Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Glumac Ben Gazzara umro u 82. godini od raka gušterače

1
  • #1
    0 0

    postova:377
    gestapo @ 4.2.2012. 15:42

    copy

    Glumac Ben Gazzara preminuo je u petak u svom domu na Manhattanu u 82. godini života, pišu britanski mediji. Njegov odvjetnik za New York Times je izjavio da je glumac preminuo od raka gušterače. Gazzara je rođen na Manhattanu kao sin talijanskog imigranta pod pravim imenom Biagio Anthony Gazzara. Zbog nedostatka uloga na Broodwayju, preselio se u Kaliforniju i počeo glumiti u filmovima, kao što su 'Anatomija jednog umorstva' (1959. ) i 'The Young Doctors' iz 1961. godine.

    Od 1965. do 1968. godine u seriji 'Run for Your Life' utjelovio je odvjetnika i u njoj ostvario svoju najpoznatiju TV ulogu. Glumio je u filmovima 'Capone', 'Happiness', 'Iluminata', 'Believe', 'Dogville', '13' te brojnim drugim, a snimio je i sve scene za svoj posljednji film 'The Wait'. 

    Surađivao je sa slavnim redateljima poput Johna Cassavetesa u čijem je filmu 'Bloodline' iz 1979. godine ostvario jednu od svojih najboljih filmskih uloga.

    Pokojnom glumcu 1999. godine dijagnosticiran je rak grla od kojeg se uspio izliječiti dok je 2005. pretrpio moždani udar. Unatoč teškom zdravstvenom stanju bio je aktivan do samog kraja.

    RIP

  • #2
    0 0

    postova:1962
    aya @ 4.2.2012. 23:51

    R.I.P.

                 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala