Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Jadnici

1
  • #1
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 17.2.2013. 12:44

    ne mogu reći da je izvedba ovog filma po mom ukusu, upravo suprotno, visoko pjevanje kompletnog teksta glavnih likova bilo mi je vrlo iritantno i morao sam stišati ton, jedina normalna pjevačka izvedba dolazi od Russell-a što se tiče mog medvjeđeg sluha...za potpuno razumijevanje likova i njihovih postupaka ipak je potrebno pročitati roman, ovako je sve prilično pojednostavljeno i površno prikazano zbog čega mnogi postupci likova i njihove emocije nemaju opravdanje u samoj radnji filma...odabrani glumci uspjeli su prenijeti snagu priče i likova i do kraja filma potpuno vas uvuku u taj svijet jada i bijede, a opet snage i volje, povijesne zbilje tog vremena koju danas teško možemo pojmiti, iako, karakterno i moralno gledajući, nema puno promjena do danas...usudim se reći da film ima veliku umjetničku vrijednost, adekvatno malu komercijalnu vrijednost, uloženo je puno truda u scenografiju, kostimografiju, glumci su bili uvjerljivi i mogu reči da mi je žao što je naracija izvedena pjevanjem...najlošiji dio filma je prikaz revolucije i barikada, mlako i beživotno, preveliki naglasak na sukob i dileme dvojice glavnih likova...ako mogu objektivno zaključiti, filmska umjetnost na vrhunskom nivou, gledati obavezno...

  • #2
    0 0

    postova:4
    nole1991 @ 16.9.2013. 17:57

    prvih sat i zadnjih pola sata impresivni, sredina filma dosadna i kvari ukupni dojam.

    po meni je trebao biti kraći barem pola sata!

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala