Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Veliko plavetnilo

1 2
  • #1
    1 0

    postova:5
    messi @ 3.9.2018. 9:23

    Sinoć pogledao film na HRT-u i oduševio se. Izuzetno ugodan film laganog i opuštenog tempa, kamera i kadrovi fantastnični...pomalo bajkovit. Soundtrack prati film savršeno. Preporučam

  • #2
    5 1

    postova:1091
    yuma @ 3.9.2018. 10:00

    A ja sinoć pogledala film i shvatila da je potpuno precijenjen; ne znam zašto je toliko razvikan i legendaran. Sad ću pojasniti zašto to mislim.

    Veliko plavetnilo nije drama, nije art-film, nije putopisni, nije bome ni romantika. To je nekakav hibrid, bez priče, bez konkretnog scenarija, sa užasnim dijalozima (rijetkim, ali lošim), katastrofalnom glumom svih glumaca... Vjerojatno im je Luc rekao da budu ezoterični (Francuz i ona njegova glupačica), odnosno frajeri bez pokrića (Jean Reno)... Nit vidimo pravu ljubavnu priču, makar je ženskica strašno zaljubljena to se zapravo uopće ne osjeti jer Rosanna ne zna glumiti. Francuz je s druge strane emocionalno oštećen, ali s obzirom da je to vrlo teško odglumiti čovjek stvarno nije uspio u naumu. Osim toga, on djeluje samo psihički nestabilno, nikako ne kao veliki zaljubljenik u ocean i dupine. Njemu su dupini obitelj. To je možda romantična (i uvrnuta) komponenta u filmu, a kao ČOVJEK je nula. Fizička ljepota glumca je potpuno zasjenjenja njegovom antipatičnom i njonjavom osobnošću, gdje on kao ljudsko biće nema nikakve kvalitete, nit išta daje ljudima koji ga vole i cijene (drugim riječima: nikog na dvije noge ne jebe 5%). A njegov pogled u dubinu nije strastven niti pun ljubavi već više tup i depresivan.

    Jean Reno je kakti neki frajer, ali osim toga što može roniti nit je ljudina, nit je simpatičan, niti radišan, duhovit, zavodljiv... ništa. Ako se, pak, film bazira na avanturi ronjenja, mi kao gledatelji vidimo šturi prikaz natjecanja i te zarone i izrone po špagi gore i dole. Stvarno ništa posebno, nit je naglašena ta podmorska ljepota, svega nekoliko dupinovih skokova i to je u principu to... Onda su ubacili neke kao art elemente, ko da su žlicu pire-krumpira zapljusnuli u pun tanjur sarme ili ti apstraktna umjetnost. Totalno nesuvislo odrađena priča. Film nije ni drama, jer nigdje nema drame; zapravo su svi dobili što su htjeli, nitko nije bio osobito tužan, niti sretan (ni sa uspjesima ni sa porazima)... Film nema praktični nikakvih emocija, a ta nazovi strast prema moru je iskazna prilično mlako. 

    Evo, ako netko može opovrgnuti moje tvrdnje pa reći da je zapravo suprotno, neka kaže i potkrijepi primjerima; po čemu je to izvrstan film? Nekome možda odgovara ta ljigava i spora i pomalo fibrozna (gripozna) atmosfera i to je u redu. Ali filmski elementi su stvarno loši.

    Jedino što mogu istaknuti kao vrlo dobro je glazba, ali nije uspjela spasiti film, upravo suprotno, potrošene su fantastične melodije na film koji to nije zaslužio... 

  • #3
    0 0

    postova:1474
    buffalobill @ 3.9.2018. 10:14
    ma mogla si samo napisati da je beskrajno dosadan
  • #4
    6 0

    postova:1091
    yuma @ 3.9.2018. 10:23

    Ne, ja volim obrazložiti svoje stavove. Ionako bi me vjerojatno netko prozvao i tražio argumentaciju pa eto, da unaprijed skratim neargumentirane napade suprotnih mišljenja. Ali da - film je dosadan, ako bi išli jednom riječju.  

    Inače, ŽELIM dobre rasprave, želim da se forum opet aktivira jer ove godine sve to nešto slabo...

  • #5
    2 3

    postova:7
    mmara @ 3.9.2018. 20:28

    Divna priča o nekom nevinijem Mediteranu koji sve brže nestaje pred komercijalizacijom svega živoga i o istinskom prijateljstvu (čak i u rivalstvu) u nekim drugim vremenima, prije Facebooka. «Veliko plavetnilo» je film fantastičnih kadrova (grčko selo u kojem su se Jacques i Enzo družili kao klinci, more, dupini), odličnog humora (npr. scena kad se Enzova majka pojavi u restoranu; sami likovi, pogotovo sporedni) i snažnih emocija, barem za mene koja sam odrasla i živim uz more i prepoznajem puno toga kao svoje. Jean-Marc Barr i Jean Reno su savršeni.

  • #6
    1 3

    postova:5
    messi @ 4.9.2018. 9:30

    @yuma: Neki ljudi osjećaju kišu. Ostali samo pokisnu.

    Mislim da se o umjetnosti ne može racionalno raspravljati...eto meni je film čisti art i upravo uživam u otkrićima ovakvih dragulja. Jedva čekam da prođe malo vremena pa da ga opet gledam :)

  • #7
    0 0

    postova:2528
    bearfoot @ 4.9.2018. 10:04

    da, nekome sranje, nekome genijalno...gotovo da se to može reći za sve njegove filmove...ukratko umjetnost, u ovom slučaju filmska...ja npr imam manje zamjerki na 5 element nego na profesionalca, da izdvojim samo ta dva od golemog opusa ovog redatelja podvojene ličnosti rekao bih, tako mi izgleda....

  • #8
    2 0

    postova:507
    pandaboy @ 4.9.2018. 11:57

    @messi, nije u pitanju racionalna rasprava, već objašnjavanje svojeg viđenja filma.

    Komentari u stilu "dosadan", "dobar", "precijenjen" ili kakav-već-film jedino govore o tome koliko se komentatoru film svidio, no ništa više. Isto je i s ocjenama, pa makar imale i po 3 decimale, jer svatko ima svoj način ocjenjivanja i ocjena neće značiti jednome isto što i drugome.

    @yumin i @mmarin komentar lijepo opisuje njihov doživljaj filma i što im se kod njega (nije) svidjelo, isto kao što si ti napisao svoj i „racionalizirao“ tj. objasnio svoju ocjenu, i to je sasvim ok.

    Ljudi ionako sami određuju žele li pogledati film i sami stječu dojam o filmu, no to ne znači da na filmskom forumu nije dobrodošla rasprava ili komentari kojima se pokušava objasniti što se nekome sviđa/ne sviđa kod filma. Takvi komentari su actually i korisni jer mogu nekome pomoći pri odluci želi li pogledati taj film ili se još malo informirati o njemu. Vjerujem da je na takvu vrstu rasprave i komentara @yuma i mislila kad je napisala svoj.

  • #9
    2 0

    postova:1091
    yuma @ 4.9.2018. 14:43

    Hvala Panda Osmijeh, na to sam mislila. 

    Ovdje na forumu postoje sudionici čija mišljenja prilično cijenim, a što sam dulje ovdje to više znam što vole, a što ne. Kad se to uzme u obzir, od velike mi je koristi kad komenator napiše svoj osvrt i ako sam li-la jel bi pogledala, ponekad to prevagne! Ponekad reorganiziram svoje slobodno vrijeme, samo da bih mogla nešto pogledati! Eto, toliko meni znači dobar film, pa time i ovaj forum.

    @Messi, vidi se da si nov/a ovdje; s vremenom ćeš shvatiti da ne možeš samo tako znati osjeća li netko kišu, a još manje na koji način je osjeća. Uostalom, čovjek može biti i prehlađen pa u datom trenutku nikako ne može uživati na kiši, što ne umanjuje njegovu vrijednost. Predlažem ti da smanjiš doživljaj prema komentatorima i pogled svisoka i prizemno se fokusiraš na bitno - na teme na forumu.

  • #10
    1 0

    postova:1962
    aya @ 4.9.2018. 17:23

    Koliko ja vidim, messi je ovdje još od 2009., pa se ne bi moglo reći da je baš nov/a. Ali slažem se da bi trebalo (argumentirano) komentirati filmove, a ne komentatore. Zato bih ja sada trebala napisati zašto mi se film ne sviđa, ali jednostavno mi se ne da. Namiguje

  • #11
    0 0

    postova:1474
    buffalobill @ 4.9.2018. 18:08
    slazem se s Ayom a i lijepo je kad te netko pohvali,prepoznao sam se na pocetku zadnjeg Yuminog posta
  • #12
    0 0

    postova:1091
    yuma @ 4.9.2018. 23:29

    A kaj ja znam; piše da ima svega tri objave...Nije iskusna pisačica... Ako je deset godina aktivni forumas pa valjda je nekaj naučila o ovom forumu i njegovom cilju? Messi, izjasni se ;-) Drago mi je da se uzburkalo more i da forum živi, vidim neke nove ali nikako da se uključim jer niš od friških tema nisam gledala...

    Buff, ti si posebno plodonosan komentator i uopće nisi zaljubljen u samog sebe. I neka nama i takvih, ti si status stekao dugogodišnjim mukotrpnim radom i zalaganjem! Šuti Viče

  • #13
    0 0

    postova:1091
    yuma @ 4.9.2018. 23:34

    Uz isprike za dosadašnje širenje off topic! Valjda od želje za bilo kakvom komunikacijom ovdje...

    Aya, znači ni tebi se nije svidio ovaj film!  Šteta kaj ti se ne da obrazlagati, ali poštujem :-)

    Zanimljivo je da nitko do neki dan nije ni komentirao ovaj kultni film! Nije li i to znakovito?  

  • #14
    0 0

    postova:1474
    buffalobill @ 5.9.2018. 8:15
    znakovito je da je forum dozivio svojevrsni reset,to se poglavito vidi po tome da jos neki poznati filmovi nemaju komentar
  • #15
    1 0

    postova:2528
    bearfoot @ 5.9.2018. 8:35

    lagano mi ide na racku to nestajanje komentara...da nisam na poslu sad bi si dao truda i našao bar 10 filmova koje sam sigurno komentirao, kulturno, a komentara nema...

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala