Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Kauboji i izvanzemaljci

1
  • #1
    0 0

    postova:59
    scheilinkin @ 20.8.2011. 7:08
    Film je toliko dosadan da je to neverovatno. Ford deluje kao da je scenario prvi put procitao 5 min pre pocetka snimanja filma. Skoro sam zaspao.
  • #2
    0 0

    postova:48
    oldschool @ 30.8.2011. 21:08

    Da nema vanzemaljaca ovo bi bio vrlo klasičan western. Svi elementi su tu, od likova do priče i scenografije... Međutim western produkcijski nije interesantan žanr iako ima nekoliko solidnih uradaka posljednjih nekoliko godina, stoga je zaključiti da je ova adaptacija stripa ustvari kompromis zbog privlačenja publike u kina.

    Zanemarimo vanzemaljce na trenutak i imamo ustvari solidan western uradak, međutim problem je što danas osim starije publike nitko ne voli western, dok su vanzemaljci uvijek popularni i kod starih i kod mladih. Ford i Craig su poprilično solidni u svojim ulogama i Favreau ih je solidno uposlio. Ford je za razliku od posljednjih nekoliko uloga odglumio dobro, Craig je iznenađujuće dobar u tom okruženju, da se rodio prije 50 godina danas vjerojatno nitko nebi znao tko je John Wayne. Sad koliko cjelokupna priča radi ni sam još nisam u potpunosti probavio jer u filmu se događa toliko toga da nam stalno nešto zaokuplja pažnju. Film sam pogledao bez dosađivanja međutim ništa me nije ni oduševilo. Uživao sam doduše u nekoliko klasičnih macho western scena koje bi se mogle opisati kao klasične žanrovske ( na primjer prva scena kada se Craig budi usred savane i dok dolazi k sebi nailaze kauboji koji su mu spremni odrati kožu s leđa za par dolara i on ih potamani bez da se uznoji - klasika ).

    Zbog jedne stvari skidam kapu redatelju a to je mogućnost komponiranja tolikih, naizgled nespojivih, stvari u cjelinu koja na kraju radi ok. Film je inače sasvim prosječan. Ne znam da li postoji 3D inačica međutim ja sam pogledao 2D i moram reči da mi je drago da nisam dva sata morao na nosu imati one nezgrapne naočale. Možda je ovo jedan od onih filmova koje je bolje pogledati na velikom platnu jer kod kuće na tv-u neće pružiti toliki efekt. Koliko se, naime, puta dogodilo da u kinu pogledamo film i bio je solidan, međutim kada smo ga ponovno pogledali kod kuće pomislili smo je li to uopće taj film!?

    Ukratko, spoj naizgled nespojivog...Tko zna možda za koju godinu ili prije vidimo Princa Valianta kako reže aliena i predatora popola... 

    Kauboji i vanzemaljci - 3.5/10 

    1.0 - 2.5  -smeće 
    2.6 - 3.9- dobar film, gledljivo
    4.0 - 5.9- vrlo dobro, pogledati
    6.0 - 7.5- odličan film, svakako pogledati
    7.6 - 10- izuzetan film, svakako pogledati
  • #3
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 5.9.2011. 11:46

    bez obzira na uspješnu i kvalitetnu CGI koreografiju, koja se ne srami ni dnevnih scena,

    kauboji i SF bolje su surađivali čak u starom Westworld iz 1973...pa i u Wild Wild West...zabavnije, smislenije, napetije...

    ovaj film me prvo iznenadio "zelenilom"!!!! kad ste vidjeli western u zelenilu? nikad!! uvijek je to spaljena crvena zemlja, oblaci prašine, eventualno spaljena stepska trava...

    zatim me iznenadio udarcima "nogom u jaja"!!!!! u kojem westernu ste to vidjeli??? niti u jednom!!! tako se prave muškarčine, što su kauboji bili, ne tuku..."John Wayne" se sigurno okrenuo u grobu,

    sama radnja filma ostavlja mnogo upitnika...ukratko, neuspjeli spoj..... 

  • #4
    0 0

    postova:377
    gestapo @ 27.12.2011. 9:34

    Napokon sam ga i ja pogledal!

    Film je pun rupa ko svicarski sir,znam da je to sf ali ima toliko nelogike u nekim scenama za popizdit,ajd mislil sam bude dobar posto glumi Harison Ford ali banana cista, tak je kroz film ko da ga muce crijeva i da svako malo mora iti na wc (zacudujuce losa gluma),a da negovorim o  Danielu Craig koji mi je totalno antipatican, u filmu djeluje kao neki robot  ,mislil sam da gledam terminatora :)  ,ja osobno mislim da ako su vec htijeli takav tip izgleda mogli su uzeti  Paula Bettany koji je za mene deset puta bolji glumac od Daniela Craiga.

    Kaj se tice samog lika kojeg glumi Craig ,prenapuhana osobnost,odbojni karakter i ego do svemira!

    Kaj se tice 
    Olivie Wilde pa koju ona uopce ima ulogu u tom filmu ma daj....film je mogel proci i bez nje cist komotno!

    Sama prica nije ni toliko lose zamisljena ali je uzasno slabo razradena,efekti su dobri i da zasto nebi "vanzemljaci" i dosli u vrijeme divljeg zapada !?!?!?

    Ovo je film da totalno iskljucis mozak i da ga onda pogledas ,u suprotnom ces samo zivcaniti na mane!

    Ocijena  4/10  jer bez obzira na sve film ima par dobrih scena!

  • #5
    0 0

    postova:3
    pinki4 @ 13.9.2012. 17:02

    ajde, nije tolko ni loše ,za ubit vrime...(ima san goste u kući pa san povremeno baca oko na tv, samo nako,da popratm radnju-zanimljiviji mi je bio od gostiju)

  • #6
    0 0

    postova:3
    pinki4 @ 13.9.2012. 17:02

    ajde, nije tolko ni loše ,za ubit vrime...(ima san goste u kući pa san povremeno baca oko na tv, samo nako,da popratm radnju-zanimljiviji mi je bio od gostiju)

  • #7
    1 0

    postova:3
    pinki4 @ 13.9.2012. 17:03

    Namigujeajde, nije tolko ni loše ,za ubit vrime...(ima san goste u kući pa san povremeno baca oko na tv, samo nako,da popratm radnju-zanimljiviji mi je bio od gostiju)

  • #8
    0 6

    postova:1
    naserlihovic @ 15.9.2012. 15:11

    kako da se pokrene neki od filmova na ovom potralu ili neki program tv

  • #9
    10 0

    postova:599
    lordadamko @ 15.9.2012. 18:04

    e to ces sam uspit pomocu drevnih poganskih bogova...

  • #10
    1 0

    postova:161
    ed_hunter @ 6.9.2014. 21:11

    smeće od filma

  • #11
    3 2

    postova:80
    cor @ 6.9.2014. 23:00

    čista me znatiželja natjerala da ga pogledam. samo jedna riječ - glupavo.

    d.craig? lučki radnik koji prikriva alkoholizam, njegov glumački doseg,  to ne treba ni glumiti, stoji ko saliveno. kao đejmsa bonda ga ne mogu smisliti ni zamisliti. finito.

  • #12
    2 0

    postova:542
    leon123 @ 23.12.2017. 14:01
    Vrlo glupav film.Daniel Craig je ocajan,a Ford nesto bolji.Film je glup steta glumaca. 4.9/10
  • #13
    1 0

    postova:1
    goran kovačić @ 3.10.2020. 18:59

    jedan od blesavijih filmova koje sam gledao,ne preporučam ga baš nikome

  • #14
    0 0

    postova:605
    robertini @ 3.10.2020. 22:11

    Sad kad mi je ta emisija stalno u glavi, postalo mi jasno da su ideju "posudili" od emisije Acient Aliens koja se stalno vrti na Historyu

  • #15
    0 0

    postova:93
    malo @ 27.3.2021. 21:20

    Big sh*t.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala