Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Che: Dio drugi

1
  • #1
    0 0

    postova:17
    puckman @ 30.9.2010. 23:16

    Čuj tek sad u kinima .

    Gledao sam ga  prije godinu dana ako ne i još ranije.

    Iako film kao film nije loš ali da nam guraju stare filmove ipak nije u redu.

  • #2
    0 0

    postova:2
    koko @ 5.1.2011. 22:08
    colllllllllllllllllLaughingKiss
  • #3
    2 0

    postova:311
    auran @ 16.7.2013. 9:45

         Che: Drugi dio iliti Che: Gerila opisuje zadnje mjesece Cheova života koje je proveo organizirajući i vodeći pokret za oslobođenje Bolivije želeći time raspiriti revoluciju u samom srcu Južne Amerike i povezati sve oslobodilačke pokrete protiv marionetskih vlada na tom kontinentu kojima je upravljao SAD iskorištavajući ljude i resurse tih zemalja putem svojih korporacija.

         Nažalost sve ono što je funkcioniralo tijekom Kubanske revolucije u Boliviji nije uspjelo prije svega zbog uplitanja američkih obavještajnih službi u rukovođenju i obučavanju bolivijskih vojnika određenih za likvidiranje Chea i gerilaca, pa do povlačenja potpore bolivijskih oporbenih stranaka pod vodstvom Maria Monjea i zastrašivanja stanovništva od strane bolivijske vojske što je na kraju rezultiralo uništenjem gerilskog pokreta u Boliviji.

         Neuspjeh revolucije u Boliviji i Cheova smrt utjecali su na gašenje svih ostalih narodnooslobodilačkih pokreta od Perua do Argentine ostavivši do dana današnjeg narode Južne Amerike na milost i nemilost pohlepnih sjevernoameričkih korporacija koje su uz pomoć vlade SAD-a i njenih obavještajnih službi svegavale demokratski izabrane južnoameričke vlade i postavljale sebi naklonjene diktatore. 

         Žalosno je što je Cheov lik postao najeksploitiraniji simbol današnjice korišten upravo od sustava protiv kojega se borio i na kraju izgubio život.  

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala