Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Prometej

1 2 3
  • #1
    5 1

    postova:41
    borgia @ 23.6.2012. 17:47

    Slab film Ridleya Scotta

    Počet ću s pohvalom, film je vizualno spektakularan od početka do kraja, također nakon prvih dvadesetak minuta bio sam uvjeren  da će mi se film svidjeti, a onda su na vidjelo izašle pukotine u veoma plitkom i očito  veoma kratkom  scenariju.

    Cijeli film vrvi nelogičnim(da ne kažem idiotskim)  ponašanjem likova koji bi svi navodno trebali biti nekakvi genijalci. Povrh toga likovi su nezanimljivi, nakon nekog vremena postane vam svejedno  što se događa s njima jer ne vidite motivaciju iza većine njihovih postupaka. Jedini donekle normalan i dopadljiv lik mi je android David, dobio je dovoljno prostora i soldino ga je odglumio M.Fassbender. Na kraju filma sam imao osjećaj kao da sam pogledao samo neke od djelova originalnog filma , kao da je netko u montaži zeznuo stvar...ne znam fali mi objašnjenja za mnoge događaje i mnoge postupke likova u ovom filmu.Kao da ga tvorci filma nisu pogledali nakon što su završili s radom :-( Nadam se da ću neminovnim nastavcima moći  dati bolju ocjenu.

    Ocjena 5/10

  • #2
    3 0

    postova:228
    atlantiday @ 20.10.2012. 12:14

    Potpuno se slažem s Borgiom. Film je de ja vu, uglavnom sve već viđeno. Nepoznata planeta, razna čudovišta, idioti koji na stranoj planeti skidaju kacige i 'dive' se biću koje će ih dokrajčiti. Pa alien u trbuhu znanstvenice, pa svašta nešto zbrda zdola ubačeno kako bi se popunilo vrijeme. Likovi su nedorađeni, kada umiru baš te briga (nemoguće se vezati za ikoga od njih), onaj junački završetak također izgleda bez veze jer kapetan broda djeluje potpuno nezainteresirano tijekom cijelog filma, jedino David pobuđuje zanimanje, i eto,  znanstvenica koja se hrabro bori do samoga kraja. Radnja je također nedorečena, onaj hologram na stranom brodu mogao se uprilličiti da ipak rasvijetli barem neke dileme oko tih 'stvoritelja' , a i onaj kojega probude, pa mogli su mu podariti barem jednu suvislu rečenicu, nego ovako ispada da su dvoje znanstvenika imali jaki predosječaj, pa su na osnovu njega dobili spaceship i neku posadu, pa su se suočili sa nekakvim bićima s druge planete, da na kraju nismo dobili ništa osim još pretpostavki vezanih uz te 'stvoritelje' i neprijateljsku planetu i još neprijateljskije namjere (?).  Sve to ničim potkrijepljeno sa završetkom koji miriše na nastavak, kojemu se uopće ne radujem. Usput, je li netko skužio vezu između početka filma - tip koji pojede ono pa se raspadne -  i kraja? Je li ikome išta jasnije? Kao velikom fanu SF-a, film me je razočarao (a foršpan je djelovao tako obećavajuće!).

    Ocjena 3/10

  • #3
    2 0

    postova:2527
    bearfoot @ 20.10.2012. 13:11

    glupo je ovo sa komentarima za isti film na dva mjesta................copy sa "gledali smo"...a bolje da nismo.....

    za mene je ovaj film jedno od največih razočaranja otkad gledam filmove, a tako se vjerujem osjeća svaki pravi ljubitelj sf-a, ili horror sf-a...što god...prizori i likovi pokradeni ne samo iz prijašnjih nastavaka već i iz nekih drugih, sasvim trivijalnih filmova, zbrzani i nesuvisli, neuvjerjivi i često groteskni u forsiranoj glumi pokušavajući dati svoj obol radnji koja od samog početka nije originalna i nova već prerađuje viđeno i poznato...umjesto da se na krilima originala i drugog dijela film uzdigne u zvijezde, slijedio je nastavke i strmopizdio se u podrum pun ostalog novopečenog sf smeća...nisam gledao u 3D, ali film je 4D katastrofa: glumački, scenaristički, s vremenskog aspekta i još je k tome promašena ciljna dobna skupina...sve drugo mogu shvatiti, ali ovo zadnje ne....dobre glumačke izvedbe anulirane su amaterizmom s druge strane...radnja je stara u novom ruhu....budžet je sigurno bio više nego dovoljan da se film prilagodi vremenu prije radnje originala, u smislu korištene tehnologije, a da to izgleda dobro...očigledno je za sve to trebalo više vremena, i više truda, i više volje i više ljubavi i više obzira prema generaciji kojoj je Alien I i II referenca dobrog žanrovskog filma...

    naravno da sam očekivao puno od filma, imao sam za to dobre razloge...ali cijelo vrijeme filma motalo mi se po glavi kako ću se morati složiti s kritičarem sa portala...teška srca...ali čovjek je bio blag, a i ja sam blag...tuga pregolema....

  • #4
    3 0

    postova:8
    svetac @ 30.10.2012. 4:17

    Ridley Scott me razočarao sa ovim filmom,tako da sam ga morao pogledat dva puta zaredom jer nisam mogao vjerovat šta gledam.

  • #5
    2 2

    postova:34
    zorzi @ 31.10.2012. 0:01
    Koliko ste natovarili film tako da mi je na kraju ispa ok, losiji od aliena 1,2 i 3 ali u rangu s alienom 4. Ocjena 7/10. Nedostizno je nadmasiti atmosferu prvog aliena,
  • #6
    1 4

    postova:560
    crnisokol @ 26.3.2013. 9:19

    Prilično dobar...vizualno spektakularan s odličnom fotografijom, također zvuk/glazba su na visokom nivou...Scott je isto odradio dobar posao što se tiče režije i uspijeva stvoriti određenu razinu napetosti...glavni minus je scenarij koji ima malo previše rupa, te zbrzani kraj i nedostatak pravog glavnog lika za kojeg će gledatelj navijati da preživi/pobijedi/pobjegne (štaveć)...


    7,5/10

  • #7
    4 0

    postova:72
    lizistrata @ 27.3.2013. 0:43

    posebno dio kada si zaklama trbuh nakon operacije i tim biologa koji skida kacige da na napoznatom planetu "udahne friški zrak" .... aaaah  <3
    i Izvanredna (!) karakterizacija :D

    mislim, ovi što mu dajete visoke ocjene.. samo me zanima, niste inače ljubitelji sf-a, nemate kriterije što li?

  • #8
    2 2

    postova:8
    subabuser @ 28.3.2013. 2:17

    Ja gutam SF od djetinjstva , dao Prometeju 10-tku cisto zato jer je vecina ljudi dala 10-tku Avataru koji je takvo smece.. Dakle kad na "bojistu" imamo Prometeja, Loopera ,Avatara,Total Rekall i jos par naslova koji nisu nit za spominjat kak ne dat Prometeju koji ima propusta,al kao preludij se relativno dobro veze na Aliena1, Da je neko normalno vrijeme,Prometej bi dobio 5 od 10 max, no s obzirom sta je danas mainstream, Prometej je jos i dobar film, no s druge strane da je normalno vrijeme Prometej ne bi bio ovakav film vec nesto sasvim drugacije, Ridley Scott je svašta, al nije kreten i ak mu nije pala cigla na glavu u zadnjih 5 godina onda bit ce da su producenti raščeprkali film do neprepoznatljivosti...Dakle, cisto u tom kontekstu 10-kaPlač

    Inace Moon je jako dobar SF film...

  • #9
    3 0

    postova:72
    lizistrata @ 28.3.2013. 2:29

    Nema to veze zato postoji stari SF koji zaslužuje desetku.. Mislim da je nešto najgore što čovjek može, spustiti kriterije jer nema adekvatne ponude... Kada bi svi objektivno sagledali filmove tipa Prometheus (ili kada taj film ne bi imao veze s Alien franšizom totalno bi ga se s drugog gledišta moglo promatrati, mada bi svejedno bio loš, ali... .... ) i dali im ocjene koje zaslužuju možda bi filmska industrija krenula raditi na novim scenarijima i pričama i dizati ljestvicu SF-a u svijetu na razinu na kakvoj je bio prije 20, 30 god...
    Avatar je od mene inače samo zbog efekata (za to vrijeme novih sigourney weawer ) dobio 6, a za Moon se slažem da je nije uopće loš...
    Ono što mene najviše smeta u ovome filmu osim svih nelogičnosti u filmu kao takvom, plus loše glume (od likova je vrijedan spomena samo David, a i to mi se čini više jer su svi drugi toliko suhoparni) je apsolutna nedosljednost s Alien franšizom.
    Napravljen kao nastavak koji to nije, pa najavljivan kao nešto što će objasniti cijelu famu oko Aliena i Space Jockeya koje svakom scenom krši sva zadana pravila u prva 4 filma (a znam što pričam jer sam održala predavanje o bilogiji ksenomorfa i stvarno istražila prije pojave Prometeja), meni je jednostavno dalo želju da se lupam po glavi dok sam ga gledala..
    Na žalost taj film je pokazao koliko puno dobra reklama može učiniti za loš film..
    Ali dobro, ja obožavam Aliena pa je možda moj dojam malo pretjeran.. Mada koliko god se trudila biti objektivna, ne mijenja se :/

  • #10
    1 0

    postova:242
    rosinante @ 28.3.2013. 5:07

    samo da se nadovežem da iako je David android, u ovom filmu je on najkarakterniji lik..

  • #11
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 28.3.2013. 15:48

    ja sam svoje argumentirao gore...ne smeta mi toliko loš scenarij kao tebi, a i film sam pokušao gledati kao odvojen od Alien serijala...ako bi ocjenjivao samo scenarij/priču tad bi ocjena bila daleko niža, no odlična vizualno/zvučna prezentacija i solidna režija (pogotovo prva polovica) ga spašavaju kod mene...

    u biti da su imali boljeg scenarista bio bi ovo odličan film...

  • #12
    1 2

    postova:8
    subabuser @ 28.3.2013. 16:40

    @lizistrata  - slazem se s tobom, no ja nisam spustio kriterij. Ne mozemo ocjenjivati  nesto po sistemu sta bi bilo kad bi bilo. Trenutna realnost svjeta filma(i svijeta samog) je takva kakva je i nece se mjenjati, nece doc do novog budjenja Hollywooda il novog vala,naprosto svi igraju na sigurno(a ko i ne bi kad je samo jedan film dovoljan da kompanija bankrotira,a SF je zanr specifican po tom da proracun bi u pravilu trebao bit poprilican da film slici necem) . Ljudi hoce efekte, da se lagano osjecaju pametni i kad izadju iz kina , dok dodje tramvaj vec su zaboravili imena glavnih likova.

    Iskreno smatram da je Prometej imao veci financijski uspjeh, Scott bi najvjerovatnije dobio proračun i slobodu za dvojku gdje bi sve jako lijepo sjelo na svoje mjesto, no s rebootom franšize nema rizika.Opet kazem,pretpostavljam da je dobio nekolko nervnih slomova prilikom snimanja filma dok su mu dolazile direktive od ozgora tipa:"Ubaci flametrower ovdje, tu sad space zombija pa nek se tučeju, tu stavi malo Charlize da se pokaze, daj jednu velku lignju i na kraju stavi sekundu Aliena pa nek si misle ko tu koga." pa si je na kraju dao mira, kao i Fincher kad su mu masakrirali Aliena 3(koji je fakat mogao bit najbolji Alien, al tak je i Prometej mogao bit najbolji Alien). Iskreno,sve to podsjeca me na Inception, ajmo napravit tolku zbrčku pa se niko nece usudit rec da je to sve bazirano na gluposti, za svaki slucaj da stvarno film nije 3deep5mee, no ovdje je tolko ocito da film nema zdravu bazu .

    Na kraju dana po meni je ipak Alien2 najbolji Alien, cisto zato jer je Cameron pokazao da zna iz jednog zanra koji  je obskuran(SF-Horror) uspio napravit splacinu za mase koju moze covjek pojest  i danas bez da škrguče zubima , to jest, u stanju je shendlat producente i opet ne upropastit fransizu potpuno vec ostavit zdrave temelje za nedaj boze novi nastavak, a di ce od Aliena 4 napred nego na preludij i pravit se da se 4-ka nikad nije dogodila...

    Ak nist drugo, strasno puno talentiranih ljudi iz Hollywooda je pobjeglo radit za HBO,AMC,SCyFI etc, tak da talent nije protracen te sam ja nasao svoj izvor gdje cu si kvarit oci bez da mi se mozak topi od gluposti.

  • #13
    1 0

    postova:72
    lizistrata @ 30.3.2013. 23:01

    Hm.. Ajd ovak možemo se složiti da se ne slažemo jer meni se čini da baš ovo o čemu pričaš u prvom odlomku govori o tom snižavanju kriterija o.O
    No dobro ja sam više manje sve rekla što mislim o Prometheusu :P
    Iskreno, mislim da je Scott puk'o, a vijest od danas ti govori da je neovisno o kvaliteti dobio slobodu i budžet za nastavak... haha FTW

  • #14
    0 0

    postova:271
    sebulba @ 31.3.2013. 9:27
    ajmo zaboraviti prometeja i vidjet sta nas ceka od sf~a ove godine : https://m.tportal.hr/showtime/251937/Pogledajte-pregled-novih-spektakularnih-SF-filmova.html , cini mi s da ima hrpa potencijalno dobrih.
  • #15
    1 2

    postova:12
    kukulkan @ 30.4.2013. 16:24

    problem ovog filma je što su ljudi od njega očekivali da bude Alien ili, nedajbože, Aliens, a eto, ispao je pravi čisti ZF, bez epiteta "akcijski" ili "horor". u nedostatku dobrih ZF filmova, ljudi su zaboravili kako isti trebaju izgledati - misle da na svakog vanzemaljca treba istresti cijeli arsenal, a da ne pričam da je pitanje nastanka života na Zemlji još uvijek preapstraktno pitanje za većinu, nažalost. uglavnom, Prometej je uz Sunshine jedini pravi ZF film u zadnjih nekoliko godina koji mi pada na pamet.

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala