Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Isijavanje

1 2
  • #16
    1 1

    postova:392
    samuraj @ 26.8.2017. 1:20

    Dao sam mu večeras drugu priliku i ponovno me nije oduševio. Uopće nerazumijem što ljudi vide u ovome filmu. Kingove horore općenito nevolim, drame koje su rađene po njegovim romanima puno su mi bolje. Cijela radnja filma mogla bi se prepričati u jednoj rečenici. Tročlana obitelj dolazi čuvati hotel i glava obitelji popizdi u njemu. Većina filma su prikazi nekih glupavih utvara ( to najviše mrzim u hororima ), izrazito loša gluma, Nicholson neprepoznatljivo loš i teatralan sa tim idiotskim grimasama na licu, ostali također grozni. Pitam se samo kako je takav perfekcionist Kubrick tolerirao tako lošu glumu. Jedina stvar u filmu koja je impresivna je lokacija, iako po mom mišljenju neodgovara ovakvom tipu radnje, prije bi pasala ekranizaciji nekakve bajke nogo horora. Neka svatko misli što hoće, meni je ovo jako precjenjeno. 5/10.

  • #17
    1 1

    postova:1
    moviefan0 @ 26.8.2017. 1:59
    Film sam pogledala ponovno večeras i za mene je to fantastičan psihološki film s elementima klasičnog horora poput bježanja, razbijanja vrata, vrištanja i slično. Odlično je snimljen za ono doba '60-ih godina i osvojio me upravo iz razloga jer nije tipičan hororac. U filmu su bitni detalji poput glume izvrsnog Jacka N. i kraj filma kojim redatelj ostavlja u agoniji kompletnu radnju filma zadnjom scenom u kojoj se pojavljuje slika iz 1920. godine na kojoj je glavni lik Jack. Nakon završne scene u filmu i dalje si ne mogu u potpunosti objasniti što je redatelj točno uzeo kao tematiku filma jer film je pretežak da bi ga se interpretiralo na jednostavan način. Kao da je tim krajem ostavio maštu na volju i dao nam više mogućih zaključaka o samom filmu. Voljela bi pročitati recenziju i samog Kubricka, ako uopće postoji.
  • #18
    0 2

    postova:517
    svrljozvrljo @ 26.8.2017. 18:35

    ....ma ta Nicholsova teatralnost i preglumljavanje,je u stvari taj lik, neki tamo samozvani pisac ,koji zbog lijenosti (bacanje loptice i sl.) upada u delirij, još ako se zna da je bio alkos...Lik je tup do boli,i zato je i Nicholson tup, a glavni igrač su Danny i Tony....

  • #19
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 26.8.2017. 18:37

    ...kadrovi tog filma su za 10,a film je maaalo slabiji od 10.

  • #20
    1 3

    postova:1473
    buffalobill @ 26.8.2017. 19:36

    svim Kubrickovim filmovima mogu naci neku manu,osim Odiseji i Stazama slave,s tim da je Odiseja vjerovatno jedan od najboljih filmova snimljen u drugoj polovici 20 stoljeca a za klasu bolja od Isijavanja
    edit:Srami semoram ga ponovno pogledat

  • #21
    0 3

    postova:54
    meanmotherfucke @ 28.8.2017. 15:58

    Eto bio u petak na TV-u.

    Film je malo izgubio na ljepoti. Tj.vrijeme ga je dotuklo.

  • #22
    0 3

    postova:1473
    buffalobill @ 2.9.2017. 11:59

    zasto mali ima na puloveru Apollo 11? LINK ako postoji skriveno znacenje toga i jos nekih scena i aluzija na slijetanje amera na mjesec '69-e snimljeno u studiju,film bi trebalo pazljivije gledati jer mu to daje dodatnu dimenziju,Kubrickov mea culpa i odrjesenje?

  • #23
    1 0

    postova:1962
    aya @ 2.9.2017. 21:21

    Ajme meni, daj sad malo počni s teorijama zavjere!

  • #24
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 2.9.2017. 21:32

    zazirem od bilo kakvih teorija zavjere,radi se o covjeku koji nista nije radio slucajno,koji je tjerao Nicholsona da 200 puta ponovi probijanje vrata sjekirom dok nije bio zadovoljan scenom,i ako nisi primjetila moje recenice imaju znak upitnika na kraju tako da.., usput malo bolje prouci materiju,amerikanci jesu bili na mjesecu ali mozda te 69-e ipak nisu (a zna se da im je to bilo uzasno potrebno zbog utrke sa sovjetima) a tko bi to mogao savrseno snimiti?

  • #25
    1 0

    postova:271
    sebulba @ 2.9.2017. 22:05
    https://www.google.hr/amp/s/m.24sata.hr/amp/show/isijavanje-je-jeziv-film-ali-na-snimanju-je-bilo-jos-jezivije-537344 Evo ti link bille, sad koliko tu ima istine druga stvar
  • #26
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 2.9.2017. 22:16

    nisam to citao do sad,kazem ne znam da li je ta teorija moguca,ali ne cini mi se ni apsolutno nemogucom, kad gledas is povijesnog aspekta,tadasnje utrke i prestiza na svim razinama između amera i sovjeta,politickih,vojnih,i zasto ne:tko ce prvi na mjesec?
    a sto se tice zavjera znam jedino gdje nastaju, u svakom prestiznom golf klubuNamiguje

  • #27
    1 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 3.9.2017. 20:20

    ....Operation lune (2002), mockumentary sa velikim facama: kissinger,rumsfeld,buzz aldrin itd..., utrpali su unutra i snimke kubricka i tako svašta. ukratko, tamo svi kao priznaju veliku urotu, ...i na kraju se svi nasmiju ,kao ,e jesmo vas...,vidite i mi možemo snimiti konspirativni dokumentarac itd itd....Taj je film išao negdje i kad Loose chance o 9/11 temi, i bio je odličan potez rumsfelda i ekipe da zbune zbunjene...

    Obavezno štivo....mislim da tu sve smrdi od glave, a ne od repa.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala