Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Oscars: Dominacija filma Parazit koji je ušao u povijest!
Film je od 6 nominacija osvojio 4 zlatna kipića uključujući onaj za najbolji film, najbolji strani film i najboljeg redatelja

Oscars: Dominacija filma "Parazit" koji je ušao u povijest!

1
  • #1
    0 0

    postova:507
    pandaboy @ 10.2.2020. 9:55

    Sa strane koliko se kome svidio, jako mi je drago da je nagradu za naj osvojio "strani" film za promjenu. Još kad bi ubuduće bilo više mjesta za ostale filmove umjesto američkih na Oscarima... Vjerojatno je ova pobjeda i neki znak priznanja da je bila slaba godina za Hollywood (ok, više nego inače).

    Meni osobno i je naj film na popisu od ovih, uz 1917. za koji sam mislio da će preuzeti glavno mjesto (jer je američki). Joker i Jojo Rabbit su mi također dobri ali nisu "Oscar materijal" pa za njih nisam imao očekivanja da će dobiti glavnu nagradu, a ostalo...well...ok je, no ništa jakog. Vjerojatno mi je Once Upon a Time in Hollywood najslabiji s liste.

  • #2
    1 0

    postova:1473
    buffalobill @ 10.2.2020. 10:13

    Parazit ok jer mu je jedina prava konkurencija bio Joker,1917 mi je preslab,a najvise zasluzeno Brad PItt koji u stvari nosi cijeli Tarantinov film

  • #3
    0 0

    postova:507
    pandaboy @ 10.2.2020. 12:36
    Slažem se, Brad Pitt nosi film, ali ne vidim zašto je tu među najboljim glumcima...ali općenito niti cijeli film mi nije za isticanje, no Tarantino je u pitanju pa je omiljen pretpostavljam. I da, da je bila jača konkurencija teško da bi dali Parazitu Oskara, ovo je nažalost vjerojatno bila rijetka situacija gdje je ne američki film imao priliku pokupiti glavnu nagradu.
  • #4
    2 0

    postova:392
    samuraj @ 10.2.2020. 15:06

    Ne znam što bih o svemu tome mislio. S jedne strane mi je drago da je konačno neki film na neengleskom govornom područiju pokupio glavnu nagradu. S druge strane kroz povijest je bilo puno boljih stranih filmova koji su više od "Parazita" zaslužili tog najvažnijeg oscara. Pitanje koje si postavljam u glavi je zašto baš sada 2020.g.? Isto tako bojim se da mnogi koji ga nisu još pogledali, a hoće, mogli bi doživjeti svojevrsno razočaranje, jer film budimo realni nije toliko dobar koliko je reklamiran u javnosti.

  • #5
    1 1

    postova:96
    zoroaster @ 10.2.2020. 15:21

    Od ovogodišnjih favorita mi je najbolje legao Jojo Rabbit (iako je daleko od savršenog filma).

    Tarantinov Once upon... je...Tarantino, treba ga pogledati barem dva puta prije konkretne ocijene, ali definitivno medju slabijim njegovim uradcima. Irishman je klasičan Scorcese, ali ultrapredug (3,5 sata), zadnjih sat i pol čisti "snoozefest", dok je Pacino nepodnošljivo iritantan. Jedino Pesci na razini. 

    Lighthouse je toliko čudan i dramatiziran da ne znam što da mislim o njemu.

    1917. i Parazita nisam gledao.

    Sve u svemu, dobro je da je neamerički film napokon osvojio Oscara.

    edit: Joker precijenjen, uz solidnu subverzivnu poruku, ali Phoenixova gluma me uopće nije impresionirala.

  • #6
    1 0

    postova:507
    pandaboy @ 10.2.2020. 16:01

    @samuraj, slažem se da je svakako bilo boljih, mislim da je nekako stvar do slabe konkurencije. Tako su se posložile karte ove godine.

    Jojo Rabbit - komedija, kad je zadni put komedija dobila Oskara?

    Joker - snimljen po strip liku, dovoljno rečeno

    Ford v Ferrari - ok film, ali nije spektakl koji je "Oskar materijal" , nit nije "Rush" koji nije bio ni nominiran za ništa te godine ali ok Neodlučan

    Marriage Story - iskreno, precijenjen po meni i iznenadilo me (ugodno) da nije pobrao nešto ali mi se također čini kao nekakav mali film, a takvi isto baš ne dobivaju Oskare

    Once Upon a Time in Hollywood - krasne su sve te posvete starom Hollywoodu, ali nema supstance, buff je već spomenuo, film nosi Brad Pitt, i to je ok, ali fali tu više toga od "hej, sjećate se ovoga?!"

    The Irishman - prvo, netflixov, drugo, na manje-više isti kalup kao drugi, bolji Scorseesejevi filmovi

    1917 - radnja nije ništa spektakularno, ali je solidna, film dinamičan, dobar tempo, odlično snimljen, iluzija istog neprekidnog kadra, slično kao Birdman, nisam fan ratnih filmova ali u tehničkom, filmsko stvaralačkom smislu ima tu zaista stvari za cijeniti, pogotovo kad se gleda u kinu, zato sam mislio da će dati možda njemu za naj

    ...i onda ostane Parasite :D

    aha...Little Women nisam gledao pa ono...nemam što reći na to

    uglavnom, mislim da je jednostavno bila takva godina u kojoj se Akademija osjećala da može popustiti i dati takvom filmu Oskara bez puno pobune, da pokažu kako su korektni i cool i poštuju i "stranu" kinematografiju.

  • #7
    0 0

    postova:392
    samuraj @ 10.2.2020. 18:31

    Može biti konkurentnost, iako po mom mišljenju 2019. je godina bila filmski bolja od predhodne dvije, a može biti i to da su se jednostavno htjeli odužiti svim neamaričkim filmovima koji su godinama bili zapostavljeni. Drago mi je za Pitta što je uzeo oscara, ali u krivoj kategoriji. On je u tom filmu igrao zapravo glavnu, a ne sporednu ulogu.

  • #8
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 10.2.2020. 18:41
    glavnu ulogu da,sad cu bit kao ovaj spamer, ali posto ste se okupili oko teme pogledajte mini seriju Waco iz 2018,necete pozaliti
  • #9
    1 0

    postova:228
    atlantiday @ 3.4.2020. 22:15

    Oscari su nerijetko promašaj što se tiče kvalitete filmova. Mislim da svatko ovdje ima barem jednom Oscarom ovjenčan film koji je tak tak, razočarenje, ili jednostavno promašaj. Parasit mi se toliko nije svidio, a već sam i opisala razlog, da uopće ne mogu pronaći razlog tolikoj medijskoj razvikanosti i silnim hvalospjevima. Ali hej, tko sam ja. Postoji velik broj fanova koji režu žile na ovo djelo, tako da je istinita ona stara: Ljepota je u oku promatrača.

  • #10
    0 0

    postova:15
    blackmoon @ 3.4.2020. 23:19

    Nisam nezadovoljan izborom, mada je i moj favorit bio Jojo Rabbit.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala