Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Gledali smo: Legija
Iole iskusniji gledatelji će s lakoćom prepoznati "posvete" opusu Carpentera i Rohmera, kao i seriji "anđeoskih" horora Proročanstvo

Gledali smo: Legija

1
  • #1
    0 0

    postova:158
    sever69 @ 2.5.2010. 17:35
    Upravo ga pogledao, ne znam kaj da velim, osim: Nit v rit, nit mimo.
  • #2
    0 0

    postova:599
    lordadamko @ 2.5.2010. 18:54

    ma ja ga gledo prije par tjedana...nije mi bas nesto...nije ni jadan ono ali mi sve to malo plitko...tijekom filma sam se zapito pa kakav je to onda SVEMOGUCI BOG kad nemoze ni ubit 1 jedino malo dijete...znam da je to film al opet malo mi to sve pre plitko...a i nit mi je neki horor, osim one babe belosne na pocetku koja te mal iznenadi ovo ostalo je dosta slabo...

    ja bi dao ocijenu podnosljivo...

  • #3
    0 0

    postova:405
    karakteran @ 2.5.2010. 20:14
    gledao prije mjesec dana. zanemariti.
  • #4
    0 0

    postova:11
    mariola @ 8.5.2010. 16:54

    Još jednom: ovaj kritičar je čisti tenkre, nema blage veze sa vezom. Pored svih gluposti koje je našarao na ovim stranicama ova je šlag na tortu; maltene je dao istu ocjenu ovom ruglu od filma i "Sherlock Holmesu" prije par mjeseci.

    Prije svega, "Legija" je tipična prvorazredna filmska bljuvotina koja ne bi trebala ići ni na dvd-e, kamoli kino dvorane. Nemam neki običaj biti nemilosrdan, ali ovo doista to zaslužuje. Prvo, sam pogled na dobro i loše, ljubav i zlo, koji nam se ovdje servira, je toliko jeftin, jadan i nizak da je čudno da se redatelj takve razine svjesnosti odluči baviti ovakvom temom. Drugo, realizacija je očajna.Scene su manje više jadne, pokušaj imitiranja apokaliptičnog filma ceste koji krade elemente iz "Proročanstava", "Noći živih mrtvaca" i "Napada na policijsku stanicu..." je bezvrijedan. Nakon prvih 15-ak minuta koji su koliko toliko zanimljivi, slijedi jeftina patetika o "nadi u čovječanstvo". Što bi i išlo da likovi nisu toliko iritantni, zlonamjerni, a možda i najgore, loše odglumljeni. Mladac iz teško podnošljivog "Tokyo drifta" je ovdje potpuno nepodnošljiv, sa teškim južnjačkim naglaskom, iako njegov otac (D. Quaid) koji s njim živi čitav život uopće nema takav naglasak. U svakoj sceni ima pogled tužnog janjeta ili psića koji ne zna kome pripada, a ispada da je sudbina čovječanstva u njegovim rukama. Ostali su tek malo podnošljiviji, a D. Quaid očigledno više stvarno nema kriterija. Svakako preskočiti ovaj jad i bijedu. Ocjena: 1,5/10 (nije čisti 1 samo zbog scena sa bakicom u restoranu).

    Još jednom; ovaj kritičar je katastrofa bez ikakvog filmskog znanja i ukusa. Sramota za struku...

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala