Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Crveni saten

1
  • #1
    0 0

    postova:311
    auran @ 3.11.2013. 21:49

         Crveni saten film je o buđenju ženstvenosti kod jedne samohrane majke i udovice u jednom muslimanskom gradu. Hiam Abass izvrsna je u glavnoj ulozi, a ono što se meni posebno svidjelo, osim odlične glume glavne glumice i njene preobrazbe iz žene opterećene svojom ulogom u društvu i očekivanjima okoline u samosvjesnu i samopouzdanu osobu koja zna što želi i uspijeva to ostvariti upravo kroz ples, prikaz je položaja žena u islamskom svijetu.

         Niti jedan film koji sam do sada gledao tako dobro ne prikazuje patronizam muškaraca nad ženama, njihovo omalovažavanje (poput djece moraju biti u pratnji muža, sina ili rođaka), sputanost društvenim normama (od njih se očekuje da nemaju vlastiti život, već da se posve posvete kući, suprugu, rađanju i odgajanju djece, gdje uopće nije bitno jesu li sretne niti što bi željele) i kontroliranje koje vrše muškarci (stalne prodike, kritike i prozivanja zbog najbanalnijih stvari).

     

  • #2
    2 0

    postova:1962
    aya @ 3.11.2013. 22:00

    Imaš i spoiler button, ako već misliš prepričati film. Neodlučan

  • #3
    1 0

    postova:311
    auran @ 4.11.2013. 16:58

         U pravu si Aya! Evo ispravio sam zbog onih koji nisu gledali film. No ne moraš se bojati, ipak nisam otkrio sve detalje već sam samo okvirno naznačio okosnicu radnje. Lijepi pozdrav.Osmijeh

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala