Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Neprijatelj pred vratima

1 2
  • #16
    1 5

    postova:1
    slavisa jacimovic @ 12.2.2013. 19:31

    kako da ga pogledam???

  • #17
    3 1

    postova:41
    borgia @ 12.2.2013. 20:33


    E pa slavisa jacimovic, u gluho doba noći, odi tam gdje je najveći hrast ili bukva , kak hoćeš. Tam dođeš i čekaš nevrijeme. Čim počne padati kiša odi doma po kišobran i vrni se nazaj i tak dok si se vratil nema kiše i šta će ti sad kišobran kad ne pada kiša! E tak kad si se vrnul drugi puta, pazi tam gdje pevac pjeva na plotu na lesi , zemi lesu i priklješti ga i kod kaputa , tam gdje padne krv, moraš ići kod tog stabla. Kad dođeš tam, malo pročeprkaj, tam negdje mora bit kopačka za kopat. Ak je nisi našel, znači nema je, neki drugi znak je, nađi kamen neki , taj kamen stavi u krpu i odi doma. Devet mjeseci nesmeš čuti glasa petla, zvonjavu ili neš će peva. Kad si to napravil, onda taj kamen stavi  u rubac od nevine djevojke, kojeg si skinul da ona ni vidla, ako primjeti moraš sve ponovo od kišobrana opet.

    Eto nakon manje od godine dana ti si spreman za je li gledanje ovog filma.

  • #18
    2 0

    postova:1
    tvrdy @ 28.12.2014. 20:55

    Film je zgodan za pogledati ali kao i većina hollywoodskih filmova nema puno veze s povijesnom istinom. 

    Da, 1942 se vodila bitka za Staljingrad, postojao je snajperist po imenu V. Zajcev koji je čak i trenirao druge snajperiste. Nikita Hruščov je bio tada na tom dijelu fronta, da li je ikad prešao na zapadnu stranu Volge, nije poznato. Sve ostalo u filmu je fikcija.

    Film pogotovo neobjektivno govori o ruskoj strani zbog čega je osobito kritiziran od ruskih vojnih veterana. Nikakav komandant obrane se nije ustrijelio zbog neuspjeha već je normalno smijenjen. I ruski vojnici su bili dobro naoružani, te gluposti o jednoj pušci na dva čovjeka, to je možda bilo na početku 1941. ali nikako 1942 i to u bitci za Staljingrad. I da dalje ne nabrajam. Tko hoće objektivnu istinu, postoje knjige od Beevora, Glantza i drugih autora. Postoji i puno bolji njemački film o Staljingradu koji se baš tako zove - Staljingrad. Ovo je kako si mali Johnny zamišlja istočni front.

  • #19
    0 0

    postova:18
    d77 @ 20.11.2015. 19:53

    I opet ga iz gusta pogledat 

  • #20
    0 0

    postova:392
    samuraj @ 21.11.2015. 13:30

    Slažem se u potpunosti sa komentarom koji je iznio tvrdy. Solidan film sa određenim povijesnim netočnostima. I meni se od svih tih filmova na temu bitke za Staljingrad najviše svidjela Njemačka verzija i 1993. godine. Po mom mišljenju Nijemci snimaju najbolje povijesno - ratne filmove.

  • #21
    0 3

    postova:1473
    buffalobill @ 12.2.2016. 13:18

    stavarno moras biti jadnik da snimis los film o snajperistu/ima,ovdje to nije slucaj jer je film dobar

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala