Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Turci s nama u četvrtfinalu
Turska - Češka 3:2, nevjerojatan obrat, nakon 2:0 Češke

Utakmica za infarkt! Toliko obrata nismo vidjeli u nijednoj dosadašnjoj utakmici. Koller je u 34. minuti glavom zabio za 1:0 Češke. Plašil je povisio na 2:0 u 62. minuti, iz kontre, u vrijeme dok je Turska bila bez jednog igrača i čekala da uđe - upravo obrambeni igrač! Česi se nakon toga povlače i čine kobnu grešku, jer Turci su majstori preokreta.

U 75. minuti Arda Turan pucao je po zemlji u desni kut Čeha i uspio. Nakon toga vidjeli smo 15 minuta turske ofenzive. Nakon što je Čehu ispred gola ispala lopta Nihat je u 87. sprema u gol, pa onda i u 89. minuti, nakon neuspjele ofsajd zamke.

Kakav preokret i drama u Ženevi, Česi bili 15 minuta prije kraja sigurni u četvrtfinalu. Nisu se smjeli povući, ispada da su sami sebe pobijedili. No, drama nije bila gotova. U sudačkoj nadoknadi Česi su imali priliku za izjednačenje, vratar Turske Demirel dobio je crveni karton jer je udario Kollera. Više nije bilo zamjena, igrač Tunkay stao je na vrata, no ipak nije imao posla i Turska je prošla!

Dobro je po nas što im nekoliko igrača neće moći igrati, a i dosta su se potrošili u ovoj utakmici. Vidjet ćemo u petak u Beču od 20.45!