Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Koj je to film?

1
  • #1
    0 0

    postova:494
    beno @ 23.3.2009. 9:16

    Prije par godina (5-10 ;) ) sam gledao film koj mi u to vrijeme nije bas sjeo, ali je ostao samnom, cesto ga se sjetim i jako bi volio ponovno ga pogledati. Pokusao sa "guglat", pitao ljude zna li tko naslov filma, ali bez uspjeha. Nadam se da netko od vas zna...

    Stvari koje cu napisati pisem po sjecanju, a kako je proslo dosta godina, vrlo je vjerojatno da nisu bas "najtocnije". Sa (??) sam obiljezio stvari koje su vrlo vjerojatno plod moje maste tj. laznog sjecanja.

    - rijec je o makedonskom (??) filmu; pocinje sa tekstom o tome kako su ljudi na Zemlji izumrli (rat ??), kako su na zemlji ostale samo zivotinje te kako se radnja dogadja na prelazu stoljeca. Zatim vidimo grupicu ljudi (jeftino-madmaxolikog izgleda) kako hodaju po goloj planini. Tamo ubijaju jednog od "svojih" (??) koj nakon toga ustaneiz groba. Lutajuci (??) sretne postara na biciklu koj mu kaze da on nemoze umrjeti jer je on "kuzman" (???) i kako nije nikoga pitao za dozvolu da umre. (tu sad radnja ide dalje ali se ne sjecam dovoljno da bih mogao ista napisat')

    U drugom djelu filma se radnja prebacuje na jedan drug docek nove godine, puno prije dogadjaja s pocetka filma, u kucu gdje u isto vrijeme cekaju novu godinu/stoljece(??) i oplakuju pokojnika koj lezi u drugoj sobi...

  • #2
    0 0

    postova:422
    jana_banana @ 23.3.2009. 11:04
    ...na ovom forumu postoji lista većine makedonskih filmova - pa ti se možda upali žaruljica - https://www.bagra.org/node/2869
  • #3
    0 0

    postova:494
    beno @ 23.3.2009. 12:32
    Kad bih bar bio siguran da je makedonski... :\
  • #4
    0 0

    postova:1130
    mario @ 23.3.2009. 13:21

    Eto na, sad si mi ga ubacio u mozak pa ću se cijeli dan misliti koji je. Zvuči mi tako poznato, pogotovo ta scena na biciklu i "čekanje na smrt". Mislim da sam ga čak vidio na tv-u prije nekog vremena.

  • #5
    0 0

    postova:494
    beno @ 23.3.2009. 13:39

    MISLIM DA JE ZBOGUM NA DVADESETIOT VEK!!!

    HVALA JANA_BANANA!!!!!!!!

  • #6
    0 0

    postova:15
    babel @ 23.8.2009. 21:09
    Mislim da govoris o filmu "Pre kise".
  • #7
    0 0

    postova:494
    beno @ 23.8.2009. 23:13
    Ispalo je da ipak je Zbogum na dvaesetiot vek
  • #8
    0 0

    postova:1130
    mario @ 23.8.2009. 23:50
    Mene pak cijela radnja tog filma podsjeca na rpg "Planescape Torment"- u toj igri ti je cilj umrijeti, al sad cu bas pogledat ovaj film! Hvala vam, dobri ljudi!!!
    senilno_magare


    Mali OT

    Planescape Torment rula :))) "What can change the nature of a man?"

  • #9
    0 0

    postova:1130
    mario @ 24.8.2009. 11:30

    True, true te stare Black Isle igre su zaista bile remek djela, a pogotovo Planescape. Ne znam u kojem sam rpgu vidio onakvu hrpu bizarnih likova, Ignus, Morte, Dak'kon, Nordrom, Vhailor... o priči da ne i govorim. Šteta što nikad nismo dobili nastavak :(

  • #10
    0 0

    postova:1130
    mario @ 25.8.2009. 1:25

    Ma skoro pa i bolje da više ne prčkaju po tim igrama, jer danas bi taj nastavak bio neko 3d prenabrijano preseravanje u kojem bi opet grafika u kombinaciji s hack & slashom imala ulogu da kompenzira nedostatak kreativnosti.

    Vidi se da su ljudi imali mašte dok su izlazili izometrični rpg-ovi, i da je toliko truda bilo uloženo u dijaloge - tj samu priču - a i sama atmosfera bi bila tmurna ko babine gaće ili bi pak crkevo od smijeha. Ljudi ih nisu igrali zbog njihove "nevjerojatne grafičke ljepote i mogućnosti rušenja zidova sjekirom", nego iz razloga da vide koji se vrag tu događa.

    Svaku od gore navedenih instaliram svake 3 do 4 god i prodjem barem jednom, jer mi toliko vremena treba da zahvaljujući alkoholu i blažim drogama zaboravim dobar dio questova i mapa, pa me opet interes u'vati Laughing. Vjerojatno ću tako i u penziji (ako ju doživim). Djeca će vani letit na hover-skejtovima i laserima pisat grafite po zidu, a ja ću u podrumu na Pentiumu od 133 mhz i 16 rama (da, da, još ga čuvam) uz bocu rakije fallout vrtit :)))


    senilno_magare
    U potpunosti se slažem, tako i ja radim.... Svako malo upalim ili Planescape ili Baldurs ili Icewind Dale (iako je više hack & slash ali opet je zabavan) i vidim da se rijetko koja igra danas može mjeriti sa njima. Iako mi se čini da ovaj novi Biowareov rpg, Dragon Age: Origins, ima duh starih igara.
  • #11
    0 0

    postova:9
    ctc @ 1.10.2011. 13:43

    hej ho! ista stvar kod mene pa molim pomoć! :D

    Prije 10 godina gledao sam jedan odličan film, htio bi ga opet pogledati ali nemogu se sjetiti naziva e pa sad nadam se da će netko po radnji nešto prepoznati razaznati, naime radi se o trojici skijaša koji putuju po alpama i drugim planinama u VW narančastom hipi kombičku, dakle tematika skijanje i highlife, sad se pokušavam sjetit još nekih detalja ali neće mi mozak proraditi. Šteta, ali mislim da je film poznat tako da iskusnom filmofilu ovo neće teško pasti? nadam se! uglavnom ako netko nešto zna neka samo odgovori.
    Unaprijed VELIKO HVALA!EmbarassedSmile 

  • #12
    0 0

    postova:9
    ctc @ 1.10.2011. 17:03


    Hm... ako je nešto više dokumentarističkog tipa, ja znam samo za jedan stari iz 60-ih:

    The Last of the Ski Bums  imdb  allrovi


    niA

    hvala na pokušaju ali ipak nije taj, ali tu su si negdje po radnji pa ću pogledati i taj, ono ipak nije bio dokumentarac, nego nešto više ono  "snimljeno na foru istinitih događaja" i sjećam se samo jedne scene, mislim da je to uvodna špica, njih dvojica voze kombi a treći gore na krovu pretvara se da skija (smrzo se do bola)
  • #13
    0 0

    postova:220
    gor @ 5.10.2011. 11:38
    Ajde filmofili, pomognite ctc-u. Ne mogu vjerovati da nitko nezna. Do sad ste me uvijek impresionirali znanjem.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala