Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Kriminalci na godišnjem

1 2
  • #1
    2 2

    postova:1130
    mario @ 6.8.2008. 12:23
    Uf, nevjerovatno kako trailer može krivo prikazati film :/ Anyway, obavezno pogledajte film ali nemojte očekivat neku laganu krim-komediju.
  • #2
    1 1

    postova:70
    mocca @ 4.1.2009. 1:18

    Veoma zabavan artsy film (prvjenac inace kazalisnog pisca i redatelja McDonagha) s odlicnom glumom i zanimljivim radom (digitane) kamere.

    Presladak Colin odlican je izbor za mladog hitmana koji u komicnim trenutcima brije sarkazmom dok ozbiljne situacije topi sarmom. Glesson i Fines ocekivano dobro odradjuju posao dok se mlada Poesy odlicno snasla.

    Film bi mogao ujedno i biti digitalna razglednica Bruges (popularna turisticka destinacija u Belgiji) jer se lako tijekom filma covjek zazeli spakirati i skociti na vikend i sve to vidjeti uzivo (btw, putovnica je uvijek uz mene), ali on je i puno vise od toga.  Veoma dark comedy (ali ne prelazi u sferu gluposti) u kojoj u niti jednom trenutku ne mozete pogoditi sto ce se slijedece desiti, pa cak i mi koji si to ne mozemo pomoci nismo slutili dolazak patuljka na scenu ili ponasanje Finesova lika?!

    Vodjen likovima i njihovim jedinstvenim karakternim osobinama, film pruza 1:47min zadovoljstva.

  • #3
    2 3

    postova:422
    jana_banana @ 15.4.2010. 22:33
    Čak sam ga dva puta pogledala i oba puta uživala. Dobar, je dobar!
  • #4
    3 2

    postova:341
    hitman_4 @ 6.2.2011. 8:52

    genijalan film.

  • #5
    2 2

    postova:666
    doom @ 6.2.2011. 10:07
    film je super!!
  • #6
    2 1

    postova:560
    crnisokol @ 6.2.2011. 11:21
    očito samo meni nije ''legao'' film...
  • #7
    1 2

    postova:2527
    bearfoot @ 20.2.2011. 2:06

    Colin "the eyebrow" fuck'n Farrell u elementu

    i što mi se najviše sviđa to je kraj u stilu cijelog filma, cijela završnica u stvari...

    jel to neki novi zakon u UK, 10% snimljenih filmova mora imati glumca patuljka????

  • #8
    1 2

    postova:15
    baldrick @ 3.4.2011. 22:44

    jako dobar film. samo me zasmetala jedna stvar. znaci ***SPOILER***

     ona ključna scena  obračuna u zvoniku. fieness i stari budu negdje na stubištu kad ovaj propuca starog u vrat. on otrči ubiti colina i treba mu otprilike 5 minuta da izađe vani jer je to negdje najkarće vrijeme za koje ovaj plavi može, ranjen u nogu i u vrat i krvareći na smrt, puzati uz stepenice (a bili su negdje na sredini recimo), doći na vrh, bacit pogled, bacit novčiće, skočit... zatim dotrčava farrel, malo chataju i tek tada izlazi fieness tražeći farrela. jednostavno mi nema logike. šta je radio na putu dolje? bacio drkicu par puta? ovakve stvari me uvijek muče iako priznajem, o ovom sam srećom razmišljao tek nakon gledanja znači nije utjecalo na uživanje u filmu. hah

  • #9
    2 2

    postova:56
    ecimir @ 16.3.2012. 19:26
    Ovo je must watch film.
  • #10
    2 4

    postova:55
    ekran @ 16.3.2012. 20:02

    Film je baš bezveze.

  • #11
    2 2

    postova:14
    padela @ 17.3.2012. 15:16

    Meni se film baš svidio.

    Uvijek se nešto može prigovarat, ali to nije bitno. Sladak filmić. :)

  • #12
    2 0

    postova:14
    padela @ 17.3.2012. 15:20

    E, da. Prijevod ovog filma mi ide na živčiće.

    Uopće nije bitno da su oni "na godišnjem", a još manje da su "kriminalci". 

    Važan je taj faking Bruges. Toliko su ga snimali, objašnjavali, dočaravali, cijeli film su nazvali po njemu, a sad to sve u prijevodu... ništa. Film se trebao zvati barem "Bruges", faut de mieux.  

  • #13
    2 0

    postova:422
    jana_banana @ 17.3.2012. 21:40

    E, da. Prijevod ovog filma mi ide na živčiće.

    Uopće nije bitno da su oni "na godišnjem", a još manje da su "kriminalci". 

    Važan je taj faking Bruges. Toliko su ga snimali, objašnjavali, dočaravali, cijeli film su nazvali po njemu, a sad to sve u prijevodu... ništa. Film se trebao zvati barem "Bruges", faut de mieux.  


    padela


    Apsolutno se slažem - Važan je taj faking Bruges!

    "Kriminalci na godišnjem" asocira na neku obiteljsku izzylizzy* komediju sa npr. Chevy Chaseom ili tome sl.

    *izzylizzy - mi samo dobro zvuči, nema veze s vezom ;)

  • #14
    2 1

    postova:1
    dado7 @ 2.12.2012. 22:03

    ODLICAN FILM...PREPORUKA ZA POGLEDAT...

  • #15
    7 1

    postova:130
    krushka @ 19.5.2013. 19:32

    Film me uistinu iznenadio. Nekako iz pročitanog sadržaja filma nisam očekivala takvu svježinu i originalnost u prikazu već uhodane priče (neki de facto ili de iure gudgajevi bježe pred de facto ili de iure bedgajevima) kakve običavaju prikazivati akcijski filmovi. Ovaj film posjeduje izvjesnu dramatiku, duboku grižnju savjesti koju osjeća farell, a unatoč spomenutoj savjesti, ništa u filmu nije prenaglašeno pa nema patetike.

    Prožet dobrim humorom, proizašlim iz doraslosti situaciji ( tj. dobro razvijenog obrambenog mehanizma) starijeg kriminalca, nasuprot farellovoj nezrelosti, rađa se smisao i napetost filma budući da stari, Farella, simpatičnog i zanimljivog u svojoj smušenoj agoniji,  kroz čitav film šlepa svojom uvježbanom, odraslom, nikako ne stvarnom,  hladnoćom.

    Bruges je svojom gotičkom arhitekturom dobro dočarao tjeskobu glavnih likova te je osvjetljenom, romantičnom vizurom, uokvirenom dopadljivom pričom s plavom djevojkom, u popriličnom kontrastu sa samom sirovošću priče, što filmu daje poseban šarm.

    Neka se nitko zbog mog komentara ne zavara i pomisli da je to nekakav ženski akcijski film, ako takvo što uopće postoji, naprotiv doza adrenalina, tj.  juranjave i pucnjave, na visokoj je razini.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala