Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Proročanstva

1 2
  • #1
    2 0

    postova:2
    end @ 27.5.2009. 20:30

    Pozzzz

    Ovaj film je odličan tj. vidi se po ocjeni. Nicholas Cage je odlično odglumio u ovom filmu, specijalni efekti su odlični u jednom trenu  čovjek se može osjećati ko da se sam nalazi tamo u filmu.

    Što se tiče radnje filma veoma je zanimljiva, ali u početku malo nejasna, ali tek se na sredini i na kraju sve razjasni.

    Ovaj film  mi  se najviše svidio zato što nema happy enda na kraju i što zbilja svijet nestane, jer večina filmova katastrofe ima happy end, ali ovaj je zbilja za sada jedan od boljih. 

    Glazba je fenomenalna osobito što ju je dao kompozirati jedan od najboljih kompozitora Marco Beltrami poznat po scorovima( Scream 1 2 3,The eye i još ovako zanimljivih i odličnih filmova), glazba je  u ovom filmu znanstvene fantastike i filma katastrofe je puni pogodak premda u nekim scenama je malo prenapadna.

    Film je inače malo napravljen na parolu 2012 kada bi nas u pravom trenutku trebala pogoditi sunčana oluja, tj u filmu je  radnja stavljena 2010, ali nema veze sve jedno specijalni efekti su odlični.

    Preporučujem da se pogleda ovaj film, naravno tko voli filmove takve vrste.

    To bi bilo to.

     PozzzSmile

  • #2
    1 0

    postova:1130
    mario @ 27.5.2009. 21:29

    ...... još da je bilo upozoriti na spoiler :(

  • #3
    0 0

    postova:70
    mocca @ 4.6.2009. 8:25

    SPOILER :)


    S kojim ciljem se astrofizičarima preda popis s predviđanjima o smaku svijeta ako ne postoji način da promijene situaciju? Prvih sat i nesto, od skoro dva sata trajanja filma, nadala sam se nekom super obratu ili originalnom scenariju raspleta koji bi ovu katastrofu od filma priveli kraju, ali najbolje sto su se sjetili su – vanzemaljci?! Scenarij izgleda kao da su ga pisali „u krug“. Prvih 30 stranica piše jedna osoba pa prosijedi drugoj osobi koja nastavlja bez čitanja dosad napisanog, i tako u krug dok se napise dovoljno za nekih sat i 45 minuta filma katastrofe/ trilera/ drame/ SF,…. Bas šteta, a film je imao potencijala, pa čak i s Cageom u glavnoj ulozi. 5,5/10 

    p.s. Mario prijatelju, preskoči ovaj, ništa nećeš propustiti!
  • #4
    0 0

    postova:1130
    mario @ 4.6.2009. 13:16

    Hah, baš sam to i nedavno pročitao, kao dali su mu ruke tu šansu za spas svijeta ali uopće nije bilo nikakve mogućnosti da išta promijeni. Koja je onda bit priče? Lik se trudi da bi mu na kraju rekli da ništa nije važno. Meh, mislim da ću te poslušati i preskočiti ga (osim ako mi ne bude jako dosadno).

    Cage baš nema sreće sa projektima u zadnje vrijeme. Vidjet ćemo hoće li Kick-Ass biti išta bolje, strip, po kojem se film snima, je kako i samo ime kaže, totalno "Kick-Ass".

  • #5
    0 0

    postova:19
    ana20 @ 4.6.2009. 17:11
    Preskoči Smile
  • #6
    0 0

    postova:14
    terminator56 @ 28.10.2009. 19:46

    majstorski film velikog majstora alexa proyasa. kad sam pogledao jedan od njegovih prvijenaca, grad tame, znao sam da se radi o talentiranom redatelju. sa ja, robotom me jako razočarao jer jednostavno nije djelovao kao njegov film, tj.  djeloavao je kao film michaela baya. ali proročanstva su spektakularna. sjajni efekti, scene razaranja ( pad zrakoplova jedna od najmorbidnijih scena koju sam ikada vidio u povijesti filma) i napokon dobra gluma od strane nicolasa cagea.

    doduše, u scenariju postoje slijepe ulice i određene nelogičnosti ali film je tako dobro režiran i npravljen da uopće ne mislite na to. spektakularno, najbolji film godine

  • #7
    1 1

    postova:23
    mare842 @ 1.12.2009. 11:24

    Film je pre jadan. U jedan filmu su ubacili vazemaljce,smak svita i još sto drugih gluposti. Bože saćuvaj

    Dobro još nekih 40 min, ali posli katastrofa .Kada se nisu mogli sititi kraja pa su im prvo napamet pali vazemaljci 

    tako istrošena  tema

  • #8
    0 0

    postova:158
    sever69 @ 25.1.2010. 14:49
    Preporučili su mi ovaj flm, kao, odličan ovo ono, na kraju mi je ostao nekak u bljutavom sjećanju. Slažem se s ekipom, ovaj film možete slobodno preskočiti.
  • #9
    2 5

    postova:1
    matko22 @ 1.3.2010. 13:23

    LJudi moji vidim da vam nije jasan film i mnogi od vas su u zabludi što se tiće radnje filma .Na početku reći ću da mi je to najbolji film koji sam ikada pogledo a reći ću vam i zašto,da biste razumili ovaj film potrebne su vam neke informacije koje su u ovo vrijeme dosta skrivene ajmo reći zataškavaju se ovako magnetsko zemljino polje ,zemlja ima svoj magnetizam i zemljino magnetsko polje se mjeri od 1835 godine i od kada se mjeri ono je u stalnom padu i to eksponencijalnom padu znači svake godine padne određeni postotaki tako svake godine uvijek isti postotak ,sada čemu služi magnetsko polje ?

    Magnetsko polje je prirodni obrambeni sutav zemlje koji sprečava prodiranje zračenja sa sunca kao što su ultarljubičase zrake i slično,pošto zemljino magnetsko polje slabi ,slabi i zaštita od zračenja sa sunca e oni predviđaju da ce se dogoditi jedna eksplozija na suncu ta se eksplozija zove baklja.E sada većina radnje ovoga filma  je uzeto iz knjige koja je svima nama poznata i koja se zove biblija .E sada sta biblija proriče tj sta je bog rekao da ce se dogoditi je da ce oganj padati na zemlju a posto je biblija pisana u nekakvom prenesenom metaffroičkom značenjuto je upravo to sto je opisano u filmu.Bog kaze da ce trecina drveca i zivotinja od starne pojave koja se zove baklja stradati to je samo početak globalnih nedaća koje ce zasuti zemlju.Sada da pređemona one tz"VANZEMALJCE" iz filma kao prvo to nisu nikakvi marsovci svemirci kako god pošto mene vid i dalje dobro sluzi ja sam primjetio da ti takozvani vanzemaljci nisu vanzemaljci nego su anđeli jer se jasno nadziru njihova krila na leđima.sto znace ona djeca koja su pokupljena od starne anđela ta djeca,kako biblija kaze bit ce ljudi koji ce biti označeni pečatom božijim ti ljudi nikada neće okusiti smrt i biti će takvih 144000 tisuća.Vrlo je jasno da je film napravljen po bibliji ljudi moji ja znam da ima dosta ateista ovdije koji ce ovo pročitate ali ljudi počnite se baviti biblijom mnoge nejasne stvari u zivotu ,ovdije je bio film nekad ce biti nesto drugu ,biti nce vam puno jasnije .

    Na kraju Bog postoji i ja to znam.Okrenite se moralu jer to vam je jedini put ka spasenju.

    POZDRAV

  • #10
    1 0

    postova:44
    carol @ 12.4.2010. 1:59
    Film sam gledala u kinu što je dodatni plus jer su specijalni efekti jako dobri,pogotovo pad aviona. Nicolas Cage mi je jedan od najdražih glumaca tako da mi je i to plus,ali i cijelokupan dojam je jako pozitivan.. Uvijek će biti ljudi kojima se ovaj film neće svidjeti,ali o ukusima se ne raspravlja jer svatko ima pravo na svoje mišljenje. Međutim,ako ne volite sf,trillere i filmove katastrofe nemojte ga ni gledati jer kvarite doživljaj ljudima kojima bi se mogao svidjeti,ali su skeptični radi negativnih komentara. Moja ocjena 10/10. Smile
  • #11
    0 0

    postova:534
    jua @ 20.3.2011. 16:30

    Joj kako sam krepala od smijeha na onaj post o Bogu i anđelima.... ugl da se vratim filmu

    Kad sam ga počela gledat, usprkos N.Cageu, film mi je bio super....napet..katastrofe, sve ok, ali pred kraj SPOILER kad je skužio zadnje brojeve već sam si mislila da će nekako spriječit katastrofu i end of story....world saved, everybody happy...kad ono drek....vanzemaljci dođu i srede stvar.....SPOLIER END  i kad sam pogledala film do kraja htjela sam ić zapalit osobu koja je smislila takvu bedastoću.....užas...taman kad sam se ponadala da će mi se svidjet neki film sa Cageom...

  • #12
    0 0

    postova:666
    doom @ 20.3.2011. 18:02
    super film sa izvrsnim glumcem.....8/10
  • #13
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 20.3.2011. 18:43

    Jooooj, sad sam vidjela taj komentar!! Koji genijalac je lik!

    Dakle, anđeli, ha? U mnogo filmova se provodi tema kako vanzemaljci uzimaju lik nama nečeg poznatog i utješnog kako mi, ljudi, ne bismo postali slinavi degenerici dok vanzemaljci s nama razgovaraju. Najočiti primjer je film Kontakt (Jodie Foster, Matthew McConaughey)

    https://www.imdb.com/title/tt0118884/

    Osim toga, tema začeća Zemlje nije biblijska tema. Pobogu, svako pleme polugolih ljudi je imalo neku verziju nastanka čovječanstva. Eh, sad, samo zato što smo mi do kraja odjeveni, ne znači da je naša najbolja. Ja osobno jako volim Silmarillion, postanak Međuzemlja (JRR Tolkien), a i njegov prijatelj Lewis je stvorio nešto slično. Zapravo to je zajednička crta svih pisaca koji stvore svoj vlastiti svijet u knjigama, da objasne kako i (rjeđe) zašto je nešto nastalo...

     Da! I film mi je jako dobar. Je... mu, zašto toliko spojlate film kojemu je bit radnje upravo finalni probrat! [smajli that shakes its head]

  • #14
    1 0

    postova:4
    daksi @ 5.1.2013. 16:51

    cijeli film je dobar sve do kraja,ne podnosim vanzemaljske noine arke i neke adame i eve.

    bolje da je cijelo čovječanstvo izginulo i gotovo,a ovaj kraj jednostavno SUCKS,početak  twilight sage na nekom drugom planetu...čisti pederluk

  • #15
    0 0

    postova:1
    mia morgenstern @ 6.1.2013. 0:52

    o sveca ti. svaki put kad vidim ovaj film najave s drugačijim naslovom.... odlučite se više

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala