Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Svjetski rat Z

1
  • #1
    0 0

    postova:26
    potlim23 @ 2.7.2013. 23:47

    Tematikom dosta sličan Will Smithovom filmu I Am Legend. Potonji mi se više svidio, ali ni ovaj nije loš. Vrijedi pogledati :D

  • #2
    2 1

    postova:2527
    bearfoot @ 4.7.2013. 12:52

    nije loše, jedan od boljih zombie filmova...zamjeram čestu grešku kod cgi animacije zbog koje animirani likovi plahutaju po ekranu bez "mase" i tako odmah razlikujete animirane likove od statista...smislena radnja, napeto, uzbudljivo...ima nekoliko teških uzročno posljedičnih promašaja, npr eksplozija u avionu koja napravi samo "rupicu" na trupu...ali ajde...

  • #3
    2 2

    postova:2916
    gorlock @ 20.7.2013. 14:56

    Moja ocjena jedva 7/10 rekao bih.

    Kada bi ovaj film gledao u 2D-u bio bi to još jedan solidan triler sa elementima horora.

    3D je ovom filmu dodao samo dodatnu dozu straha, osobito ženskom djelu publike u kinu.

    No dobro, istina je da ova bića podsjećaju na zombije, ali ne onakove kakve mi poznajemo, već na bića slična zombijijma u filmu I Am Legend, kako je dobro opazio i @potlim23 - uz razliku što se u  ovom filmu zombiji kreću i po danu i po noći.

    Tražiti nelogičnosti u ovom filmu bilo bi suludo, ali ako uđemo u svijet filma i dublje razradimo tematiku shvatit ćemo da nelogičnosti itekako ima.

    Za početak Brad Pitt kao glavni junak prepun je nelogičnih stvari, on je akcijski superjunak, nedodirljiv, okretan i brz (da je western u pitanju bio bi brži od metka), brži i od najbržeg zombija. Upravo je fascinantno kako zombiji stižu i najbrže automoboile, za pretvorbu iz smrtinka u zombija im treba svega nekoliko sekundi, točnije od pretvorbe do prvog žestokog, agresivnog napada ne prođe niti cijela minuta - ali Brad Pitt naravno stane na kraj svakome od njih, dok drugi oko njega ginu....

    No dobro, priznajem puno više sam očekivao od ovog filma, malo sam se razočarao, ali film je ipak ok.

    Kraj filma je interesantan i obećava novi nastavak.

  • #4
    1 1

    postova:260
    franz88 @ 21.7.2013. 19:23

    nisam ga jos gledao no budem WW Z...u svakom slucaju nesjecam se koji je to film od Pitta "normalan" u svakom je neki nabrijani super junak - kao da nije prozivio cool djetinjstvo pa sad na filmskom platnu se razvaljiva nebi li zadivio par milijuna zena na planetu!

  • #5
    0 0

    postova:4
    donnie @ 8.9.2013. 17:50

           Moram priznati kako sam očekivao mnogo više od ovog filma.Što se tiče režije i glume nema se mnogo za prigovoriti,te je s tih gledišta sasvim solidno odrađen.(Ima nekih sitnih propusta,već ste ih naveli,tako da ih nema smisla ponavljati,no smatram kako je to zanemarivo te ne utječe previše na samu kvalitetu filma... :) ) Ono što mi se ponajviše svidjelo su scene najezde zombija urađene iz ptičje perspektive,podosta upečetljivo,tako da plus što se toga tiče...

           Stekao sam dojam kako je ovo film koji nimalo ne skriva kako u svojoj srži nosi poruku "let's make money".U tom duhu mi je i napravljen sam kraj,ziheraški s otvorenim kartama koje omoguću dvije opcije."Ako zaradimo,raditi ćemo nastavak,ako ne...nećemo."Koliko mi je poznato,ovo i jest film s kojim je Brad Pitt ostvario najveću dobit.Znači,očekuje nas nastavak... :) (Spominjem njega pošto je "izdavačka kuća" u njegovom vlasništvu ulažila najveći novac u samu produkciju filma.)Ne živim u zabludi kako se dns filmovi snimaju radi same umjetnosti,nažalost,snimaju se radi novca,no nekako mi u ovom uratku sve vrišti od navedenog.Možda sam u krivu,no naprosto sam stekao takav dojam... :/

               Za kraj...Sasvim solidno ostvarenje,tako da zasigurno nećete ostati razočarani nakon što pogledate film...Ukupna ocjena 6,8/10    

  • #6
    2 1

    postova:264
    filmofil1983 @ 8.9.2013. 23:19

    dobar početak ali ostatak filma......hm....moglo je i bolje.

  • #7
    2 0

    postova:256
    karter @ 9.9.2013. 12:57

    Senilno magare je iznijeo jednu vrlo zanimljivu suptilnu političku pozadinu koja se i može tako protumačiti ali može i drugačije, meni je isto nešto bilo sumnjivo kada sam prvo čuo kako ide u izrael, pa spominjanje njihove nespremnosti za holokaust, iznenadni napad arapa i masakr u minhenu, još to sa zidinama i napad zombija na zidine te njihov ulazak i masakr izraelaca, čisto se nadam da ne postoji neka grozna metafora kako su zombiji arapi barem u tom segmentu filma i da je to kao i senilnom magaru sve u mojoj glavi, jel ipak je to jedan solidan ljetni  blockbuster za opustititi se i gledati bez nekog jakog razmišljanja.

    Što se tiče filma riječ je o zbilja spektakularnom blockbusteru i sigurno najskupljem i vizualno najimpresivnijem filmu o zombijima. Već spomenute scene u jeruzalemu i početak u philadelphiji su zbilja iznimno napeti, dinamični i vrhunski snimljeni. Međutim film je što ide prema kraju sve lošiji, te se nelogičnosti i apsurdi gomilaju (nema veze što je riječ o zombijima) što kulminira smiješnom scenom u avionu i nemogućim preživljenjem pada aviona, također nisam baš shvatio kako su se izraelci unaprijed pripremili za zombije ali dobro.Narvno da djeca ne smiju umrijeti kao i što nema nekih izrazito nasilnih i eksplicitnih scena ubijanja zombija, jer film mora proći kao PG-13 i zaraditi novce u čemu su uspjeli. Međutim u tim filmovima uvijek isti klišeji (kad su zombiji brzi - radi se o nekom mutiranom virusus bjesnoće, glavni lik je uvijek naj u tom u čemu se bavi i svijet je na njemu da ga spasi i djeluje kao neki zombi terminator), međutim film kao ono što želi biti nije loš 7/10. Boylov 28 dana poslije i ingenoizni zombieland ostaju moji favoriti u zombi žanru u ovom desetljeću.

  • #8
    0 1

    postova:193
    played @ 9.9.2013. 15:34

    više nego gledljiv  film, uz par "sf scena" na koje je odlično ukazao senilno magare - izrael kao oaza mira na bliskom istoku, tj. cijeloj planeti, plemenito prima arapske izbjeglice i sl., uz malo propagande za "zvjerski okrutne" sjevernokoreance, što je postalo moderno ove sezone u hollywoodu , hrabri junak koji spašava svijet i, naravno,  otvoren kraj filma koji omogućava nastavak, pošto su producenti pretpostavili da bi prvijenac mogao solidno zaraditi, što se i ispostavilo brzo nakon premijere...

  • #9
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 8.10.2021. 22:19

    Cool zanimljiv tajming ovog filma na HRT-u. Poruka koja se prenosi gledateljima, ljudi cjepite se Izlanuo se 

    iz današnje perspsktive, film prepun metafora, osobito ako se osvrnemo u vremena iza nas i ovo u kojem živimo..... 

    Dakle, što sve mutirani virus može učiniti..... koji ono soj ?

  • #10
    1 0

    postova:348
    masina @ 15.2.2022. 11:03
    Sa ovim filmom sam mogao najebat kad sam ga skinuo preko torrenta jer sam dobio e-mail od Paramount Pictures, preko mog intrnet provajdera,(tad sam bio u Australiji) u kojem su mi zaprijetili tuzbom zbog piratskog dijeljenja filma na internetu (sto znaci da sam seed-ovo filmove kao i uvijek a to se racuna kao ilegalno). Poslao sam mail nazad da sam amater i da nisam znao sta radim ;) da sam cuo od prijatelja samo kako se mogu gledat filmovi. Odgovor: ok, nije problem, samo obrisi film i program za skidanje i bice sve zaboravljeno, na sto sam ja pristao, naravno, pa sam samo iskljucio seeding na torrentu i nastavio sa poslom 😉🖕.
  • #11
    0 0

    postova:348
    masina @ 16.2.2022. 20:13
    😁👍
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala