Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Sumrak saga: Praskozorje - 1. dio

1 2
  • #1
    2 1

    postova:2
    miamoss @ 22.11.2011. 21:30
    ispočetka sam bila skeptična prema ovom filmu, ali me na kraju ugodno iznenadio.
    sviđa mi se kako su spontano ubacili par smiješnih trenutaka, koji su stvarno razbili monotoniju za razliku od predhodnih nastavaka Sumrak sage.
  • #2
    2 0

    postova:30
    ennio @ 24.11.2011. 0:16
    Ja sam na silu gledao prvi...Jel idu tu ocjene u minus ?! Očaj !
  • #3
    2 2

    postova:1
    idelfin27 @ 26.11.2011. 15:54

    FILM JE ZAKKKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOONN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A knjiga je još boljaaaaaa!!!!!!!!!!!!

  • #4
    1 1

    postova:513
    bozoli @ 1.12.2011. 21:40

    U biti, moram se složiti sa MiaMoss. Ono što sam upravo vidjela je KONAČNO ono što je ovaj serijal trebao biti od početka: blood, gore and really weird laughing moments!

    Nema više uspavane atmosfere, nedorečenih i loše odglumljenih scena (osim u slučaju Taylora Lautnera koji je napravio veliki korak natrag u svojim glumačkim sposobnostima u usporedbi sa Mladim Mjesecom, vjerojatno pod utjecajem snimanja Otmice (Abduction, 2011)). KStew glumi bolje nego inače, RPattz klasično loše - a što ćeš. Ali dva su elementa  napravila ovaj film boljim od svih prethodnih nastavaka: Bill Condon (redatelj) i Carter Burwell (skladatelj).

     Condon se nije libio upotrijebiti vizualno šokantne detalje kako bi dočarao "pomaknutost" cijele ove situacije od realnosti. Na momente to dovodi do potpuno drugačije reakcije - smijeha kroz nevjericu. Isto tako, film je pitak i konačno shvatljiv i za one koji nisu pročitali knjige. Gledatelj dobiva puno bolji doživljaj i razumijevanje prema sporednim likovima koji su iz trećerazredne kulise prerasli u vrlo zanimljive dijelove priče, dajući joj dubinu.

    Burwell se iskazao snažnim motivima, posebno Bellinom uspavankom koja, isto kao i ostatak filma, iz nježnog i nevinog prelazi u pomalo jezovitu melodiju. Spajajući nekoliko tema is prethodih nastavaka u skladnu melodiju, uspio je ujediniti predbračne motive sa novim snažnijim ritmom, stvarajući u potpunosti novu temu, ali koja podsjeća na sve prethodno što smo čuli. Komercijalan soundtrack je klasično dobar, ali prije bih izdvojila Noisettes kao kvalitetniju glazbu nego Brunu Marsa.

    Mali savjet: ne izlazite iz kina prerano!  Smile

  • #5
    3 2

    postova:36
    vampire @ 26.4.2012. 13:57
    predobro................ma salim se........film ne moze biti gori nego sto je.............bljutavoooooWink
  • #6
    3 2

    postova:36
    vampire @ 5.5.2012. 14:41

    Film je glupoooooooost !!!!!!!!!!!!!!!!!

    A knjiga je jos gora !!!!!!!!!!!!Wink

  • #7
    2 2

    postova:513
    bozoli @ 7.5.2012. 19:14

    Baš dobro da si se u dva POSEBNA navrata vratio da nam svima ispričaš kako je film glup.

    Obožavam kada su hejteri jednako opsjednuti filmom/knjigom/osobom/pjesmom kao i fanovi.

  • #8
    0 1

    postova:4
    maja tomic @ 30.7.2012. 19:21
  • #9
    0 2

    postova:4
    maja tomic @ 30.7.2012. 19:22

    Film je ooodličan!!!
    A knjiga još boljaaa!!
     

  • #10
    2 1

    postova:2916
    gorlock @ 28.7.2013. 19:25

    Nevjerovatna doza gluposti, sranja i opće poznatih i nepoznatih gluposti bljuvotina i sličnih štogodoveć... 

    SPOILER --- možda ???

    Prvi dio filma gledamo ljubav između vampira i ljudske djevojke (baš kao i u prva 3 nastavka). 

    Bitna razlika u ovom filmu je ta što su sad u braku i ona se brine hoće li se njemu moći ..... , kad gle čuda ona zatrudni, pa se tu uključe i vukovi, a i njen vlastiti psić Đejkob, - svi oni brane još nerođeno dijete....

    Pitanje je hoće li ona preživjeti - otkrijte sami u ovom napetom "sranje" flimu...

  • #11
    2 0

    postova:260
    franz88 @ 28.7.2013. 20:24

    gorloce kaj te vuce da ipak gledas sve te silne nastavke?!!

    Ja sam npr. probao prije pogledati prvi dio i nakon pol sata - NO Signal...

    ostale ni ne pokusavam! Osmijeh

  • #12
    2 0

    postova:256
    karter @ 28.7.2013. 21:42

    Ne bi se složio s nekolicinom prethodnih komentara. Sumrak saga je jedna bezvremenska priča o vječnoj ljubavi vampira i prvo običnog čovjeka pa onda vampira koja je prošla sva iskušenja. ta ljubav je bila toliko jaka da je ona od čovjeka postala vampir i sada valjda može vječno živiti.Na sagi su radili vrhunski filmaši koji su uspjeli u prikazu sve kompleksnosti te epske sage i prikazu razdora glavne glumice između vampira i vukodlaka koji su inače vječni neprijatelji. Sagu krasi također i briljantna kinematografija s tom mračnom i kišnom atmosferom koja odgovara emocionalnim prevrtanjima glavne glumice. Sagu na svojim plećima vodi jedna od najboljih glumica mlađe generacije, buduća oscarocka, briljantna kristen stewart koja bez preglumljivanja s minimalnim facijalnim ekspresijama vrlo suptilno ali besprijekorno pokazuje svu emocionalnu kompleksnost svoga lika. Toliko je ušla u ulogu da je u svrhu uloge i zapravo morala ući u ljubavnu vezu sa patisonom, ponajboljim glumcem svoje generacije i novom muzom velikog davida cronenberga. Vukodlak jacob pokazuje manje zavidne glumačke sposobnosti međutim njegova oskudnost u odjeći odlična je metafora njegovog emocionalnog ogoljenja pred bellom kao i njegove iskonske divljine i nepredvidljivosti. Bit sage je naravno većinom umjetnička, kronologija ljubavi i problemi navedene, psihološki, socijalni, obiteljski pa čak postoje i suptilni politički tako da tu ne zaostaje za casablancom, annie hall, zameo ih vjetar, vječitom sjaju...i to ju čini unikatnim djelom u povijesti kinemtaografije. KOmercijalna uspješnost je došla kao rezultat navedenog umjetničkog trijumfa.

  • #13
    3 0

    postova:416
    taurus @ 28.7.2013. 22:14

    Iskreno se nadam da je prethodni komentar,uvaženog kolege Kartera,bio ironičan.

  • #14
    1 0

    postova:2916
    gorlock @ 28.7.2013. 22:50

    čitam ovaj komentar @kartera i ne vjerujem.

    Ono što je uslijedilo nakon ovog smeća od filma, je njegov nastavak tj. 2.dio Sumrak Saga Praskozorje 2 - koji je proglašen najgorim filmom 2012 godine.

    "Film 'Sumrak saga: Praskozorje, drugi dio' osvojila je najviše odnosno sedam nagrada u nekoliko kategorija na dodjeli Zlatne maline. Tako su prvo mjesto zaradili za najgori film, najgoru glumicu, najgoreg sporednog glumca, za najgoru glumačku postavu, najgoreg redatelja, za najgori filmski nastavak i najgori filmski par."

    Dobitnici Zlatne maline za 2013:

    Najgori glumac - Adam Sandler ('Tatin sin')
    Najgora glumica - Kristen Stewart ('Sumrak saga: Praskozorje 2')
    Najgori sporedni glumac - Taylor Lautner ('Sumrak saga: Praskozorje 2')
    Najgora sporedna glumica - Rihanna ('Battleship')
    Najgori film - 'Sumrak saga: Praskozorje 2'
    Najgora glumačka postava - 'Sumrak saga: Praskozorje 2'
    Najgori redatelj - Bill Condon ('Sumrak saga: Praskozorje 2')
    Najgori filmski nastavak - 'Sumrak saga: Praskozorje 2'
    Najgori filmski par - Mackenzie Foy i Taylor Lautner ('Sumrak saga: Praskozorje 2')

    Najgori scenarij - David Caspe ('Tatin sin') 

    izvor: https://maxtv.tportal.hr/magazin/film/38429/Proglaseni-najgori-glumci-i-filmovi-ove-godine.html

    Što se mene tiče, čitav serijal je smeće.

    Da su ostali samo na Sumraku iz 2008 imali bi više uspjeha, nego ovako napraviše smeće stoljeća u nastavcima.

  • #15
    0 0

    postova:416
    taurus @ 28.7.2013. 23:32

    Zaista je teško opisati razine gluposti do kojih ide ovaj "film",samo se može dobronamjerno savjetovati neupućenima (ako takvih ima) da ga zaobiđu ili eventualno gledati (i ismijavati) sa društvom kao svojevrsnu (tragi)komediju.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala