Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Stalker (Roadside Picnic)

1
  • #1
    0 0

    postova:494
    beno @ 1.9.2008. 20:43

    Roman brace Strugatsky po kojem je snimljen kultni film Tarkovskog "Stalker", "Roadside Picnic", ponovo je uzor za film, ovog puta hollywoodski. Reziser je David Jacobson (??) a glavnu ulogu je dobio Travolta...

    Hmmmm....

  • #2
    0 0

    postova:1130
    mario @ 1.9.2008. 23:42
    Nisam gledao orginal film, čuo sam da je dobar ali skroz zaboravio na njega. Vrijedi li pogledat? Čini mi zanimljiv, a i nedavno je izašala istoimena igra koja se odvija u okružju Černobila pa mi se čini i slično tome.
  • #3
    0 0

    postova:494
    beno @ 2.9.2008. 8:57

    Film je SAVRSEN (ako volis Tarkovskog)!! A must see!!!

    Igra S.T.A.L.K.E.R. posudjuje neke elemente iz filma ali se jako i razlikuje (ista stvar kao i film - knjiga).

    ˇ ˇ ˇ Potencijalni mini spoileriˇ ˇ ˇ ˇ 

    U knjizi postoji vise Zona koje su "stvorili" vanzemaljci, u filmu postoji jedna zona i neobjasnjeno je kako i zasto je nastala a u igri se radi o Zoni Alijenacije (Cernobil)

    Mnoge su im stvari zajednicke (metalne zakovice i matice za otkrivanje "anomalija", artefakti, izrazi (stalker, wish granter, zona,...)

    ^ ^ ^ ^ Potencijalni mini spoileri^ ^ ^ ^

  • #4
    0 0

    postova:1130
    mario @ 2.9.2008. 11:17
    Aj, baš ću ga pogledat (čim završim sa Phantasm serijalom :) ).
  • #5
    0 0

    postova:494
    beno @ 2.9.2008. 12:02

    Preporucam!

    I cim pogledas javi reakcije/misljenje... 

    P.S. Za one koji nisu upoznati sa filmovima A.Tarkovskog a igrali su igru i ocekuju nesto slicno...  Nije, pripremite se... ;)

  • #6
    0 0

    postova:112
    entina @ 10.11.2010. 19:42

    Ovo mi je jedan od najneobičnijih, ali i najboljih filmova kojeg sam ikad pogledala; ne mogu ga usporediti ni s jednim drugim. Glazba je fantastična, evo nešto iz meni najdraže scene u filmu

     

  • #7
    0 0

    postova:114
    mersault @ 10.5.2012. 20:21

    Igru sam igrao prije par godina i nikave sličnosti ne vidim sa filmom. Doduše, nisam je završio (pao mi sistem) i nije mi se dalo ponavljat već "svarene" segmente.

    Od Tarkovskog sam gled'o još i "Offret", i dalek'o mi je više "sjeo" nego ovo čudo.

    Film je pun filozofskih rasprava Pisca i Profesora, nepopravljivih racionalista, a Stalker naginje na religiju. U toj teži film pokušava ostati nepristrasan, sve do zadnjih 15-ak minuta. Eh, tu me gubi. Još kad na kraju...

    SPOILER

    ...kad djevojčica stade pomjerati one predmete po stolu...

    SPOILER END

    ...od sve one "nepristrasnosti", samo mi je ostalo da zaključim kako je Tarkovski iznimno religiozan čovjek, a ako jest, svaka mu čast na odličnoj razradi karaktera Pisca i Profesora.

    Ako je suditi po ovim @Beninim komentarima, a i na osnovu svog "gejmerskog iskustva", ja bih ipak između filma, igre i knjige izabrao ovo prvo.

    Obzirom na razvikanost i dojmove nakon gledanja Offreta, Stalkeru skromnih 7,8/10.

     

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala