Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Život Pija

1 2
  • #16
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 26.12.2019. 8:30

    ...shit.nemam pojma o tim alatima...ble

  • #17
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 26.12.2019. 9:07
    ma nema veze,stari film,ako ga do sad nije neko gledao.. kaze to mali na kraju, ali nije mi to uvjerljivo,ako nista drugo moglo je bit bolje napravljeno,u smislu karakterizacije likova ne znam kak je u knjizi
  • #18
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 26.12.2019. 9:33

    ....u knjizi stlno misliš da su životinju, i čudno ti je kako se to događa.Onda ostane tigar i malo ti je manje čudno, a onda na kraju doznaš da je tigar bio kuhar, orangutan majka, zebra...., ali fora je da su kuhar i on preživjeli i da ga je on svih pretvorio u životinje da bi sve bilo lakše za prihvatit. Tako sam ja shvatio, iako se može i drugačije. Ang Lee je dodao religijski aspekt jer je on drugačije shvatio, i tako to.

  • #19
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 26.12.2019. 9:36

    U knjizi je kraj jako uvjerljiv i šokantan, ko 6 čulo,film nije uspio donjet taj šok,nžlst.

  • #20
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 26.12.2019. 9:45
    steta,to bi film diglo na visu razinu,kao sto kazes Sesto culo ili meni jos bolji Amenabarov The Others
  • #21
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 26.12.2019. 12:14

    ...da da, vješto prikrivene stvarnosti.

  • #22
    0 0

    postova:392
    samuraj @ 26.12.2019. 12:35

    Čitao sam i knjigu i gledao film i mogu ustvrditi da je ekranizacija maksimalno dobro izvedena. 

  • #23
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 26.12.2019. 16:39

    ...je ,tak je,....prošlo dosta vremena pa zbrka u glavi, moje isprike. Jedino mi ostaje nedovoljan efekt spoznaje koji sam dobio sa knjigom (prošlo 11-12 god.), koji mi je bio WOW kjvkrc!

  • #24
    0 0

    postova:392
    samuraj @ 26.12.2019. 16:59

    To je razumljivo da. Pisana riječ nikada neće biti nadmašena, jednostavno zato što su knjige uvijek opširnije od filma u smislu iskazivanja emocija i količine monologa kojih se u film nebi moglo ubaciti, jer bi bio dug i naporan. Dvije su to različite umjetnosti i teško ih je usporediti.

  • #25
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 26.12.2019. 18:34
    Velika razlika je u tome što čitatelj pisanu riječ nadograđuje sebi svojstvenom maštom, specifičnim pristupom priči, i nekako filmski prikaz uglavnom bude razočaranje...a, opet, mene su neke ekranizacije nadmašile u maštovitosti
  • #26
    2 0

    postova:1090
    yuma @ 27.12.2019. 10:13

    Puno se pisalo o ovome pa ja neću puno fantazirati. Film je vizualno čaroban i to je, uz metaforu, najjači dio cijele priče. Glavni glumac je dobro odradio stvar, sviđa mi se i dinamika radnje... Ono što mi je upalo u oko i ajmo reći pokvarilo film, je sam završetak, u kojemu na (meni) naporan način lik tumači što se zapravo dogodilo. Kao prvo, do tog sam trenutka već blago iscrpljena količinom emocija u filmu, a kao drugo, kad je nešto snimljeno ovoliko jasno da i sam gledatelj može shvatiti da je sve to preneseno značenje (jer ne gleda zoo dokumentarni film), onda mi je tumačenje suvišno i kvari mi finalni doživljaj.

    To je ujedno i poruka onima koji su ovdje krenuli u smjeru razlaganja "pojeo bi ga, kakve su to gluposti", da pročitaju koju basnu, probaju upotrijebiti maštu i malo se poigrati sa kombinacijama uloga i svrhe cijele priče. U suprotnom, nek upale national geographic i tam gledaju realne emisije sa zivotinjama u glavnim ulogama :-) 

  • #27
    0 0

    postova:48
    chevalier @ 25.1.2021. 12:16

    Film je alegoričan na više razina.

    Samo je jedna razina direktno ispričana pri kraju filma i to na odličan način.

    Film je lijep, izuzetno vrijedan, ali i težak, nije jednostavna razbibriga, dapače, baš suprotno od toga.

    Ali u tome leži njegova velika vrijednost.

  • #28
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 26.1.2021. 20:52

    Teška životna priča ispričana na izrazito lijep način. Film obiluje prelijepim scenama prirode i životinja. Priča o vjerama, o borbi, o čovjeku....

    Film vrijedan gledanja.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala