Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Nizozemci sredili Francuze, Rumunji zamalo Talijane
Nizozemska - Francuska 4:1, Rumunjska Italija 1:1

Na pragu senzacije bili su Rumunji protiv Italije koju su mogli izbaciti iz četvrtfinala, no ostvarili su drugi remi na prvenstvu. Deset minuta prije kraja, kod rezultata 1:1 jedanaesterac Mutua obranio je Buffon!

Talijanima je na kraju prvog poluvremena neopravdano poništen gol Luce Tonija.
Mutu u 55. minuti daje gol za Rumunje, a Italija ubrzo, nakon dvije minute izjednačava golom Panuccija. Italiju ipak čeka teški dvoboj sa Francuskom, no ni u slučaju pobjede nisu sigurni u prolaz. Rumunji traže prolaz pokraj nezgodnih Nizozemaca, što neće biti lak zadatak!

Golovima Kuyta (9. minuta), Van Persieja (58.), Robbena (73.) i Sneijdera (90.) Nizozemci su Francuzima, ali i svim ostalim momčadima pokazali da su veliki favoriti za osvajanje europskog prvenstva. Trener Van Basten sjajano je uigrao momčad koja ni nakon pritiska Francuza i gola Henryja (71. minuta) nije stala i odmah dvije minute nakon zaključila utakmicu, i svoje mjesto u četvrtfinalu.