Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Spike Lee i Jada Pinkett Smith pozivaju na bojkot Oskara
Redatelj i glumica smatraju da se radi o diskriminaciji jer drugu godinu zaredom nema crnih glumaca među nominiranima

Spike Lee i Jada Pinkett Smith pozivaju na bojkot Oskara

1
  • #1
    4 0

    postova:277
    marlonbrando @ 19.1.2016. 17:30

    Mislim da nije riječ o diskriminaciji, nego jednostavno nije bilo zapaženijih uloga.

    2013. godina je bila sjajna: 12 godina ropstva oscar za najbolji film, lupita nyong'o oscar, barkhad abdi nominacija, chiwetel ejiofor nominacija... 2014. godine bio je samo malo razvikaniji film Selma (koji je uopće nije tako dobar film, niti ima vrhunski odigranih uloga).

    Ove godine se nameće Creed i Michael B. Jordan koji je dobro odglumio, ali nipošto oskarovski dobro. I to je to.

  • #2
    3 0

    postova:507
    pandaboy @ 19.1.2016. 20:39

    Kao što @marlonbrando reče, ne čini se ni meni da je riječ o nekoj diskriminaciji, barem ne nekoj rasnoj. No s druge strane, diskriminirani su "manji" filmovi pa tako i glumci u njima. 

    Moram reći da mi je žao što nisu nominirani Abraham Attah, kao ni Idris Elba, no ni sam film, "Beasts of No Nation" koji je prošao potpuno nezapaženo (premda mi se svejedno svidio više od bilo čeg drugog što sam pogledao 2015.). Još jedan mali nezapaženi film je "Second Coming" u kojem je bilo dobrih performansi crnih glumaca.

    Oscari su jednostavno nagrade za velike filmove, pa tako i glumce unutar njih. Da, ponekad bace kost malim naslovima koji budu nominirani kao nekakav znak potvrde ili prihvaćanja, ili neki Mad Max da pokažu svijetu kako su i kritičari cool i "in" i kuže nas mlade, ili svako malo namignu "stranom" filmu da pokažu svoj širok ukus filmova, no sve u svemu te nominacije su reda radi. Isto kao i situacija sa animiranim filmovima za koje bi bilo svetogrđe da budu "najbolji film" godine kao npr. jedan pametno napisan "Inside Out". 

    Ne govorim da su nominirani filmovi loši, daleko od toga, kvaliteta je tu, samo smatram da se je može pronaći više ako se proširi pogledom u kojem ona nije određivana uspjehom, zaradom i veličinom produkcije.

  • #3
    2 0

    postova:1962
    aya @ 19.1.2016. 21:51

    Ajmo bit iskreni, pa Lupita Nyong'o i jest dobila Oscara samo zbog rasne zastupljenosti, ali onda se nitko nije drao protiv rasne diskriminacije!

  • #4
    2 0

    postova:26
    blackskywalker @ 19.1.2016. 22:36
    ja sam mislio da se Oscari dijele zato jer neki film ili glumci su medju najboljima a ne zato jer je netko bijel, zut ili crn.......ovoj Jadi je scijentoloska crkva totalno ispila mozak.....
  • #5
    3 0

    postova:1962
    aya @ 19.1.2016. 23:41

    Najprije će biti da je Jadu Pinkett Smith je razočaralo to što joj suprug nije bio nominiran u kategoriji najboljeg glumca za ulogu u Concussion, pa zato misli bojkotirati.

  • #6
    3 0

    postova:277
    marlonbrando @ 20.1.2016. 1:18
    Aya, totalno se slažem s tvojim zadnjim komentarom - u tom grmu leži zec. Concussion je stvoren, napravljen i snimljen za Oscare, da u konačnici skroz podbacio na svim razinama. I onda je Jada digla nos...
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala