Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Igra oponašanja

1 2
  • #16
    1 1

    postova:1474
    buffalobill @ 19.6.2016. 12:42

    wow! hvala ti na ovako iscrpnom objasnjenu i podacima o kojima iskreno nisam imao pojma,pogledacu ga jos jednom pa makar mi to bilo zadnje Namiguje

  • #17
    3 3

    postova:57
    clauden @ 19.6.2016. 12:52

    Ne moraš se siliti ako nećeš. Ali ja s vremena na vrijeme obavezno pogledam početak. Nikad nisam vidio bolji uvod, ona scena na pretrpanom željezničkom kolodvoru kad napeta glazbena podloga krene, a koloporter počne vikati sav se naježim, onda opet malo kadrova zabrinutih lica u gužvi i paf! - iznenadni krupni kadar Cumberbatcha s leđa kako se probija kroz gomilu, a fantastični ga soundtrack i dalje prati, sve do Denistona. 

  • #18
    1 1

    postova:237
    pisatel @ 28.6.2016. 18:36

    Film koliko želi prikazati događaje kojima je inspiriran toliko ih opet iskrivljeno prikazuje ili izmijenjeno te stvara sliku o likovima kakva zasigurno nije ni mogla postojati.

    Cumberbatch odlično glumi, samo šteta što lik kojeg predstavlja nije čovjek koji je u pozadini priče, ujedno se ovim filmom sva težina zasluga otkrivanja šifre pripisuje njegovom liku kao i to da je stroj za dešifriranje sam izradio od nule što je fikcija.

    Film je trebao, kad je već bila prilika, pojasniti detalje te matematički problem enigme, koliko je kompliciran stroj bio i u čemu je bila njegova jedina mana te priznati što je sve bilo potrebno da se razbije šifra umjesto postaviti jednog čovjeka i izdramatizirati veliki trenutak sa potpuno blesavo ubačenom pričom kako je kakti to napravljeno.

    Prvi stroj za dešifriranje su konstruirali Poljaci koji su i prvi put razbili šifru dok se sama enigma nije unaprijedila, a opet o tome nema praktički ni spomena kao i to da je kompleksan stroj koji je prikazan na filmu samo nadogradnja tuđeg izuma...

    Nažalost ne razumijem zašto se pored dobrih i autentičnih istinitih priča mora sve patetizirati i mijenjati likove, priču i stvarati svojevrsnu idealiziranu sapunicu baš od svega u ovako povijesnim ekranizacijama...

    Izvan toga odnos među nekim likovima osobito recimo Turinga i njegove "djevojke" (priča oko toga kako su žene imale probleme zbog rada sa muškima ne stoje, jer su žene najnormalnije radile praktički sve poslove zbog nedostatka radne snage u to vrijeme) koja je očito stvorena samo za potrebe ovog filma je  najblaže rečeno prikazan karikirano i  suvišno sa obzirom na priču koja se mogla prikazati.

    Očito se film koncentrira na to kako se Turing za to vrijeme osim samostalnim razbijanjem šifre bavi i imitiranjem "normalnih" ljudi, što od svega zajedno onda čini mutnu okosnicu filmu.

  • #19
    0 3

    postova:1474
    buffalobill @ 28.6.2016. 19:02
    slazem se s tobom pisatel,aleksa nemoj se ljutit ali stvarno bi mi trebala nadljudska mobilizacija da ponovno gledam taj film
  • #20
    1 1

    postova:392
    samuraj @ 29.6.2016. 11:50

    Tebi se buffalobill izgleda nešto gadno zamjerio ovaj film. Osobno se ne slažem ni s previše negativnim, ni s previše pozitivnim komentarima. Meni se je recimo svidio prvenstveno jer su mi uvijek zanimljive teme vezane s Drugim svijetskim ratom. S druge strane ni ja ne mislim da je neko remek djelo, ništa posebno bolje niti drugačije od žanrovski sličnih uradaka. Neznam kako je u stvarnosti izgledao taj Turing, no pretpostavljam da ga je glavni glumac dobro skinuo. Inače mi taj glumac izgleda malo ljigavo, a pošto svi ti znanstvenici i veliki umovi većinom i izgledaju kao ljigavci nema dvojbe da je on bio odličan odabir.

  • #21
    0 5

    postova:1474
    buffalobill @ 29.6.2016. 12:51

    pitaj boga zasto,ne volim tog glumca,ne volim matematiku,a pazi ovo august osage county (gdje btw glume i on i mcgregor kojeg isto ne volim) je dobio znatno nizu ocjenu, a bolji je deset puta

  • #22
    4 0

    postova:1091
    yuma @ 9.7.2016. 0:07

    Ne znam povijesne činjenice da bih procjenjivala utemeljenost priče, ali film kao takav mi je zaokupio pažnju od prve do zadnje minute pa mu dajem 8,2. 

  • #23
    2 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 11.7.2016. 17:59

    dobar film. filmska industrija uvijek malo doda bajkovitosti u sivilo stvarnosti i drame tamo gdje je fali ,al zato volimo filmove, jer su nabrijana stvarnost.

  • #24
    1 2

    postova:228
    atlantiday @ 18.11.2016. 20:27

    Film nije ništa posebno. Niti me je radnja impresionirala, niti glumci, a  Cumberbatch me je oduševio tek u ulozi Sherlocka.  Ali da ne bi bilo zabune,  nije niti loš. Nisam osobiti ljubitelj ratne tematike... možda je u tome kvaka.  A opet, 12 žigosanih mi je bio fenomenalan, a Što si radio u ratu tata - urnebesno smiješan film.

  • #25
    1 3

    postova:1474
    buffalobill @ 18.11.2016. 22:06

    ne morash dvojiti,film ne valja nish,preciznije jako je precjenjen

  • #26
    1 0

    postova:348
    masina @ 5.12.2021. 14:22
    Kao sto je Benedict rekao u filmu-“ covjek ne moze pobjedit masinu, potrebna je masina da bi pobijedila drugu..”. Tako je isto potreban izvanredni genijalac (sto je bio Turing) da bi pobijedio drugog izvanrednog genijalca koji je stvorio “Enigmu”, Arthur Scherbius-a (koji niti jednom nije spomenut u filmu, a po mom misljenju je trebao biti). Dakle, ovdje se vise radi o ratu genijalnosti. I zamislite da su ovakva dva izvanredna mozga imali mogucnost da zajedno rade i stvaraju...
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala