Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Junaci Domovinskog rata: Ruže hrvatske

1
  • #1
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 17.2.2009. 21:52

    Hvala svima koji su sudjelovali u realizaciji ove dokumentarne emisije!

            

    Gospodine Stankoviću, predlažem Vam da umjesto Lepe Brene u emisiju pozovete jednu od ovih hrabrih žena!

    Možda će se supruge Vaših kolega novinara poželjeti slikati i pored neke od njih? A definitivno će puno toga i naučiti... 

  • #2
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 17.2.2009. 22:37

    Hvala svima koji su sudjelovali u realizaciji ove dokumentarne emisije!

            

    Gospodine Stankoviću, predlažem Vam da umjesto Lepe Brene u emisiju pozovete jednu od ovih hrabrih žena!

    Možda će se supruge Vaših kolega novinara poželjeti slikati i pored neke od njih? A definitivno će puno toga i naučiti... 


    buzdovan

    Sa ovim se u potpunosti slažem i dodajem -

     BRAĆA HRVATSKOG ZMAJA

    Osebujno ime odabrano je po uzoru na Ordo equestris draconis (Red zmajskih vitezova) hrvatsko-ugarskog kralja Sigismunda, utemeljen 1408. u kojem su prvotno pretežno bili Hrvati.

    Znakom Družbe postao je zlatni zmaj zelenih krila koji čuva štit s povijesnim hrvatskim grbom, a zaštitnik je Sv. Juraj, dok je Družbino geslo “Pro aris et focis deo propitio” (Za žrtvenike i ognjišta, s Božjom pomoći).

  • #3
    0 0

    postova:541
    franz @ 17.2.2009. 23:43

    ... Napoleon je izjavio! - dajte mi samo 100 tisuća Hrvata i porazit ću cijeli svijet!

    .. veliki Bizantski veziri! - Hrvati su hrabri, borbeni u ratu, ali i pravi domoljubi!

    .. ispričat ću malu priču o o hrabrim domoljubima Hrvatima 1566 godine!

    .. kako je Otomanski polumjesec osvojio ratom sve veća i nova prostranstva, zemlje tako je velika opasnost dolazila prema Sigetu mijestu blizu Pećuha, di je kao zapovjednik bio Nikola Zrinksi! Slavonija je u večini bila pod otomanskom upravom! s obzirom da je večina juga do Dalmacije osvojena veliki vezir Mehmet Sokolović sa Sulejmanom pođe na Siget prešavši kod Osijeka preko Drave s 90. 000 ljudi i 300 topova! ako padne Siget pasti će i Pešta, te Beć isto dolazi u veliku opasnost od Otomana! No Zrinski je bio poznat po svojoj hrabrosti i kod turaka! Siger je branilo 2.500 momaka od toga ponajviše sami Hrvati i malo Mađara! oni su trebali izdržati dok nestigne pomoć austrije i kralja maksimilijana! Sultan kad je stigao opkolio je grad i velikom žestinom topova napao zidine!  Hrabri momci su se morali skroz unutar grada povući. Turska vojsak je zatim napala grad, ali su ga Zrinski s vojskom Hrvata obranili i naneli im štetu. Nakon toga ponudi mu vezir uvjete predaje ili da pobjegnu dok ne izvrši zadnji udar! Hrabri Hrvati iako nadjačani nisu niti pobjegli niti su prihvatili sramotne uvjete, nego je >Zrinski stao ne čelo vojske i zapovjedio sveopći napad na turke izvan grada! Zrinski je kod zidina Sigeta poginio, ali mala skupina Hrvata je uspila zaustaviti daljnji proboj otomanskog carstva prema Pešti i Beću! 2.500 Hrvata je stalo protiv 90.000 i 300 topova!

    i danas tko bude putovao u Budimpeštu vidit će te kako Mađari cijene Nikolu Zrinskog i hrvate iz tog doba! a oni ga zovu Miklos Zrinji! i u središtu Budimpešte je i njegov kip!

     .. neka nam živi vječna nam Hrvatska!! uber alles fur kroatien!!

    .. svaka čast i slava svakom hrvatskom junaku, današnjice ili prošlih vremena!!

    von franz

  • #4
    0 0

    postova:5
    murofoediv @ 5.6.2009. 18:33
    jedno veliko hvala svim junacima domovinskog rata samo velika steta sto uglavnom sve te hrvatske ruze venu po zatvorima lijepe nase a bogami i dalje po EVROPI
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala