Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box
Disney izbacuje kontroverzni dio iz povijesti Ratova zvijezda
Kako nastavak franšize ide u potpuno drugom smjeru, kontroverzni kostim princeze Leie više neće biti prisutan na novim proizvodima

Disney izbacuje kontroverzni dio iz povijesti "Ratova zvijezda"

1
  • #1
    1 0

    postova:599
    lordadamko @ 5.11.2015. 0:02

    ala svijet ide ukurac ako su ovakvi potezi potrebni...

    btw sama Carrie je trazila da joj se da neka scena koja komplementira njeno hmm fino tijelo jer je do tada uvijek nosila odjecu po kojoj se tesko moglo skuzit da je uopce zensko...

  • #2
    3 2

    postova:2530
    bearfoot @ 5.11.2015. 8:47

    baš je to jadno, taj lažni moralizam i ta lažna filantropija i taj "dušebrižni" odnos prema drugim ljudima, a najgore od svega je negiranje ljudske povijesti, razvoja čovjeka od nivoa primata do današnjeg nivoa svijesti čega je robovlasništvo sastavni dio, kao i sve druge loše stvari koje su dovele do današnje civilizacije...zašto ih negirati kad su sve te loše stvari sastavni dio našeg genetskog bazena, sastavni dio našeg bića...zašto je prihvatljivo gledati ubojstva na tv a nije golo tijelo??ako je dekadencija bila uzrok propasti mnogih prošlih civilizacija, što će biti uzrok propasti ove, koja je ipak različita, ne samo zbog globalnosti...sva sreća, dovoljno sam star pa ću ostatak života proživjeti u za mene još uvijek prihvatljivom načinu života...bojim se ipak da ću doživjeti ograničenje slobodnog interneta, to je jako blizu...

  • #3
    0 0

    postova:130
    krushka @ 5.11.2015. 13:50

    Nemam pojma o Ratovima zvijezda, nikada ih nisam gledala, ali mi je iz ovog člančića jasno da se radi rodnoj ideologiji koja je uzjahala ovu civilizaciju i koja pod krinkom posvemašnje tolerancije zatire sve postojeće razlike među ljudima, od spolnih do društvenih. Više nitko ne smije biti ništa doli asimilirani borgov podanik. Nas jadnike sad to pati, ali u budućnosti će nam valjda to bit normalno jer iduća pokoljenja za bolje neće znati. Stvari se neminovno mijenjaju, nisam sigurna da ih je moguće konzervirati ili da ima smisla opirati im se na bilo koji način, osim možda nekakvim stanjem svijesti koje nam i inače može pomoći, ako želimo plutati mimo valova.

     
    Svojevremeno su i neke od Zvjezdanih staza obradile tu problematiku smjestivši je na planet istih jedinki na kojem je, uslijed nepoštivanja teško uspostavljenog "reda", ustanovljen i prijeki sud za one koji su se osjećali drugačije odnosno da pripadaju nekom od dvaju spolova. Ako se dobro sjećam.
     
  • #4
    1 1

    postova:2530
    bearfoot @ 5.11.2015. 14:43

    gledala si zvjezdane staze a nisi ratove zvijezda? neobično....

  • #5
    1 1

    postova:599
    lordadamko @ 5.11.2015. 17:07

    ultra komicna mi je cinjenica sto upravo zahvaljujuci toj sceni di se "sama" oslobada robstva da je ona postala simbol jakog zenskog lika...a sad to guraju pod tepih...

    pa sta bi Lea bila bez tih neprozivljenih nedaca?! razmazena princeza...s losim modnim ukusom...

  • #6
    2 0

    postova:130
    krushka @ 6.11.2015. 13:00

    Prijateljica mi je prepručila Zvjezdane staze, a ratove nije, istaknuvši filozofsku potku Staza (i to posebno u Enterpriseu) u odnosu na Ratove u kojima je više riječ o vječnoj borbi dobra i zla s više naglašenom sf radnjom i u koje je shodno tome ulupano više para. Odbijaju me takvi sadržaji.


    Zvjezdane staze su na mene imale terapeutski učinak i pravile su mi društvo kakvo sam priželjkivala u stvarnosti - društvo inhibiranih strasti, nesputanog racija, a sve u beskraju vremena i prostora. Mali svijet može biti sasvim deprimirajući, nudi uvijek samo iste situacije, iste razvoje događaja s našim istim, ograničenim karakterima. Ratovi ne nude ništa suprotno tome, naprotiv, nude upravo to - ljudsku ograničenost zamaskiranu znanstveno-fantastičnim dostignućima. Divljaštvo u plastici. Dosadno.

  • #7
    0 2

    postova:2530
    bearfoot @ 6.11.2015. 13:54

    teško je meni pratiti tvoj, kruška, tijek misli koji proizlazi, iz moje perspektive potpuno iskrivljene slike svijeta i društva......u kojoj ti npr, vidiš kriminalce kao "stvarne bijede poput neobrazovanosti, disfunkcionalne ili pretradicionalne obitelji ili nekakve urođene nezasitnosti i hiperaktivnosti kao "odskočne daske", iz ranijeg osvrta na film...tu si me "smela" iu nastavku i nisam se snašao u replici...a tu iskrivljenost prenosiš i dalje, ali sad evidentno netočno i neprimjenjivo, čak nemoguće pravdati perspektivom, jer su i zvjezdane staze isto bitka dobra i zla u beskraju svemira, čak i naglašenije anksiozno, dakle ne na univrzalnom nivou već na nivou rasa... jer ne znam jesam li u svim mnogobrojnim epizodama koje sam gledao vidio ijednu naklonjenu nezemaljsku rasu, ovih dve tri što putuju s "našima" ne računam...mislim potpuno krivo gledaš, tj vidiš, tj ne vidiš...ali veseli me da su tvoji komentari, iako kićeni učenim izričajem, u biti isključiviji i agresivniji od mojih...istina ja sam malo omekšao u zadnje vrijeme...ai izaključio sam da moj medvjeđi intelekt nije za učene rasprave....

  • #8
    1 1

    postova:599
    lordadamko @ 6.11.2015. 17:19

    znam da je ovo internet i da se tu raspravlja samo radi potrebe o raspravljanju...al nije li besmisleno pricati o razlici izmedu ZS i RZ kad je jedno ugl serijal di imas ne samo bezbroj epizoda za izbirat nego i razlicitih verzija...di je ovo drugo trilogija ( zadnja 3 se pravimo da nepostoje) a uz sve to nisi ih ni pogledala pa bi te molio da prvo pogledas originalnu trilogiju ratova, koje ce te kostat uz pispauze 8-9h pa onda usporeduj...

    ja sam osobno vald pogledo ama sve od obojeg al nikad nisam imo potrebu usporedivat...po meni bi isto bilo da sad usporedujem lotr i dextera...

  • #9
    1 2

    postova:2916
    gorlock @ 6.11.2015. 21:27

    Od obleke princeze do beskrajnih svemirskih putovanja kroz jedne ili druge....

    Meni to sliči na političke poruke, za ove ili one ? Smije se

    Što se pak tiče obleke, tako mi je svejedno, Disney je uljepšao i Trnoružicu, a priča je ipak nešto drugačija i što onda?

    U nedostatku originalnih ideja imat ćemo još jednu verziju Ratova Zvijezda.

    A što se tiče usporedbe ja glasam za koaliciju Ratova Zvijezda i Zvjezdanih Staza - jednostavno ne mogu se odlučiti.

  • #10
    3 0

    postova:1962
    aya @ 7.11.2015. 2:34

    Kao zadrti trekkie imam se potrebu uključiti, al nemam namjeru filozofirati. Ukratko, gledala sam sve Startrekove (serijale i filmove), kao i Starwarse i ne bih jednu epizodu bilo kojeg Startreka mijenjala za cijeli opus Starwarsa. Ali to sam samo ja. Osmijeh

  • #11
    3 0

    postova:130
    krushka @ 9.11.2015. 12:25
    Šta ste se razgoropadili? Muči vas kaj sam malo fulala? Nisam smjela sudit po koricama, prekršila sam neku zapovijed portala ili zdravog razuma..Ne razumijem kako sam pretenciozna? Moj izbor filmova zasniva se na mom ukusu i moje prijateljice očito u ovom slučaju. Žao mi je što sam neke iziritirala svojim stilom "kićenim učenim izričajima", iako moram priznat da ne znam o kojim se to učenim izrazima radi, a koje ostali ne koriste.
     
    Bearfoote ti si se čudio tome što sam gledala Staze, a Ratove ne. Samo sam pristojno iznijela svoje razloge, ma kako se oni činili neutemeljenima. Prvotna mi namjera nije bila uspoređivati ta dva serijala. Jasno mi je da je u najmanju ruku nezahvalno pričati o nečemu što nisam gledala.
    U Zvjezdanim stazama ne vidim borbu dobra i zla. Borba se vodi oko nekih pitanja koja po sebi nemaju pravi ili krivi odgovor, već su stvar izbora i kapaciteta nekoga da odabere svoj pristup nekoj etičkoj ili moralnoj dilemi. Mada sam ipak više gotivila Enterprise nego druga izdanja pa ne mogu to sa sigurnošću tvrdit.

    Što se tiče ulupanih para - nisam gledala Ratove, ali mi se iz nekih inserata produkcija općenito učinila raskošnijom i spektakularnijom i da je kao takva bila više samoj sebi svrhom, dok je u Zvjezdanim stazama po meni čisto instrumentalizirana. Što se tiče borbe dobra i zla ponavljam da ju je istakla prijateljica i ja sam je poslušala. Nisam htjela banalizirati nešto što je možda slojevito.
     
    Tema je ionako bila kostim te neke princezeSvodit problematiku na moralizam tipa "Zašto je prihvatljivo gledati ubojstva na tv a nije golo tijelo" po meni je kratkovidno i mislim da je članak što se toga tiče bio više nego jasan. U prvom sam postu objasnila kako sam to shvatila i žao mi je što je moj stil „kićen učenim izričajima“ odbojan, a očito je kad su reakcije na njega u potpunosti izostale. 
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala