Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Planet majmuna: Postanak

1 2 3
  • #16
    0 2

    postova:71
    g_6 @ 12.8.2011. 10:55

    nažalost, ne mogu podijeliti oduševljenje filmom s dosadašnjim autorima komentara...

    prvo, CGI ispod razine već viđenog, naročito kod mladog Cezara,

    cijela priča predvidljiva i bez iznenađenja i obrata koji bi uspjeli trgnuti iz letargije, kako gledatelja, tako i samu radnju filma,

     SPOILER

     KrajnjeneuvjerljivoponašanjelikaRodmanaprema"ljubimcu"kojegjeodgojioiothraniikojjejedinstven,štojejasnosvakometkoima kućnogljubimcaitoobičnumačkuilipsa,paganebiostavioutamonekomaziludanima...sve skupa vrlo neuvjerljivo

    SPOILER END

    za artikulirani govor potrebno je više od povećane inteligencije, potrebno je tisuće godina evolucije... 

    emocije?? ne znam baš, nekako sam više emocija vidio u filmovima s majmunima-glumcima uobičajene inteligencije...

    istina, bilo je glupo za očekivati da bi ovaj film bio na razini bilo koje verzije "prijašnjeg-nastavaka", bilo dramaturški, bilo scenski, bilo glumački...ali lijepo se bilo  nadati...


    bearfoot


    Predvidiv? Da li si predvidio da je Bright eyes imala dijete pa je zato bila agresivna, nisi li prvo pomislio da 112 ne radi? Jesi li predvidio da će Charlesov mozak stvoriti anti-tijela i blokirati 112, a kad mu je Will htio dati 113 on ga je odbio? Jesi li predvidio da će Cezar zatvoriti vrata čelije kad je Will došao po njega? Što se tiće govora, film je SF

  • #17
    2 0

    postova:2527
    bearfoot @ 12.8.2011. 14:30


    Predvidiv? Da li si predvidio da je Bright eyes imala dijete pa je zato bila agresivna, nisi li prvo pomislio da 112 ne radi? Jesi li predvidio da će Charlesov mozak stvoriti anti-tijela i blokirati 112, a kad mu je Will htio dati 113 on ga je odbio? Jesi li predvidio da će Cezar zatvoriti vrata čelije kad je Will došao po njega? Što se tiće govora, film je SF


    G_6


    naravno da nisam predvidio svaku scenu filma....ali....

    da Brighteyes ima ""mladunče"" !!!! nisu znali ni  u laboratoriju!!!!!!!!!!!!!!  koja debilana....

    Charlesov mozak je samo scenaristička "fraza", da bi nekako opravdali daljnji razvoj radnje filma, tj razvoj preparata...

    čim se Cezarov pogled spustio na ruku s ogrlicom, da...znao sam da neće poći... 

    da ne ulazim sad u sve detalje filma....i SF ima svoju logiku koju daje science u imenu.... 

  • #18
    0 0

    postova:377
    gestapo @ 12.8.2011. 16:34

    Kaj se tice Cezarovog pogleda prema ogrlici,to je jasno pokazano sa tom scenom da je doslo vrijeme odabira ,biti ostatak zivota na "uzici" ili prekinuti tlacenje,mrcvarenje,izivljavanje nad ostalim majmunima u zatvoru(prihvatilistu) i krenuti putem oslobodenja,mislim da ta scena govori 1000 rijeci(kao i mnoge u tom filmu)!

    Kaj se tice artikuliranog govora i koliko tu godina treba,kad su njegovu mamu punili onim serumom on je evuliral u utrobi zbog toga, geneticka nuspojava,slucajnost ili bilo sto.Nezaboravimo da bez obzira kaj su ostali majmuni bili na serumu 112 i 113 nisu mogli govoriti(njima ce trebat puno duze),tak da kaj se tice Cezarovog govora nevidim zasto bi se trebalo preispitivati njegov govor jer se njegova inteligencija jako razlikuje od ostatka ekipe!

     Ovo je strikno moje glediste na gore spomenut komentar!

  • #19
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 13.8.2011. 10:28

    https://www.imdb.com/title/tt1814836/

    kad se već razvila rasprava...pogledati ovaj dokumentarac pa možemo o emocijama.... 

  • #20
    0 2

    postova:2916
    gorlock @ 13.8.2011. 15:41

    https://www.imdb.com/title/tt1814836/

    kad se već razvila rasprava...pogledati ovaj dokumentarac pa možemo o emocijama.... 


    bearfoot


    @bearfoot, ako se i sam baviš znanošću onda mogu shvatiti tvoje razočarenje filmom, ali stari ovo je SF film a ne znanstveno-dokumentarna serija. Laughing 

    Planet majmuna Postanak nadasve je po mnogočemu izuzetno dobar film. 

    Ne da mi se sada naširoko o tome piskarati. 

    Ako ćemo u brojkama na samom početku prikazivanja film je zaradio 54 milijuna dolara u Americi.

     Deset najgledanijih filmova u SAD-u i Kanadi:

    1. "Rise of the Planet of the Apes" 54
    2. "Štrumfovi" 21
    3. "Cowboys & Aliens" 15,7
    4. "The Change-Up" 13,5
    5. "Captain America: The First Avenger" 13
    6. "Harry Potter: Darovi smrti drugio dio" 12,2
    7. "Crazy, Stupid, Love" 12,1
    8. "Friends with Benefits" 4,7
    9. "Horrible Bosses" 4,6
    10. "Transformers: Dark of the Moon" 3.

  • #21
    2 1

    postova:2527
    bearfoot @ 14.8.2011. 0:18


    @bearfoot, ako se i sam baviš znanošću onda mogu shvatiti tvoje razočarenje filmom, ali stari ovo je SF film a ne znanstveno-dokumentarna serija. Laughing 

    Planet majmuna Postanak nadasve je po mnogočemu izuzetno dobar film. 

    Ne da mi se sada naširoko o tome piskarati. 

    Ako ćemo u brojkama na samom početku prikazivanja film je zaradio 54 milijuna dolara u Americi.

     Deset najgledanijih filmova u SAD-u i Kanadi:

    1. "Rise of the Planet of the Apes" 54
    2. "Štrumfovi" 21
    3. "Cowboys & Aliens" 15,7
    4. "The Change-Up" 13,5
    5. "Captain America: The First Avenger" 13
    6. "Harry Potter: Darovi smrti drugio dio" 12,2
    7. "Crazy, Stupid, Love" 12,1
    8. "Friends with Benefits" 4,7
    9. "Horrible Bosses" 4,6
    10. "Transformers: Dark of the Moon" 3.


    gorlock

    ja nigdje nisam rekao da sam razočaran filmom, već da ne mogu podijeliti oduševljenje filmom ostalih članova portala,

    film je na nivou ostalih ovogodišnjih hit filmova, dakle ništ posebno...ni po čemu to nije izuzetno dobar film, kao ni ostala sranja koja si nabrojao..."povukli" su ga u svakom pogledu kvalitetniji stariji  "imenjaci"...

  • #22
    0 2

    postova:560
    crnisokol @ 24.12.2011. 11:41

    Fantastičan film...prvih 40-tak minuta je savršeno napravljeno, uspjeli su postići povezanost gledatelja (mene konkretno) sa Caesarom u tako kratkom vremenu...Serkis blista kao Caesar, Franco dobar, Freida Pinto samo ukras :D...vidio sam da je netko napisao da je CGI loš??? - CGI je fantastičan u ovom filmu...

    najbolji film koji sam pogledao ove godine (šećer dolazi na kraju :D)

    preporučam film svakome ;)

  • #23
    3 1

    postova:513
    bozoli @ 14.1.2012. 18:37
    Stvarno??? Najbolji?? Mora da je to neka muška perspektiva jer mi je film bio osrednji, čak i... da, usudit ću se i reći: razočaranje. Pre brzoplet i pojednostavljen završetak.
  • #24
    0 0

    postova:560
    crnisokol @ 14.1.2012. 19:09

    Ne slažu nam se ukusi onda ;)

    Jep, ovo je naj film koji sam odgledao prošle god...kraj mi je dobar, mogao je i nešto bolje (mada kraj originala nije mogao nadmašiti - najjači kraj filma ikad), ali je zato prvih četrdesetak min. savršenstvo...

  • #25
    1 2

    postova:1130
    mario @ 15.1.2012. 0:10
    Meni je isto film baš legao, bio sam malo skeptičan ali sad mogu reći da nemam zamjerke. Serkis rula a CGI je 5/5. E i ona scena na mostu mi je nešto genijalno.
  • #26
    1 2

    postova:55
    ekran @ 15.1.2012. 18:10
    Ukratko - odličan film.
  • #27
    1 1

    postova:213
    zac @ 15.1.2012. 21:26

    Film mi je zanimljiv bio za pogledat, radnja glatko teče, rekao bi vrlo dobar. Složio bi se sa Marijom da ona scena na mostu i nije baš previše dojmljiva. No opet tko voli serijal neg svakako gleda.

  • #28
    1 2

    postova:2
    miro barisić @ 16.9.2012. 14:17

    Iznenadio sam se,da je film ovako dobar.

  • #29
    1 3

    postova:114
    mersault @ 10.12.2012. 12:16

    poput vjetrenjača protiv kojih se bori Don Quijote

    Čini mi se da je jedini koji se ovdje bori s vjetrenjačama @bearfoot. Mada razumijem oduševljenje nekih forumaša filmom i validne argumente koje su iznijeli. Ali ta borba za nezavisnost, kritika čovječanstva, navodno jaki dramski elementi samo su prividni kostur filma, koji već od početka dobrano nagrizaju ćelije plot holeova i površnosti. Neko od prethodnih komentatora je dobro primijetio da film odlično manipulira gledaočevim emocijama, ali to ne ide na "čast" filmu nego gledaocu.

    Kada se manipulira emocijama u ratnim filmovima onda ćemo pametovat' kako je to patetika za mediokritete, ali ćemo zato balit' na homonidizirane majmune i prosječne overdramatične scene. Neko reče kako se u ovom filmu kritizira Čovjek. Možda, ali ta kritika je blago rečeno licemjerna iz razloga što majmun i kada gradi neku nezavisnost gradi je u stilu čovjeka, čak i taj zadnji čin tobož osamostaljenja: "I'm home", učinjen je patetično, ljudski - govorom. @bearfoot je iznio samo neke od plot holeova, ali su ostali iznijeli, iskreni budimo, validen prednosti filma. Razumijem da je ovo blockbuster i da mora pokriti budžet, te da mu je isključiva namjera zarada, te zbog toga i više cijenim postojeće prednosti

    Da nema tih predosti ocjena bi bila 3, ovako eto mu petica.

  • #30
    2 0

    postova:197
    silkycoco @ 21.12.2013. 15:17

    Nakon što sam vidjela trailer za novi nastavak koji stiže sljedeće godine, shvatila sam da ovaj film nisam gledala, i to isključivo zato što mi je ona verzija iz 2001. godine sa Wahlbergom i Helenom BC bila grozna naspram originala iz 1968. No, zainteresirao me film pa sam ga neki dan pogledala.

    Film mi se jako svidio, vizualno je odličan, jedina nelogičnost mi je

    .

    Uglavno, sviđa mi se iz 2 relativno povezana razloga:

    1. Jasno su pokazali problematiku zlostavljanja životinja u svrhu ekperimenata, i ne samo u laboratoriju, već i u ono tzv. prihvatilištu gdje je dobro pokazano kako neki ljudi vole ugnjetavati slabije od sebe. Dakle, sviđa mi se otvoreno pitanje mučenja i testiranja nad životinjama.

    2. Drugo je vezano na prvo: uz svo to mučenje i testiranje na životinjama, film jasno pokazuje da iako eksperiment uspije na životinjama, ne mora uspjeti i na ljudima! Što je još jedan apsurd svih tih pokusa. Kaže se kad pitate znanstvenike zašto testiraju na životinjama: zato što su slični ljudima. A kad ih pitate zašto je prihvatljivo i moralno testirati na životinjama: zato jer su različiti od nas ljudi.

    To je upravo to. Jedva čekam nastavak. :)

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala