Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Scorseseov 'Vuk s Wall Streeta' izbjegao zloglasnu oznaku NC-17
Kontroverzni film uspio je dobiti oznaku R, a trajat će skoro 3 sata!

Scorseseov 'Vuk s Wall Streeta' izbjegao zloglasnu oznaku NC-17

1
  • #1
    3 0

    postova:85
    acid @ 28.11.2013. 12:21

    "brutalno nasilje nije problem, već isključivo golotinja"

    besmisleno

  • #2
    1 0

    postova:256
    karter @ 28.11.2013. 13:40

    Aha opet o ratingsima ću pričati i opet isto. Američki cenzori lakše prelaze preko brutalnog nasilja nego golotinje, licemjerno kao i njihovo društvo. A što se tiče filma neznam što je moglo nagnati MPAA za tako radikalnu ocjenu. PA gledao sam horore sa galonima krvi i golotinjom i dosta eksplicitnim seksom pa je bilo R, a ovdje još scorsese, eminentni glumci i kandidat za nagrade, sad bi zbilja volio viditi originalnu verziju.

  • #3
    1 0

    postova:256
    karter @ 28.11.2013. 15:44

    Naravno ja sam isto protiv cenzure svugdje pa tako i u filmu. E i nisam znao kako jedna verzija leoneovog epa još nije prikazana. Ja sam jedino gledao onu od skoro 4 sata ako se ne varam. Međutim lijep proimjer kako cenzura može uništititi dobar film, kad je pušten u američka kina došao je unekoj izmrcvaljenoj osakaćenoj verziji od 2 sata i nešto sitno koja nije dobro prihvaćena niti od publike niti kritike, pa i sam leone je umro brzo nakon toga filma razočaran i verzijom i reakcijom publike te nije do smrti više snimao filmove , tek je kasnije predstavljanjem dužih verzija film stekao kultni status, kao i skoro sva druga djela velikog umjetnika.

  • #4
    0 0

    postova:8
    filmopat @ 29.11.2013. 11:03

    Primjer još jednog lošeg američkog sustava cenzuriranja. Zamislite, sjedite s djetetom (ili djecom) u kinu i gledate kako se ubijaju, kolju, bacaju bombe u usta, režu ruke, etc., i to je kao normalno, a kad vam se pokaže gola žena i, nedajbože, goli muškarac u istom kadru nastupi ćudoredna cenzura jer ONI se brinu da vaše dijete "ne shvati krivo golotinju". O, Bože, gdje je tu logika!  

    Redatelji se moraju više boriti za svoja djela. Nezavisni filmaši im mogu biti primjer. Nije sve u zaradi, naročito starijim autorima kao što je Scorsese.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala