitnu službu smatram lošijom od Dr Housea? Kao prvo, kao liječniku mi je glede same struke puno zanimljvija, a kao ljubitelju filmske umjetnosti, smatram Dr Housa ostvarenjem na puno višem nivou. I jedna i druga serija su svjesno iskrivile mnoge medicinske činjenice, i jedna i druga serija namjerno manipuliraju gledateljima laicima, ali smatram da je to u Dr Housu učinjeno puno inteligentnije.

    No, priznajem, ovdje se radi o dva različita segmenta medicine pa ih je relativno teško uspoređivati isključivo sa stanovišta struke. Odreagirao sam poprilično burno upravo zbog komparacije u kojoj se na račun Hitne službe poprilično ružno pljuje po Dr Housu.

    I jedna i druga serija pokušavaju osim medicine dotaknuti i preostale bitne segmente života, ali po mom skromnom sudu, u Hitnoj službi uz "bolničku seriju" kako je netko naziva, imamo utrpane elemente svih žanrova osim SF-a, dok u Dr Housu svi ti sporedni, ali ne manje bitni segmenti života ne ometaju glavnu ideju temeljenu na medicinskoj struci i medicinskim postupcima i dijagnozama.

    I za kraj, moram dotaknuti i pitanje iskustva i stručnosti. Svatko tko je ikada proveo barem par sati radeći u hitnoj službi zna da je uspoređivati nivo medicine prikazan u Hitnoj službi i onaj u stvarnom životu poput usoredbe Partizanske eskadrile i Top Gun-a s aspekta stručnih segmenata vone avijacije...  

    Zbog svega navedenog, Hitnoj službi nategnuta sedmica, a Dr Housu čista devetka! 

  • #9
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 3.1.2009. 8:54

    Ako si mislio na mene prevario si se, od kad sam se prijavio imam isti logo, isti avatar i ne namjeravamg ga mijenjat zbog nikog. A što se tiče teme, meni osobno nije zanimljiva niti jedna niti druga spomenuta serija.
    gorlock



    Gorlock, naravno da nisam mislio na tebe!     

    U trenutku dok repliciram fanatičnom štovatelju Hitne službe koji sa velikim zaletom pljuje po Dr Housu pojavljuje se "novi" korisnik sa potpuno istim stavovima i sličnom dozom nepismenosti!?

    Slučajnost?    

    Sumnjam...    

  • #10
    0 0

    postova:3
    hrkljush @ 3.1.2009. 9:15



    Gorlock, naravno da nisam mislio na tebe!     

    U trenutku dok repliciram fanatičnom štovatelju Hitne službe koji sa velikim zaletom pljuje po Dr Housu pojavljuje se "novi" korisnik sa potpuno istim stavovima i sličnom dozom nepismenosti!?

    Slučajnost?    

    Sumnjam...    


    buzdovan
    ovo upućeno meni kao plagijatu nekog vama poznatog usera je presmješno, enk modovi il admini pogledaju moj IP i usporede s bilo čijim, ja sam unikat :D
    a ti se okani moje pismenosti, koju neću ovdje pravadti jer je apsolutno nerelevantna za cijelu temu,i ako ti je to argument onda stvarno nemaš priču koja drži vodu,
    a što se tiče hitne, pa daj zar ti stvarno uspoređuješ HMP i ER, očito da nemaš pojma kako je koncipirana hitna služba u americi di je i pravljena ova serija. ne blatim ja po houseu, dobra je serija, samo medicinski puno manje realna od hitne, samo sam to htio naglasiti, ništa više. a prije nego mi kontriraš po još jedan put, dragi kolega, malo pogledaj kako funkcioniraju Hitne službe kao odjeli u američkim bolnicama, ja ću bit toliko samouvjeren i reći da ja znam, budući da sam i radio u jednoj takvoj, i mogu ti reći da je poprilično realno prikazano.
    pozz :D 

  • #11
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 3.1.2009. 9:53

    IP adresa!? Otvorit ću dvadeset logova s različitim IP adresama u pet minuta...

    No, to nije bitno!

    Bitno je da smo došli do zaključka kako su ukusi i stavovi vrlo različiti, što i nije tako loše. Jer, u protivnom, serije poput Hitne službe ne bi imale svoje "samouvjerene" poklonike...

    Lijepi pozdrav!

  • #12
    0 0

    postova:541
    franz @ 3.1.2009. 11:58

    .. boysi hrkljuš i buzdovan a tu i tamo i gorlock, stvarno vas je zanimljivo gledati kako se nadmudrivate, jel može još malo smiješno je ...Tongue out

    franz

  • #13
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 3.1.2009. 12:13

    .. boysi hrkljuš i buzdovan a tu i tamo i gorlock, stvarno vas je zanimljivo gledati kako se nadmudrivate, jel može još malo smiješno je ...Tongue out

    franz


    Franz, pa što se ti tu petljaš, pa ipak se tu radi o doktorima meni svakako draži je:

    Dr.Jackil & Mr.Hyde, a možda je i ovo jedna osoba, neće se više nitko svađati s njim pa se svađa sam sa sobom.

    Ne daj Bože da me liječi dr. "buzdovan".  Laughing

    p.s. i pazi na izražavanje, da ti ne izleti koja njemačka riječ...... LaughingLaughing

  • #14
    0 0

    postova:193
    crna_guja @ 3.1.2009. 18:03
    Odnos u kvaliteti "Dr. House"-a i "Hitne službe"  je jednak kao i odnos u kvaliteti vrsnog glumca Hugha Lauria i diletanta Gorana Višnjića udanog Vrdoljak! Nebo i zemlja!
  • #15
    0 0

    postova:541
    franz @ 4.1.2009. 0:13

    .. barem na ovom našem portalu imamo doktore, a to je dr.buzdovan i dr.hrkljuš, pa evo ako nekom pozlije tu je struka koja to riješava bez frke!!

     Wink

    franz

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala