Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

John Carter

1
  • #1
    2 0

    postova:48
    oldschool @ 11.3.2012. 22:25

    Ladies and gentleman, John Carter of Mars...

    Solidan film sa vrlo dobrom glumačkom ekipom...

    Film neodoljivo podsjeća na Star Wars...Likovi, scenografija, kombinacija tehnologije i starih metoda ratovanja, nekoliko rasa na različitim nivoima razvoja, međutim svaka sa svojim prednostima i manama, superiorna rasa koja nadgleda ostale... Puno puno sličnosti sa SW. 

    Glumci su odradili dobar posao, mladi i još uvijek ne dovoljno afirmirani Taylor Kitch je odličan u ulozi John Cartera, Mark Strong i Willem Dafoe standardno izvrsni te prekrasna Lynn Collins koja svojom ljepotom jednostavno oduzima dah u svakoj sceni. Taylor Kitch je stvarno rutinirano i sa odličnom energijom odigrao Jonha Cartera, jednostavno ne gubite nadu u ovaj lik, znate da će učiniti pravu stvar i on to čini sa stilom. Ovakav lik zaslužuje nastavak...Vjerujem ako film poluči dobre financijske rezultate da ćemo svjedočiti još jednoj uspješnoj franšizi...

    Režija je vrlo dobra i dinamika filma je odlično odrađena. Film dobro balansira između atraktivnih scena borbi i pozadinske radnje i razrade likova... Scenografija je fantastična. CGI spojen sa scenografijom, dobrom idejom i spojem tehnologije i "magije" te "starinskih" načina ratovanja funkcionira jako dobro i, kako sam već rekao, jako koketira sa Star Wars serijalom... Vjerujem da je ovaj film bio snimljen 70tih, John Carter bi bio veći heroj od Han Sola. Ako se dogodi nastavak ili nekoliko njih i scenaristi i redatelji se potrude dati dodatnu dubinu likovima vjerujem da ćemo imati prilike gledati vrhunske filmove...

    U filmu je jako puno detaljno razrađenih likova, jako puno detalja, sitnica, malih stvari koje čine film potpunijim. Spomenuću simpatičnog "psa" Woola koji svaki puta kada se pojavi izmami osmjeh na licu. 

    Film sam pogledao u IMAX-u i usprkos visokoj ( čitaj previsokoj ) cijeni karata nije mi bilo žao i vrijedilo je...Preko dva sata jednostavno proleti jer je dinamika filma jako jako dobra, nije pretrpana akcijom poput Transfomersa, a nije niti vodena. Rijetko koji film se može pohvaliti ovako pogođenom dinamikom i dobrim omjerom priče i akcije. Sviđa mi se i kako je priča o Johnu Carteru sa Marsa zamotana u priči o Johnu Carteru. Možda ovu rečenicu ne razumijete sada ali razumijeti će te ako pogledate film ;)

    Vrlo dobar film i preporučam da ga pogledate u IMAX-u ili 3D extreem verziji.

    John Carter - 6.5/10 

  • #2
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 12.3.2012. 10:04

    Mislim da sam negdje pročitao da je Lucas radio Star Warse inspiriran i stripom o Johnu Carteru...

  • #3
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 13.3.2012. 19:42

    Mislim da sam negdje pročitao da je Lucas radio Star Warse inspiriran i stripom o Johnu Carteru...


    crnisokol

    Yap. Jednostavno je pogrešno govoriti kako je ovo nastalo pod utjecajem Ratova Zvijezda i Avatara...
  • #4
    0 0

    postova:59
    scheilinkin @ 14.3.2012. 15:10
    ja sam zapanjen time koliko je film dobar a koliko je delovao glupavo i detinjasto u prvim teaserima i trailerima.
  • #5
    0 2

    postova:513
    bozoli @ 14.3.2012. 23:32

    To bi bilo zato što film je uglavnom djetinjast. Jedanput, dvapt se dogodi nešto zaista smisleno (intelektualno ili emotivno) ali prerijetko da ga se proglasi zaista dobrim. Čujem isto odozgora da je Taylor Kitsch dobar u filmu. Je, dobar je...u držanju lica i glasa savršeno "ravnim" od početka do kraja filma. Žena, Lynn Collins jest prekrasna, ali njen talent za glumu je ravan Taylorovom.

    No, sve u svemu film i nije taaako loš - zabavi te, uzbudljiv je zbog mnogih novih elemenata, bića i tehnologije. Ali ne treba očekivati čuda.

    Najgori dio filma - "romanca". Najbolji dio filma - "pas". I činjenica da se najednom u njemu pojaviše Cezar i Marko Antonije :D James Purefoy totalno još nije spreman da glumi sidekicks. On je apsolutno još uvijek matrijal za glavne uloge...

  • #6
    0 2

    postova:2527
    bearfoot @ 21.5.2012. 20:54

    šteta novaca utrošenih na lik i priču s puno više potencijala, trebalo je ipak 100 godina staru fantaziju prilagoditi novom vremenu i saznanjima, ovako je sve ispala jedna loša Disney-eva bajkica...film nije odmakao puno dalje dalje od Princess of Mars iz 2009., osim u produkcijskom smislu...

    agresivan početak filma koji izmjenjuje "magičnu" marsovsku tehnologiju i kravare divljeg zapada nastavlja se grotesknim i žalosnim bauljanjem po Marsu usljed manje gravitacije, koje nema veze ni sa fantastikom i uvjerljivo je najlošiji dio filma, a s tom idejom se napadno pretjeruje "skačući" kroz cijeli film...zanemarimo li isto, a ja ne mogu, ostatak filma tehnički je korektno odrađen, zanimljive i slikovite leteće naprave i tvrđave, simpatični nehumanoidni marsovci, zanosna Lynn...gluma nije za osvrt, kao ni neuvjerljivi likovi...

    jasno nam je sad otkud ideje za mnoge detalje iz kasnijh filmova žanra...

  • #7
    0 0

    postova:11
    stars @ 14.10.2019. 13:14
    Film je bezveze i čisto preseravanje.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala