Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Format slike

1
  • #1
    0 0

    postova:3
    stari @ 3.7.2009. 11:49

    Molim da mi netko, ako može, objasniti "problem" sa formatom slike. Naime, neke emisije se emitiraju u meni nepoznatom formatu, na primjer, prijenos utrka F1, gdje su zatamljeni vrh i dno slike. Ako prebacim na 16:9 slika  još više smanji visinu. Na "zoom" visina je ok, ali izgube se boćni dijelovi slike i t.d. i t.d.Zahvaljujem

  • #2
    0 0

    postova:711
    gordan @ 3.7.2009. 18:31

    Molim da mi netko, ako može, objasniti "problem" sa formatom slike. Naime, neke emisije se emitiraju u meni nepoznatom formatu, na primjer, prijenos utrka F1, gdje su zatamljeni vrh i dno slike. Ako prebacim na 16:9 slika  još više smanji visinu. Na "zoom" visina je ok, ali izgube se boćni dijelovi slike i t.d. i t.d.Zahvaljujem


    stari


    Hmmm... U principu sve što se emitira u Hrvatskoj klasičnim putem (analognim i digitalnim) ide još uvijek u 4:3 formatu.

    I one emisije koje imaju crne rubove gore i dolje također izlaze van u rezoluciji 704x576 pixela, odnosno i crni rubovi su kodirani u sliku.

    Tako da kad pritisnete 16:9 samo ćete još dodati dodatne crne rubove na ove kodirane u sliku i dobit ćete spljoštenu sliku.

    Zoom radi točno to što i treba, poveća sliku, i normalno je da će se pogubiti rubovi, ali svi, i horizontalni i vertikalni.

  • #3
    0 0

    postova:1
    marija108 @ 1.1.2010. 6:56

    Molim vas ja sam ovdje novi clan , objasnite mi  kako da gledam filmove koji se ovdje nalaze .

    Za mene je ovo novo i nemam iskustvau svemu ovome .

    Zato mi pomozite kako da gledam u >zivo< emisije na Hrvatskoj TV ili ove filmove i emisije.

    Istrazujem Internet puna 4 sata da pogledam Novogodisnji Koncert u Becu preko Interneta.

    Hvala Vam Marija 108

  • #4
    0 0

    postova:99
    brix @ 26.1.2010. 16:27
    ovdje ne možeš gledati filmove... probaj na službenim stranicama Hrvatskih TV postaja...
  • #5
    0 0

    postova:256
    seljankica @ 27.1.2010. 9:32
    ovdje ne možeš gledati filmove... probaj na službenim stranicama Hrvatskih TV postaja...
    brix

    sumljam da ce sa htv uspiti sto preko neta besplatno dobiti,ja sam prije par godina trazila jednu snimku legendarnog zutokljunca i hteli su mi naplatiti samo tu emisiju oko 400kn Cry 
  • #6
    0 0

    postova:158
    sever69 @ 2.3.2010. 21:26
    Ljudi, jel to moguće? Da je dokumentarac "Pustinje svijeta: Namib"  na HRT1 išao u formatu 16:9?!
  • #7
    0 0

    postova:158
    sever69 @ 8.3.2010. 15:11
    Da da, i skijanje od neki dan je isto išlo u 16:9 formatu... he he, jedva čekam još toga!Smile
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala