Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Orkanski visovi

1
  • #1
    1 0

    postova:130
    krushka @ 30.10.2013. 18:13
    Pokušala sam gledat valjda najnoviju adaptaciju, međutim nisam je uspjela do kraja pogledat jer sam prvo gledala ovu s Fiennesom i Binoche pa je novija izgledala jako loše. U tu novu je ugurano još više originalnih izjava protagonista pa to onda i ne može izgledat drugačije, nego tak - nagurano i nabacano, osim toga, glumica iz potonje ekranizacije ne posjeduje ni približnu dozu suptilnosti i ljepote koju posjeduje Binoche.Ovaj film je po meni vrlo vjerna derivacija izvornog predloška i vrlo zavodljivo ostvarenje romana emily bronte, što u mom slučaju potvrđuje činjenica da sam ga nakon odgledanog filma poželjela pročitat.

    Jako dobar odabir glumaca, Ralph raspolaže upravo onom mračnom dubinom i kompleksnošću kakvom raspolaže i njegov literarni par ili uzor. Demonizirana prioroda, koja omeđuje orkanske visove u filmu, gotovo se savršeno poklapa s knjževnim pejsažem isto toliko nezahvalnim koliko su nezahvalni i sami likovi te je ta simbioza ostvarena u ovoj ekranizaciji.

    Jedina nedosljednost u odnosu na izvorni predložak, koju sam ja uočila, jest pojednostavljivanje i " pročišćivanje" Heathcliffa od njegove dijaboličnosti, pa i ostalih likova, valjda kako bi publici bili shvatljiviji i prihvatljiviji s obzirom na njeno habitualno poznavanje karakteristika ljudskog roda uopće; čitajući Bronteino djelo lako se stječe dojam da su njeni likovi samo naizgled pripadnici ljudske vrste kad su orisani onako brutalnim konturama.

    Romantičan film, u neotrcanom smislu riječi, prikazuje neshvaćenog individualca divlje prirode čijeg bi se fantoma postidio i sam Lord Byron. Predivno

  • #2
    0 0

    postova:507
    pandaboy @ 30.10.2013. 18:42

    Dobar osvrt. Moram priznati da sam jedan od onih koji nije čitao knjigu, a također sam gledao samo onaj stari film iz 30-ih, no čuo sam puno dobrog o ovoj verziji pa bih mogao baciti oko (ili po mogućnosti oba).

  • #3
    0 0

    postova:130
    krushka @ 31.10.2013. 12:22

    Možda tebe neće začarat kao mene, iz nekog je razloga kod mene naišao na plodno tlo, možda zato što sam žensko pa se ložim na takve teme ili zato što i inače volim Binocheinu i Fiennesovu karizmu...mada se ta priča, naizgled klasična, odlikuje nekom ludom autentičnošću pa bi se mogla svidjet i stereotipnom muškarcu. Verziju iz 30-ih nisam gledala.

  • #4
    1 0

    postova:35
    morina @ 21.12.2014. 21:00

    apsolutno najbolja verzija Orkanskih visova, gl. glumci u potpunosti pogođeni, izvrsna kemija među njima. Čista 5 za scenarij, glumu i muziku

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala