Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Gledali smo: Sherlock Holmes
Strahovi da će Ritchiejev tretman slavnog detektiva predstavljati još jedno holivudsko silovanje kulturne baštine uglavnom nisu bili opravdani

Gledali smo: Sherlock Holmes

1
  • #1
    0 0

    postova:599
    lordadamko @ 30.12.2009. 5:22
    ovo je na IMDb-u:
    User Rating:

    7.8/10

    moram se naviknit na ovog kriticara, ak kaze da je 5 onda je najcesce 7, ak kaze 7 onda je blize 9tki...znaci za opr 2gore, ok skonto sam formulu Laughing

    al necu lajat previse idem taj film uskoro pogledat pa sam sudit... po traileru se cini dobar...

  • #2
    0 0

    postova:116
    olio @ 30.12.2009. 12:44
    meni je ok film, iako izgleda kao dugi uvod u drugi dio
  • #3
    0 0

    postova:3
    goog81 @ 31.12.2009. 10:47
    Kao fan Guy Ritchia ovaj film sam očekivao više od Avatara i mogu reći da me uopće nije razočarao.  Možda se malo "matrix" tučnjave u to sve ne uklapaju, ali se u globalu nije pretjeralo sa akcijama i film se ipak temelji na priči. Odlična priča, izvrsni likovi i blatnjavo-tmurna atmosfera koja se proteže kroz film su sve u svemu po meni zaslužili solidnu 8/10.
  • #4
    0 0

    postova:11
    mariola @ 31.12.2009. 18:10
    I još jedno kritičarsko masturbiranje istog, nakon Avatara. Za ovaj film mogu reći, kako sam već i na nekim drugim forumima napisao: Odlično, dinamično, duhovito, spontano. Kao što me oduševio B. Pitt u "Snatchu" tako me, i još više, R. Downey Jr. ovdje. On je genijalan, graciozan, sjajan, šarmantan i neponovljiv u ulozi Holmesa, užitak ga je gledati. Ne zaostaje puno niti J. Law u ulozi Watsona, a kemija između njih dvojice kao glavnih protagonista je najbolja još od vremena "Smrtonosnog oružja". Jedina zamjerka filmu je malo lošija druga polovica od prve i prekratka rola M. Stronga kao Loda Blackwooda. Još jedna fenomenalna stvar u filmu je glazba- originalna, odlična i zapanjujuća. I, da, ispravak potpuno netočnog navoda; kemija između Sherlocka tj. Downey Jr.-a i Rachel Mc Adams je fenomenalna, na granici cinizma i obostrane nepodnošljivosti te neke čudne privlačnosti. Još je važnija, prije opisana kemija između Holmesa i Watsona. Sve u svemu, da je druga polovica filma odlična kao i prva, bila bi desetka, ovako je cca. 9,5/10. U svakom slučaju, među 5 najboljih filmova ove godine.r
  • #5
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 2.1.2010. 16:33
    Čini mi se kako je naš ozloglašeni kritičar pod pogrešnim dojmom da ako daje niže ocjene i bude "više kritičan", da će ga netko shvatiti ozbiljno. Tough luck, mate! Nismo mi takve budale. Innocent
  • #6
    0 0

    postova:422
    jana_banana @ 2.1.2010. 17:34

    Mislim da biti filmski kritičar - nije nimalo lako... Samo si zamislite da vam je to actually posao - svaki dan, već viđeni glumci, mjuza koju si čuo bezbroj puta, efekti - super, ali niš extra.. etc. etc.

    Jednostavno moraš postat blaziran, neotporan na metke i jaaako osjetljiv na finese.

    Pokušala sam cijelu stvar sagledati iz mračnog kritičarkog kutka i rezultat je katastrofalan - dala bi im još i manje ocjene..., no na svu sreću slobodna sam film odgledati kao nepoznanica xyz i uživati u trešu do mile volje.

    Stoga dragi moji - budite škrti s kritikama kritičara.

  • #7
    0 0

    postova:494
    beno @ 2.1.2010. 18:20
    Kriticari su samo ljudi - ljudi s vlastitim ukusima. Da postoji jedna matematicka formula po kojoj se odredjuje prava, jedina, objektivna ocjena filma, bio bi na svijetu samo jedan kriticar. Ovako je najbolje naci jednog-dva s kojima se najvise slazes u misljenu i obracas pozornost samo na njih. Ostali neka trkeljaju do mile volje ;)
  • #8
    0 0

    postova:11
    mariola @ 2.1.2010. 18:44
    Mislim da je ovdje "Bozoli" otprilike pogodio o čemu se radi kod ovog kritičara, i zato sam ga i iskritizirao na način koji jesam. Daleko od toga da nema dobronamjernih i visoko objektivnih kritičara, ali žaliti ih kao neke "mučenike" i požrtvovne radnike za koje nijedna plaća ne bi bila dovoljno velika, nema nikakva smisla. Ići okolo i gledati ili slušati te ocjenjivati tuđe autorsko djelo (filmsko, glazbeno ili književno) i za to još biti plaćen, baš i nije neka loša karma. Daleko od toga. No, najgore je kad osoba u tom poslu postane suviše cinična, negativna, zlonamjerna i unaprijed prilazi djelu s predrasudama. Tada dobivamo ovo što je pokazao ovaj kritičar Dragan u svoje tri recenzije na koje sam naišao- negativizam bez prave podloge i puko filozofiranje zasnovano na predrasudi. Naravno, kad se govori o kritičarima i njihovom teškom poslu, treba uzeti u obzir da su se mnogi od njih okušali upravo u poslu koji recenziraju i to najčešće sa slabim rezultatima, npr. glazbeni kritičar Ante Perković (kojeg inače dosta cijenim kao glazbenog kritičara) kod nas. Stoga, ako oni mogu kritizirati nečiji autorski rad i pritom biti zlonamjerni, nema razloga zašto netko ne bi mogao kritizirati njihovu recenziju, pogotovo ako je ona rezultat negativizma i predrasuda.
  • #9
    0 0

    postova:1
    scherlocholmz @ 19.1.2010. 20:13

    Ja bi si PUCAO u GLAVU da sam kritičar!

     Kao prvo,moraš bit pun govana da možeš tolko srat po stotinama ljudi koji su se mjesecima trudili snimiti film!počevši od najjadnijeg vodonoše itd. do samih glavnih glumaca(downey jr. se nabildao) i izvršnih producenata i štatijaznamkogasvene!!  Kritiziranje je najbezvrijednije zanimanje na svijetu! modni mačak je premija za kritičare(mada bih si svejedno odrubio glavu tupim nožem)! Koga briga šta vi mislite? kome to mijenja život? ljudi imaju oči,uši,MoZak pa mogu sami zaključit da je film dobar,loš,glup..  nastaviti sa  normalnim životom! Još kad samo pomislim koliko ste fakat jadnih filmova pogledali i onda to iz "profesionalnog" kuta gledanja podijelili sa ljudima koji naprosto uživaju sjediti u udobnim sjedalicama cinestara,zobat kokice u opuštajućoj atmosferi i na kraju,pa neću propast za tričavih 25kn ako je film loš,otići ću van ili izdržati do kraja pa poslije srat sa guštom po filmu ko što serem po vama! 

  • #10
    0 0

    postova:1
    shtakinaath @ 5.4.2010. 20:25
    dajte, molim vas, kriticar je potpuno u pravu! danas se, u nedostatku dobre glume, ide na efekte i ne znam kakve letece tucnjave, umjesto da se smisli dobra prica i dobro odglumi...film je jedan osrednji, pomalo zamoran spot. nista vise.
  • #11
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 5.4.2010. 23:06

    U potpunosti se slažem s kritikom i cjelokupnim osvrtom. Možda je ocjena mrvicu niža od očekivane, osobno bih ga ocijenio sa 6/10.

    Mislim da se iz ovog filma moglo izvuči puno više, ali i ovako je poprilično gledljiv.

    Ne znam zašto se toliko ljutite na kritiku? Meni je odlična. Dakle, rješenje je vrlo jednostavno. Pročitamo Draganovu kritiku filma, ako je dobra ja ga odem pogledati, a vi ga izbjegnete u širokom luku. I obrnuto...

    Laughing

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala