Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Laku noć i sretno

1
    1 0

nia @ 6.11.2010. 21:25
    We will not walk in fear of one another.

Promišljena priča o moći, odgovornosti i govorenju istine u vrijeme hladnog rata kad je televizija još bila nova, snimljena u crno-bijeloj tehnici i obavijena dimom cigareta, sugerira kako televizija može biti sredstvo demagogije, ali i oružje za borbu protiv nje.

Impresivan nastup Davida Strathairna u ulozi lukavog televizijskog novinara zavidne elokvencije i kvalitetna režija Georga Clooneyja čine ovaj film vrijedim 90 minuta pažnje.

"Upon what meat doth this our Caesar feed, That he is grown so great?" (William Shakespeare: Julius Caesar)

0 0

gorlock @ 7.11.2010. 1:28
    We will not walk in fear of one another.

Promišljena priča o moći, odgovornosti i govorenju istine u vrijeme hladnog rata kad je televizija još bila nova, snimljena u crno-bijeloj tehnici i obavijena dimom cigareta, sugerira kako televizija može biti sredstvo demagogije, ali i oružje za borbu protiv nje.

Impresivan nastup Davida Strathairna u ulozi lukavog televizijskog novinara zavidne elokvencije i kvalitetna režija Georga Clooneyja čine ovaj film vrijedim 90 minuta pažnje.

"Upon what meat doth this our Caesar feed, That he is grown so great?" (William Shakespeare: Julius Caesar)

niA

Hvala, na preporuci.

Film je zasigurno zanimljivog naslova  Laku Noć - mi bilo čim sa ga počeo gledati (već u uvodnoj špici) - i Sretno - sad kad sam se probudio pa ne mogu spavati. 

Kokice se prosule po podu, pa sad još moram i usisavati.............

0 0

yuma @ 14.2.2020. 16:40

Korektan film koji definitivno nije za široke mase i svačiji ukus. Danas sam se našla u ležernom raspoloženju i peglaju pa je film prošao OK. Ovo je film spore radnje i dijaloga pa je moguće pola filma samo slušati, gledajući u dasku za peglanje... Gorlockovo raspoloženje me stoga ne iznenađuje...

Ova tema (novinarske slobode) uvijek je aktualna, a može se obraditi na mnoge načine. Ovdje se radi o starinskom, konzervativnom i profinjenom pristupu sa određenom količinom reportaža pa na mahove djeluje dokumentaristički.

Ništa posebno, poruka je poslana, nije nova, al OK... Glazba je fina, gluma korektna... Osim toga, ništa posebno ne huh izdvojila. 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2020 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - mojtvportal.si Moj TV - TV Program za 200+ kanala