Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Portugal - Češka 3:1
Vrlo dobra utakmica u Ženevi, konačno puno golova i na prvoj večerašnjoj utakmici

U prvoj utakmici drugog kola skupine A, Češka i Portugal odigrale su vrlo dobru utakmicu koja pobjednika svakako vodi u četvrtfinale, vjerojatno s prvog mjesta, nakon što su obje reprezentacije u prvom kolu pobijedile.

Portugalci su i danas bili uvjerljivi, Češka se digla nakon blijede partije protiv Švicarske gdje su imali puno sreće, Baroš je umjesto Kollera počeo utakmicu što im je ubrzalo igru.

Deco je golom već u osmoj minuti nagovijestio još jednu šetnju Portugala, no nije bilo tako, prebrzo su se opustili, a Česi priprijetili. Sionko je u 17. minuti projektil glavom smjestio iza Ricarda, a imao je još takvih prilika u utakmici, posebno u drugom poluvremenu.

Odlučio je Cristiano Ronaldo koji u 63. minuti vraća prednost Portugalu na 2:1, golčinom sličnom jučer Ibrahimovića, samo je lopta išla, nakon asistencije Deca, u donji lijevi kut. Nakon opće ofenzive Češke u zadnjim minutama i nekoliko šansi, obrana im je ipak popustila i nakon jednog prodora Ronalda, u 91. minuti Quaresma je zabio za konačnih 3:1.

Druga večerašnja utakmica, gdje u Baselu igra domaćin Švicarska sa Turskom, dat će odgovor tko bi se eventualno u zadnjem kolu mogao domoći drugog mjesta, ako kiksa Češka u zadnjem kolu. A i nas će sve jako zanimati, da čim prije doznamo eventualne suparnike u četvrtfinalu.