Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Tko pjeva zlo ne misli

1 2 3 4
  • #16
    3 1

    postova:208
    jeremiah @ 27.3.2016. 21:11
    Da, slažem se da je Bahun bio čovjek s vanserijskim filingom za zajebanciju. Kad se samo sjetim onih njegovih skrivenih kamera iz sedamdesetih. I danas bi mnogi mogli učiti iz toga. A što pametno reći o filmu o kojem je manje više sve rečeno. Bezvremenski film, dorađen do najsitnijeg detalja s mnogo slojevitosti iako se to ne čini na prvi pogled.Istaknuo bih prekrasnu glazbu, nezaboravne prizore Zrinjevca, kupališta na Savi, Samoborčeka te općenito vremena, običaja,govora i manira toga doba. Čovjek se nikad ne umori od gledanja ovog filma što je prava rijetkost. Istinski biser hrvatske kinematografije. Što se tiče glumaca, svaki je na svoj način poseban. Meni osobno ipak prednjači Franjo Majetić koji po meni nosi film, a izvrsna je i Mia Oremović koja je maestralno odglumila priprostu malograđanku. Pozdrav svima i uživajte još jednom u ovom klasiku!
  • #17
    3 1

    postova:147
    mandrak @ 27.3.2016. 21:46
    Franjo je jednom bili kod nas na ručku i objašnjaval je starom da one scene kod Žnida ni gluma .... a ja sam se ko klinjo onda čudil kako su to dobro odigrali a da nisu glumili ... ma cirkus sam takav .... moj HR No 1 film definitivno ... još ga tu i tamo znamo familijarno pogledati i kaj je najbolje smijemo se već 100i put istim forama kao da ga prvi put gledamo a uvijek i neki novi komentar padne ...
  • #18
    2 2

    postova:1473
    buffalobill @ 28.3.2016. 9:27
    kad se izgugla drago bahun vidi se gdje je on sve bio suradnik redatelju i tad stvari postaju jasnije,u ovom filmu ima i malu ulogu onog sviraca u dvoristu to su likovi koji se pojave jednom u stoljecu,kao i pinter,miljenko smoje i sl majetic definitivno nosi cijeli film ,uloga zivota
  • #19
    2 1

    postova:93
    malo @ 9.4.2017. 18:58

    Divan i neponovljiv film, iz kajkavskog Zagreba i vremena u kojemu su se i dotepenci trudili asimilirati, a malograđanština je imala šarm i štih.

  • #20
    4 1

    postova:517
    svrljozvrljo @ 11.4.2017. 20:11

    NE-PO-NO-VLJI-VO, Genijalno.Najlijepša Zagrebačka kartulina.Likovi, Radnja,Zaplet i Rasplet 5!!! Glumci ,Muzika,Dvorište,itd itd...NE-ZA-BO-RAV-NO!!!

    HVALA VAM ! Relja R.I.P.

  • #21
    0 1

    postova:542
    leon123 @ 23.12.2017. 13:56
    Odlican film.Pravi hrvatski dragulj.Svi su maestralni. 7.7/10
  • #22
    2 6

    postova:126
    fdrdf9 @ 23.12.2017. 14:53

    Hrvati jednostavno nikad nisu znali napravit dobru komediju jer su se uvijek držali kruto, uštogljeno, kao da imaju plavu krv, jednostavno nemaju onu prisnost, otvorenost i jednostavnost koju su npr.
    imali Srbi koji su nasuprot nama pravili duhovite komedije jer nisu u njima glumatali i folirali kao Hrvati, ovaj Fulir je samo eklatantni dokaz kako komedija zbog svega toga ispada neduhovita.

    U ex yu doba kada su srpski filmovi i serije bez konkurencije bili broj 1 i neprikosnoveno vladali filmskom i tv produkcijom bivše države ovaj film je, (potpuno zasluženo) požnjeo tek mrvice slave kakvu su tada stekli srpski filmovi Ko to tamo peva, Balkanski špijun, Maratonci trče počasni krug, tv serije Kamiondžije, Pozorište u kući, Otpisani, Povratak otpisanih itd

    Pa samo Mija i Čkalja su pojam za Relju Bašića i njegovog Fulira kroz bezbroj svojih tv nastupa od serija do tv i radijskih zabavnih emisija. I ne samo humoristična nego uopće čitava hrvatska dramska produkcija uvijek je debelo kaskala za najboljim srpskim filmskim i tv proizvodima. čak su i njihovi glumci požnjeli gotovo svu slavu i pozornost.

    Po meni Vrdoljakovi Duga Mračna Noć i U gori raste zelen bor, Bauerov Ne okreći se sine, Sedlarov Četverored i Bulajićeva Neretva je najbolje što je hrvatska kinematografija ikad imala, a od tv produkcije samo su Kapelski kresovi koliko toliko vrijedni pažnje.

    Bašić je imao još jedan veliki hendikep koji mu je odredio karijeru kao vječnog epizodista koji je u jugi čekao da mu netko dobaci mrvice sa stola dok je u brdu inozemne produkcije karijeru proveo u drugorazrednim i trećerazrednim trash produkcijama, a to je da ga publika jednostavno nije nikad zavoljela.   Ruku na srce čini mi se da nije volio ni on nju. To mu je odredilo karijeru. Imam dojam da je Bašić publiku uvijek gledao s visoka, a to publika ne voli. Možda je svemu kriva ta njegova "plava", starozagrebačka krv. ;) A nije bio ni zgodan.

  • #23
    0 3

    postova:126
    fdrdf9 @ 23.12.2017. 14:58

    ........

  • #24
    1 1

    postova:25
    emi86 @ 23.12.2017. 19:23
    Film je uistinu zabavan što je veliki kompliment za našu kinematografiju.Ne razumijem kakve veze ima to da hrvati ne znaju napraviti dobar film barem u ovoj temi.Golik je uistinu u potpunosti slijedio predložak po kojem je film napravljen.A Bašić je samo kopirao pretjeranu karikaturu iz romana V.Majera.
  • #25
    0 1

    postova:90
    vesna0210 @ 26.12.2018. 1:36

    Uz fotografiju piše da Perica ima šest godina, a tri rečenice dalje piše da ima devet. 

  • #26
    1 1

    postova:2527
    bearfoot @ 26.12.2018. 12:38
    Najbolji hrvatski film, a i šire,kao i Ko to tamo peva, moze se gledati nebrojeno puta....
  • #27
    1 0

    postova:208
    jeremiah @ 26.12.2019. 22:51
    Zamisli film “Ko to tamo peva, zlo ne misli”. Taj bi valjda zadovoljio svačije apetite. Kombinacija srpske sirovosti i neposrednosti te hrvatske profinjenosti i elegancije
  • #28
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 26.12.2019. 23:00
    meni je vece pitanje koji je film od ta dva bolji?
  • #29
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 27.12.2019. 12:02
    Da, koji je bolji??
  • #30
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 27.12.2019. 13:20

    makar to zvucalo kao svetogrđe meni je bolji Ko to tamo peva,ima neki siri kontekst,inace obadva znam napamet

     *bez puno mudrvanja,mozda mi je Tko pjeva zlo ne misli draži ,ali Ko to tamo peva je bolji

1 2 3 4
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala