Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Izbavitelj

1
  • #1
    3 0

    postova:2527
    bearfoot @ 15.3.2013. 20:43

    s punim pravom možemo ga zvati "kultni" hrvatski film...

  • #2
    0 0

    postova:1962
    aya @ 15.3.2013. 22:45

    Žao mi je jedino da ga mlađi gledatelji, kada vide tehničko-scenografsku kvalitetu, neće pogledati. Jedini pravi hrvatski horror, a star je skoro 40 godina!

  • #3
    2 0

    postova:2527
    bearfoot @ 15.3.2013. 22:55

     u toj "kvaliteti" i leži dio draži tog filma...meni je ipak prizor večere i plesa jedan od najboljih prizora dekadencije koji sam ikada vidio na filmu...

  • #4
    0 0

    postova:1962
    aya @ 15.3.2013. 23:41

    Slažem se, ali mlađe generacije, kada vide zrnatost filma, bježe glavom bez obzira!

  • #5
    3 0

    postova:72
    lizistrata @ 16.3.2013. 14:46

    Jedan od najboljih filmova starije geeracije u hrvatskoj kinematografiji, pogotovo s žanrovskog stajališta. Šteta što ga se nema baš često priliku pogledati, na hrtu je zadnji puta bio pred jedno 3 godine, a koliko sam upoznata ne postoji baš neki drugi način da se dođe do njega..
    I ne mislim da bi mlađe generacije bježale od njega zbog zrnatosti i kvalitete snimke, nego prije zbog toga što su stariji filmovi među mlađom generacijom obično na lošem glasu. U neku ruku logično, u školi se npr forsiraju oni koji nisu baš za široku publiku pa valjda sutomatski dalje u životu izbjegavaju. A opet, izgleda da su se u zadnje vrijeme generalno kriteriji ionako strašno spustili. Šteta.

  • #6
    2 0

    postova:28
    jovanium @ 4.8.2014. 20:56

    Uz film "Već viđeno', "Izbavitelj" je veoma dobro urađen horor film. Iako se u bivšoj YU malo filmova snimalo na temu horor, ova dva filma su izvrsno urađena. Izvanredna atmosfera koja odgovara vremenu u kojem je se radnja filma odigrava, otkriva nam, pored horor scena, i dekadenciju jednog društva u ekonomskom, kulturnom i moralnom pogledu. 

  • #7
    1 0

    postova:23
    deklica @ 28.8.2021. 16:57
    FIlm je više nego odličan, dočarava strah, nelagodu i napetost, baš i je čar u tome što je sniman u ono doba kad tehnologija nije bila razvijena toliko kao danas, djeluje uvjerljivije, jako zanimljiv film
  • #8
    0 1

    postova:517
    svrljozvrljo @ 28.8.2021. 18:21

    ...ovaj film je u odnosu na svijetsku produkciju, pa i tadašnju jugoslavensku, autsajder. Scenarij (pa i gluma) su jedva probavljivi. Sam film je , čini mi se , u montaži, izmasakriran. Vjerojatno jer je ,u biti ,kritika društva, ali ....i tada , i sada, s odmakom od skoro pola stoljeća, funcionira na nekakvoj nadrealnoj sferi, kao svojevrsni pandan, nesavršeno savršenim, nijemim filmovima. To Ga čini klasikom!. Obavezno pogledati, tko nije (mlad ili star), a onaj ko je već pogledao, iznova gledat, svakih 10 godina.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala